AllanOolo

Sinu raviarst – kiropraktik dr Allan Oolo

Trigenics  Valuravi & Kiropraktika Kliiniku juhatajal, kiropraktik arst dr Allan Oolol, on 35-aastane praktika kiropraktika  ja manuaalmedistiinis.

Oma kvalifikatsiooni tõstmiseks täiendab ta end jätkuvalt erinevatel täienduskursustel.

Eestiga on dr Oolo olnud seotud alates 90-ndate aastate algusest, olles esimene kiropraktikaekspert Eestis.

Teaduskraadid ja ametitunnistused

Kiropraktik arst
Osteopaat arst
Traditsioonilise Hiina meditsiini arst
Manuaalterapeut (EU litsents)
Litsentseeritud spordiarst
Litsentseeritud personaaltreener

Trigeenika Müoneuraalne meditsiin ja Rahvusvaheline Trigeenika Instituut

Dr Oolo on välja töötanud diagnoosimis-, ravi- ja treeningsüsteemi – Trigeenika müoneuraalne meditsiin. Arsti ja personaaltreenerina usub dr Oolo, et võimlemisharjutused on patsiendi taastusprogrammi lahutamatuks osaks. Dr Oolo juhtimisel moodustati 1999. aastal Rahvusvaheline Trigeenika Müoneuroloogia Instituut, mis annab võimaluse kõigile arstidele ja terapeutidele õppida trigeenikal põhinevaid ravimeetodeid. Tänaseks on trigeenika meetodid kasutusel 25 riigis sealhulgas ka Eestis.

Dr Oolo on kirjutanud arstidele ja füsioterapeutidele mitmeid Trigeenika meetodit tutvustavaid raamatuid, pidanud loenguid mitmetel meditsiinikonverentsidel ja on tunnustatud paljude meditsiiniekspertide poolt üheks parimaks manuaalterapeudiks ja füsioterapeudiks. Dr Oolo on maailmas üks esimesi arste, kes aitab külmunud õla (adhesiivne kapsuliit) ravimisel ilma kirurgiliste meetoditeta.

Spordimeditsiin

Ta on teinud koostööd mitmete Eesti tippsportlastega. Eesti Olümpiakomitee on tunnustanud  dr Oolot tänukirja ja mälestusmedaliga teenete eest eesti sportlaste aitamisel ja eesti spordiarstide koolitamisel. Dr Oolo on kuulunud nii Ateena kui ka Torino olümpiamängude olümpiameeskondade toetustiimi kui spordiarst.

Lisaks Eestile on dr Oolo aidanud tippsportlasi nii USAs kui ka Venemaal. Ta on teinud koostööd Venemaa judo olümpiameeskonna ettevalmistamisel maailmameistrivõistlusteks ja olümpiamängudeks. Teda on kutsutud Venemaa Tervishoiuministeeriumi poolt tutvustamaks trigeenikameetodeid vene spordiarstidele ja terapeutidele. Samuti on ta pidanud loenguid manuaalmeditsiinist Venemaa Manuaaalmeditsiini Keskuses Moskvas ortopeedia kirurgidele ja neuroloogidele.

Teadustööd Trigeenika meetoditest

Dr Oolo on koolitanud olümpiameeskonna füsioterapeut Lauri Rannamad, kes on kasutanud trigeenika meetodeid osana Eesti suusakoondise treeingprogrammist. Lauri Rannama kaitses oma magistritööd Trigeenika meetoditest Tartu Ülikooli kehakultuuri teaduskonnas Spordibioloogia ja füsioteraapia Instituudi juures.

Oma magistritöös on trigeenika meetodeid ja nende mõjutusi uurinud Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna  füsioterapeut Martin Vahimets.

Dr Oolo on andnud külalisprofessorina manuaalmeditsiini kursuseid Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordiinstituudis.

Füsioterapeutide käsiraamat, mille koostas üks manuaalmeditsiini kursuse tudengitest käsitleb muu hulgas dr Oolo lihaskorrigeerimise meetodeid.

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik

Alates 2012. aastast on avatud Tallinnas Trigenics Valuravi & Kiropraktika  Kliinik, mis pakub eestlastele mitmeid mittekirurgilisi valuravi teenuseid: kiropraktika, osteopaatia, trigeenika,  lülisamba  dekompressiooniravi, nõelravi, külmunud õla ravi adhesiivne kapsuliit vaevuste puhul ja erinevaid füsioteraapilisi raviprotseduure.

2014. aastast on Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik avatud Tallinnas Pärnu mnt 139c.

Tunnustused

Maailma Loodusravi meditsiini auhind
2006 Eesti Olümpiakomitee tänumedal
2014 Elutöö eest Kanada Püha George Vennaskonna rüütli aunimetus
2014 Euroopa Kiropraktika Liidu eripreemia Seljatervise kampaania Eestis,  läbiviimise eest

Dokumentaalfilm “Staarkiropraktik Allan Gary Oolo salarelv”