Ajakiri Tennis. 2014. Autor: Regina Herodes
Kui dr. Oolo esmalt 1992. aastal Eestisse naasis, ravis ta inimesi 8-9 tundi päevas tasuta. Allan Oolol on 30-aastane kogemus manuaalmeditsiinis. Ta on Eesti Manuaalmeditsiini ja Kiropraktika Seltsi esimees. Tänavu 30. aprillil avas ta Eestis uue Trigenics Valuravi Kliiniku. Paljud teavad Oolot kui kiropraktika tippspetsialisti – väiksem ring on aga kursis, et aastal 2004 sai ta ka ametlikult osteopaatia arstiks. Veel väiksem hulk inimesi on kuulnud trigeenikast.

Pole valu, mida ei saa ravida

Dr. Oolo on aidanud paljusid inimesi üle kogu maailma alates Eesti tippsportlastest nagu Mart Poom, Indrek Pertelson, Jana Kolukanova, Andrus Veerpalu, Rivo Vesik, Aleksander Tammert ja palju teised. Doktori uksed on avatud kõikidele inimestele ja tõenäoliselt on ta aidanud ka mõnda Sinugi tuttavat või sõpra. Mis puudutab migreene ja kroonilisi peavalusid, siis need on dr. Oolo kinnitusel 90% ulatuses trigeenika võtetega täielikult ravitavad. Trigeenika on olenemata kehapiirkonnast ükskõik millise valu ravimiseks suurepärane vahend. Pole vaja olla kangelane ja üksi kodusoma valudega kannatada. On aeg valudele „silma“ vaadata, leida üles põhjus, jõuda tuumani ja terveneda. Pärast koostööd spetsialistiga võiks alata valuvaba ajastu. Allan Oolot võib julgelt nimetada manuaalmeditsiini meistriks, sest ta on sellele pühendanud kogu teadliku elu. Ta on õpetanud Austraalias, Põhja-Ameerikas, Lõuna-Ameerikas ja reisides ka palju õppinud. Manuaalne meditsiin käsitleb tugi-liikumiselundkonna taaspöörduvate funktsiooni- ja rühihäirete füsioloogiat ja patofüsioloogiat ning hõlmab nende häirete avastamise, korrektsiooni ja preventsiooni kõiki diagnostika-ja ravitehnikaid (Zürichi konventsioon, 1983). Kanadast pärit Allan Oolo nime seostatakse Eestis sageli kiropraktikaga. Kuigi ta on Eesti kiropratika ametlik maaletooja, siis tegelikult ei saa tema värvikat isiksust ainult läbi kiropraktika kirjeldada ega avada tema laia tegevusspektrit. Ta valdab palju enamaid tervendamise meetodeid, kui mahub kiropaktika mõiste alla. Nii võiks teda defineerida sõnaga osteopaat, kuid seegi raam jääks Allanile liiga kitsaks. Ta on
end innukalt kogu elu täiendanud ja uusi teadmisi omandanud: hiina meditsiininist ja massaažist kuni akupunktuurini.
Loetelut saab veel pikalt jätkata. Oolo peres on kasvamas kaks väikest armast last ning vägeva mehe kõrval seisab kaunis ja tark abikaasa Vivika. Allani mitmekülgne isiksus ei mahu ka arstiteaduse raamidesse. Vabal ajal ta näiteks loob ja esitab muusikat, tal on must vöö karates ja jiu jitsus. On aeg keerata lehte ja unustada oma valud. Kuid enne, kui valusid unustada saab, peab jõudma tuuma ja põhjuseni. Seega on aeg küsida julgelt abi ja oma elukvaliteeti kordades parandada.

Trigeenika ja valuravi kliiniku peamised teenused

Need on trigeenika, osteopaatia, kiropraktika, loodusravi, akupunktuur, lülisamba dekompressioonravi. Kõiki teenuseid selles artiklis ei avalda, kuid mõned märksõnad ja teeviidad anname.

Trigeenika

Trigeenika on Allan Oolo loodud neuroloogiline ravisüsteem, milles on ühendatud ida ja lääne manuaalmeditsiini meetodid ning mida on täiendatud tänapäeva teadusega. Trigeenika on interaktiivne ravimeetod, kus patsient töötab kaasa mõtte, hingamise ja kehaga. See on väga sarnane arvuti ümberseadistamisega. Nagu peale arvuti restarti, võib ka trigeenika anda kiiresti positiivseid tulemusi. Minutitega kaovad selja-, pea- või kaelanärvi valud. Trigeenika abil on dr. Oolo ravinud erinevaid neuroloogilisi haigusi, lihase- ja liigeseprobleeme, ka kroonilisi haigusi ja aidanud autoõnnetustest, operatsioonidest taastuvaid patsiente. Trigeenika ei piirdu ravimisega, vaid
aitab lihaseid treenida ja tugevdada. Selle läbi kogu keha tasakaalu viia ning vigastusi vältida. Prognoositakse, et Allan Oolo loodud ravimeetod trigeenika levib peagi maailmas sama vägevalt kui skype! Dr. Oolo sõnul võib lähima 5 aasta
jooksul saada trigeenika (trigenics) veelgi tuntumaks sõnaks kui on kiropraktika.
Allan Oolo on õpetanud mitmeid parimaid Eesti füsioterapeute – teiste hulgas näiteks Lauri Rannamad. „Ta on briljantne, sest jätkab õpinguid ega rahuldu olemasolevate teadmistega,“ kiidab Oolo Rannamad. Oolo silmapaistev õpilane on ka Martin Vahimets, kes kirjutas ja kaitses magistritööd trigeenikast ja jätkab samal teemal doktoritöö kirjutamisega. Tema soov on t õestada, et trigeenika on üks parimaid ravimeetodeid maailmas. Lisaks on Oolo juures õppinud veel Mikk Pärn, Martin Toht, Margus Mustimets. Rannama arvamus: „Allan Oolo on positiivne ja inspireeriv inimene, väga hea professionaal, suur spetsialist. Õpetajana on ta väga põhjalik ja innustav. Ta
otsib alati paremaid võimalusi, kuidas inimesi aidata. Teda ei saa kindlasti nimetada vaid kiropraktikuks, sest ta on end täiendanud mitmel erialal. Rõõm on näha, et ta vaimustub inimeste aitamisest ja täieneb seeläbi ka ise.”
Trigeenika abil saab ravida näiteks „külmunud õlga“ ehk adhesiivset kapsuliiti Nn. „külmunud“- jäigastunud õlg hakkab dr. Oolo sõnul mõneminutilise ravi järel jälle normaalselt liikuma. Raviprotseduuri käigus ei kasutata kirurgilisi instrumente ega tehta mitte mingeid sisselõikeid. Esimesed tulemused saadakse juba esmase visiidi käigus. Dr. Oolo kinnitusel ei kesta protseduur kauem kui 30 minutit. Järgneb taastusravi harjutustekompleksiga ja järelravi. Ei kahjustata liigest ja seda ümbritsevaid kudesid. Suurepärane uudis on see, et ravitulemus tagab õlaliigese täieliku liikuvuse ja paranemise.

Osteopaatia

Osteopaatia on üks manuaalteraapia liike, kus diagnostika- ja ravivahendiks on arsti käed. Osteopaatia põhineb anatoomia, biomehaanika, füsioloogia põhjalikul tundmisel. Osteopaatia keskendub organismile tervikuna: lihastele, närvidele
ja luudele – kõigele koos ning interaktsioonis ja seda väga suurel skaalal vaadatuna. Osteopaadid teevad näiteks lihaste ja närvide manipulatsioone, et probleeme lahendada ning jõuda tervenemiseni. Manuaalmeditsiini aluseks ongi osteopaatia. („Osteon“ – luu ja „pathos“ – haigus, kannatus kr. k.) Osteopaatia lõi 1874. aastal Ameerika arst Andrew Taylor Still.

Kiropraktika

Kuna kiropraktikast on nii palju kirjutatud, siis meenutame vaid mõnda fakti. Esimeseks kiropraktikus peetakse Dr. Daniel David Palmeri ja ta oli eelpoolmainitud osteopaatia raviprintsiibi looja õpilane. Sõna kiropraktika tuleb kreeka keelsetest sõnadest „cheiros“ ja „pracktos“, mis tõlkes tährendab tehtud kätega Kiropratika on dr. Oolo sõnul keskendunud sellele, et saada lülisammas taas paika. Kuigi see on tema sõnul tõepoolest suurepärane praktika, pole see siiski piisav ravimeetod iga juhtumi ja valu puhul. Põhjus, miks dr. Oolo õppis osteopaadiks, oligi see, et leida vastuseid mitmetele teistele küsimustele. Kui osteopaatias on valdav kogu keha tasandil lähenemine , siis kiropraktikud keskenduvad probleemile veidi kitsamalt. Kiropraktik arst (DC) on dr. Oolo sõnul üldarsti kvalifikatsiooniga ja kasutab oma töös patsientidega väga spetsiifilisi manuaalteraapia tehnikaid, mida õpitakse kiropraktika kolledžites. Kiropraktikute tegevusstandardid on sätestatud 2005. aastal Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) poolt, koostöös Maailma Kiropraktikute Föderatsiooni (WFC) ja Euroopa Kiropraktikute Liiduga (ECU). WHO poolt on sätestatud nii haridus- kui ka eksamitasemed, mida kiropraktika arstid peavad läbima. Kiropraktikud on keskendunud kaela ja seljaprobleemidele ja ennekõike mitte kirurgilisele ja looduspõhisele ravile. Isehakanud kiropraktiku poolt sooritatud lülisamba manipulatsioon võib põhjustada insulti, luumurdusid, selgroolülide väljasopistusi ja närvikahjustusi. Eestis on Allan Oolo sõnul hetkel vaid kolm kiropraktik-arsti, kelle kutsetunnistus vastab WHO, WFC ja ECU standarditele Allan Oolo ise, tema õpilane Kerli Truuväärt ja Martin Heinmets. Kui Martin oli 8-aastane, tegi Allan perioodil, mil ta Eestis 1993 tasuta ravis, talle kiropraktikat. Seega on Oolo mõjutanud kõiki Eesti kiropraktikuid.

Loodusravi

Loodusravi on raviprintsiip, mis sisaldab endas toitumist, paljusid loomulikke ravimise viise ja homöopaatiat ning on paljus seotud osteopaatiaga. Allan Oolo arvamusel mõjutab inimese tervist toitumine ja mitmeidki valusid saaks vältida, kui süüa õigesti. Enamus inimesi, söövavad, dr. Oolo sõnul, üsna teadmatult ja saavad seega viletsat kütust kehale. Loodusravi raames koostatakse kliinikus inimesele puhta toidu – „kütuse“ plaan. Näiteks selle plaani kohaselt ei soovitata inimesel enam tarbida teraviljatooteid, rafineeritud suhkrut, töödeldud piima. Kogu toit peab olema orgaaniline. Dr. Oolo soovitab süüa kõike võimlikult toorelt, nii loodusele lähedaselt, kui võimalik!

Lülisamba dekompressiooniraviaparaat kombineeritud trigeenika harjutustega

Kliinikus saavad inimesed abi vägagi erinevate valudega. Kaela- ja alaseljavalude raviks kasutatakse kliinikus kaasaegset lülisamba dekompressioonravi aparaati. See pakub alternatiivset ravivõimalust kirurgilisele sekkumisele. Näiteks väljasopistunud lülivahekettad, ishias, diskide degeneratsioon, spinaalstenoos ja fassettliigese sündroom. Selle kõrgtehnoloogilise masina efektiivseks kasutamiseks programmeeris ta need ise oma aastate jooksul välja töötanud unikaalsete programmidega. Parimad ravitulemused saavutab ta siiski kombineerides dekompressioonravi trigeenikaga.

Allan Oolo peab üheks maailma parimaks võistluskunstide meistriks Bruce Lee’d, kes leidis ja lõi ise unikaalse tee, õppides esmalt erinevaid võistluskunste ja stiile. Sarnaselt on tegutsenud Allan Oolo, kes pühendanud elu õppimisele ja ravimisele. Nii on ta elu jooksul omandanud lugematul hulgal erialasid, mis on seotud spordi, liikumisteaduste ja inimeste ravimisega. Selle tõestuseks ehivad tema uue kliiniku seinu austusväärsete õppeasutuse diplomid ja sertifikaadid.
Kui Lee lõi uue võitluskunstide stiili nimega Jeet Kune Do, siis tänaseks on ka dr. Oolo maailmale kinkinud oma teekonna kokkuvõttena uue ravimisstiili trigeenika. Oolo sõnul tunneb ta uhkust Eesti juurte üle ja mainib, et eestlaste suured saavutused on näiteks Skype, mis on plahvatuslikult üle kogu maailma levinud. Ta prognoosib, et peagi levib ka trigeenika üle kogu maailma ning meil on taas põhjust uhke olla, et keegi eesti rahva seast on ühiskonnale midagi uut kinkinud.

2022 © Copyright - Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik | Wordpress hooldus