Tuleta meelde, mida sa tegid näiteks kolmapäeval kella nelja paiku. Lugesid töömeile? Koostasid tabelit või dokumenti? Suhtlesid interneti kaudu või vaatasid pilte?
Kui su töö sind pikki tunde arvuti juures hoiab, võib alljärgnev sulle mõtteainet pakkuda. Tänapäeval on üpris tavaline, et pikad tunnid arvuti taga on muutnud rühti ja lülisamba asendit. Inimese profiili vaadates võib sellisel juhul tähele panna, et kõrv ei asu otse õlajoone kohal, vaid sellest eespool.

Selg on turjast liiga kumer ja küürus, kõht ees ja puusad taga. Rühivigu võivad põhjustada pidev istuv asend, lühikesed rinna- ja kaelalihased ning nõrgad seljalihased, õnnetusest põhjustatud peatrauma, haigused (osteoartriit), pärilikkus või treenimisvead jõusaalis. Iga toll, mille võrra pea “istub” õlgadest eespool, lisab lülidele kümne kilo jagu raskust. Kanadast Eestisse tulnud kiropraktik Allan Oolo on rühiprobleemiga võitlusse astunud, ta peab nende põhjuseks arvutiajastut.
“Staatilisest koormusest tulenev pinge tekitab enim närvi-, lihase- ja liigesevalu, võiks öelda, et isegi epideemilises ulatuses,” rõhutab Oolo istuva eluviisi negatiivseid külgi. “Inimese keha pole loodud pidevalt ühte asendit hoidma. Lihased on mõeldud lõdvestuma ja kokku tõmbuma, et energia liiguks ja metabolism toimiks.” Löö kokku oma igapäevased tunnid laptopi või lauaarvuti või iPadi taga.
Mõtle läbi, kui palju neid tuleb nädalas ja kui mitu aastat on su staaž. Tehte tulemusena saad arvatavasti aukartustäratava arvu tunde, mil su sõrme-, küünarvarre-, kaela- ja seljalihased on staatilises töös,kokkutõmbunud faasis.

Lahendusi seljavaevuste korral

• Istu arvuti taga õigesti. Lükka puusad taha tooli seljatoe vastu. Reguleeri tooli kõrgus selliseks, et jalalabad on vastu maad ja põlved kas puusade kõrgusel või veidi madalamal. Selg peaks toetuma seljatoele 100–110kraadise nurga all. Õlad peaks püsima vabalt all ja käsivarred täisnurga all. Monitori hea positsioon on silmade kõrgusel, mis lubab kaelal olla neutraalses ja vabas asendis.

• Tee selja- ja kõhulihaste tugevdamise harjutusi spetsiaalsetel masinatel, mis on mõeldud just väikestele lihastele, mis toetavad lülisammast.

• Nõelmatt on iidne ravimeetod enese ravimiseks, lõdvestamiseks ja turgutamiseks, valuvaigistava toimega, vereringet ja ainevahetust kiirendav.

• Osteopaatilised ja kiropraktilised protseduurid korrigeerivad selgroolülide asendit.

• Selgroo dekompressioon – õla või alaselja- ja puusapiirkonna venitus spetsiaalsel venitusmasinal jõu ja intervallidega, mida kontrollib arvuti

• Venitusteraapialaud. Liikuva seljatoega teraapialaual toimub venitus pea alaspidi asendis 15–30kraadise fikseeritud kaldenurga all kombineeritult lihtsate venitusharjutustega. Venitavaks jõuks on keha enda raskus. Venituse käigus väheneb surve lülisambale ja närvijuurtele, lõdvestuvad pinges selja- ja õlavöötmelihased.

Inimkeha on nagu masin

“Inimese keha on nagu auto, mis vajab kütet. Selle töötades tekib jääk, mida väljutatakse nii väljaheidetena kui piimhappena lümfisüsteemi. Kui aga hape koguneb, muutuvad musklid jäigaks. Kui töötatakse viis päeva nädalas, kaheksa tundi päevas, siis juba viie aasta pärast kurdetakse, et kaelalihased on kanged ja massaažist pole abi,” teeb kiropraktik kokkuvõtte oma patsientide vaevustest. “Inimestel on liikumatusest tekkinud pinged.” Õla-, selja- ja kaelavalu muutuvad tavaliseks, kui lihased on pidevalt kokkutõmbunud asendis, ka alaselg kannatab, kui pikka aega istuda. See tekitab omakorda ahelreaktsiooni, kuna lihased on ühenduses skeletiga, et seda liigutada ja hoida asendeid.

Pidev pinge ilma lõdvestumiseta põhjustab kaelalülide jäikust ja enneaegset, eale mittekohast taandarenemist. “Diskid lülide vahel vajavad normaalseks talitlemiseks hüdraulilist liikumist. Oma patsiente küsitledes avastasin, et 90 protsendil neist on arvutitööst tekkinud vaevusi,” nendib valges kitlis mees.
Abiks arvutihaiguse vastu “Lahenduseks pole mitte ainult hea üldine toonus, mille toob paar korda nädalas tehtav aeroobne treening, vaid spetsiifilised igapäevased harjutused,” rõhutab manuaalse meditsiini suuna trigenicsi välja töötanud terapeut. Trigenics on interaktiivne lihaste toimimise neuroloogiline mõjutamine. Protseduur suurendab nõrkade või lühenenud lihaste jõudlust, pikendab ja tasakaalustab nende tööd.
Proovi oma keha, õlavöötme ja nimmepiirkonna õiges tasakaalus hoidmiseks iga päev vähemalt viis minutit spetsiaalseid harjutusi teha. (Vaata nt Allan Oolo trigenicsi-harjutusi Youtube’ist). Venitusi, lõõgastumist ja lõdvestust hõlmavad väikesed ravivõimlemispausid tulevad päeva jooksul kasuks. Tasuks on leevendus valule, või mis veelgi parem – hoiad probleemid ära juba eos.

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

Peavalu ON ravitav!

Peavalu on sõltuvalt valu tüübist erinev. Nii on migreen vaskulaarne peavalu seotud veresoonte, just aju pinnal olevatega. Kui need laienevad, tekib ülitugev migreenivalule iseloomulik valuaisting. Kõike seda juhib keemiliselt ajutüves olev kolmiknärvi tuum. Seepärast võib migreeni all kannatavatel inimestel alata valu tihtipeale kuklast ning kulmineeruda otsmiku ja oimu piirkonnas.

Pinge tüüpi peavalu on aga seotud lihastega ning enam just koljut katvate väikeste lihaste pingega.

Pingepeavalude ja peavalude puhul, mis algavad kuklast ja kulmineeruvad otsmiku või oimu piirkonnas on efektiivseks raviks osutunud kiropraktiline  lülisamba manipulatsioon. Teadmiseks, et kaela ja lülisamba manipulatsioone võivad teha ainult litsentseeritud kiropraktik arstid.

Peavalude põhjused 

  • Põhjusi võib olla mitmeid, keskkond, müra, valgustus, stress, toitumine.  Siiski 95% peavaludest  naistel on peamiselt pingepeavalud, migreen ja kobarpeavalud.
  • Peamisteks põhjusteks on tihti vähene füüsiline koormus ja staatiline tööasend, mis põhjustab lihaspinged kaelas ja selja ülaosas, põhjustades omakorda peavalu.

Mida saad iseenda heaks teha?

Iga 30 min järel tuleks teha paus, et teha venitusharjutusi kaela- ja õlapiirkonnale. Peavalusid võib põhjustada ka vedelikukadu organismis, seega joo päeva jooksul piisavalt vett või taimeteesid.

Kuidas kiropraktik Sind aidata saab?

  • Individuaalne koostöö patsiendiga
  • Lihaspingete vähendamiseks organismis viib kiropraktik arst läbi lülisamba manipulatsiooni.
  • Oluline on ka üle vaadata toitumisharjumused ja elustiil.
  • Kiropraktik uurib patsiendi kehahoiakut, selgitab välja pingeasukoha ja soovitab pingeid lõdvestavaid harjutusi.
    Rikasta oma organismi hapnikuga
    Milleks keha hapnikku  vajab: 

    • energiaks
    • seedetegevuseks
    • mürkide väljutamiseks
    • lihastoonuse tõstmiseks
    • ainevahetuse ja süsivesikute jaoks
    • terve immuunsusüsteemi ehitamiseks
    • südame tööks
    • kopsude tööks

    Nõuanne: Kuidas varustada oma keha piisava hapnikuga?

    • Ole füüsiliselt  aktiivne. Viibi palju värskes õhus, eriti nüüd kui ilmad juba soojenevad. Ära unusta, et lisaks hapnikule, vajab organism D vitamiini, mida saab päikesest
    • Söö tumedavärvilisi marju
    • Söö juur ja puuvilju
    • Väldi transrasvasid
    • Söö looduslikke antioksüdante nagu mustikad, jõhvikad, maasikad.

    Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

    Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
    Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
    Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
    Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
    Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

    Raviteenused

Miks selg valutab?

80 protsendil inimestest on olnud või on probleeme alaseljaga, tõdeb kiropraktik Allan Oolo. Miks? Sest me istume rohkem kui kunagi varem. Juba ainuüksi töö juures istuvad inimesed 40 tundi nädalas, paljud isegi rohkem. Ja siis me istume autoga koju sõites, kodus teleri ees, sõbrannaga kohvikus… Üks sagedasemaid põhjusi, miks selg hakkab valutama, peitub nõrkades seljalihastes, mis ei jaksa toetada lülisammast piisavalt. Seljalihased peaksid saama liikumisega regulaarselt koormust – see tagab vere- ja hapnikuvoolu lihastes ning aitab ära hoida ainevahetuse jääkainete kuhjumist. Istuv asend surub vaagnaliigeseid kokku ning ka selgroolülid on selles asendis pidevat kokku pitsutud. Kui seljalihased on nõrgad ja neis olevad närviretseptorid ei suuda jagada optimaalselt närvisignaale, võivad seljalihased minna üle- või alapingesse. Kui seljalihased on ühelt poolt pinges ja lühenenud ning teiselt ülesirutatud, tekib kehas düsbalanass, mis häirib selgroolülide liikumist ning asendit üksteise suhtes. See ärritab kudesid ja närve ning survestab seljaaju närve. See omakorda vähendab lihasvõimsust ning tagajärjeks võib olla valu, selgroolülide nihkumine ning lülisamba muutused.

Dünaamiline duo (ingl dynamic duo) – nii kutsub kiropraktik ja fitnessiinstruktor Allan Austin Oolo kaht enda välja töötatud alaselga tugevdavat harjutust. “Kui neid harjutusi teha regulaarselt, on seljavalu igaveseks unustatud,” lubab Oolo.

Seljalihased peaksid saama liikumisega regulaarselt koormust.

Tähtsad lihased

Nimme ruutlihas – üks tähtsamaid lihaseid, mis toetab lülisammast ja vaagnat. See süvalihas on seotud ülemiste ribide, selgroo keskmiste lülide ja vaagna alumise osaga. Kõikide teiste vaagnat ja lülisammast toetavate lihaste korrektne töö sõltub selle lihase tugevusest. Paljudel inimestel on need lihased mõlemal kehapoolel nõrgad. Osal on nõrk ainult üks pool, teine pool aga pinges ja lühenenud. Nii on tekkinud kehas ohtlik düsbalanss, mis võib varem või hiljem viia vigastuste tekkeni.

Selja sirgestajad – lihasgrupp, mis hoiab lülisammast püsti, kui inimene seisab. Need lihased toovad lülisamba tagasi püstiasendisse, kui see on ettepoole painutatud.Lihased saavad alguse vaagnaluu ülemisest osast ning ulatuvad kuni keskseljani. Uuringute järgi on lülisamba vigastused seotud otseselt nende lihaste nõrkusega.

NB! Hinga õigesti! Nina kaudu sisse, tunnetades samal ajal, kuidas su kõht tõuseb (rinnakorv ei liigu!) ning suu kaudu välja, tunnetades tuulevihinat läbi hammaste. Jala tõste tee välja hingates!

Miks need harjutused on efektiivsed?

Kiropraktik Allan Austin Oolo annab kaks harjutust kahele põhilisele lihasgrupile, mis vastutavad lülisamba õige toestuse ning liigutuste eest. Need on selja sirgestajalihased (erector spinae) ja nimme ruutlihas (quadratus lumborum). Harjutusi tuleb sooritada seistes. Miks? “Inimene on loodud liikuma: kõndima, jooksma. Ja seda teeme püstiasendis. Seisev asend on inimesele loomuomane,” selgitab spetsialist. “Paljusid selga tugevdavaid harjutusi tehakse selili või kõhuli lamades, külili või käpuli. Sellistes asendites tehtud harjutused panevad tööle teised lihased kui sirgelt kahe jalaga maa peal seistes.” Seistes on võimalik aktiveerida õigesti neid lihaseid, mis on seotud lülisamba alumiste lülide ja vaagnaga. “Seismine kahel jalal nõuab ajult seljalihastele käsu saatmiseks miljoneid närvisignaale rohkem, et säilitada tasakaalu ja toestust,” selgitab Oolo. Need signaalid aktiveerivad nende lihastega põimunud närvilõpmeid, mis kontrollivad liikumist ja lihaste pinget. “Need närvilõpmed aga ei aktiveeru korralikult, kui inimene on pikali või looma sarnaselt käpuli,” teab Oolo.

 

 

Töö võtab suurema osa meie ajast ja töö olemus mõjutab väga tugevalt meie kehaasendit. Õigest kehaasendist omakorda tuleneb meie hea enesetunne või on vale sundasendi tõttu pinges kehaasend hoopis tõsisemate hädade põhjustaja.
Kui tööpäev on läbi ja on aeg puhkuseks, pole Su keha sugugi puhkuseks valmis, pigem on kael kange, alaselg väsinud, jalalihastes krambid. Miks? Viimase kaheksa tunni jooksul töötasid koos sinuga su luustik ja lihased, mis püüdsid toime tulla pikaajalise sundasendiga. Pikaajaline sundasend tekitab lülisambale palju probleeme.
Sa oled end vales asendis haigeks istunud, arvestamata, et täiskasvanud inimese pea raskus on ligikaudu 4 kg. Mida rohkem pea on vales sundasendis ehk ettepoole kallutatud, seda suurem on koormus selgroolülidele (C5-6-7) ja kaelale. Närvipitsitustest tekivad peavalud.

Pikaajaline sundasend võib põhjustada selgroo diski degeneratsiooni ja artriiti, enneaegselt võib välja kujuneda ettepoole hoidev keha- ja peahoiak, mida iseloomustavad, längus õlad, keha keskteljest ettepoole hoidev pea. Valest kehahoiakust tekivad järgmised terviseprobleemid: Sagedased pinge ja migreeni peavalud Lihaskrambid, närvipitsitused, mis põhjustavad omakorda valusid õlas ja käsivarres. Ettepoole hoidva peahoiakuga kehaasend vähendab hingamislihaste toonust, tekivad hingamisraskused, kopsumaht võib väheneda ligikaudu 30 % mis märkimisväärselt vähendab hapnikumahtu organismis, mis omakorda põhjustab enneaegset vananemist, vähiriski ja lühemat eluiga.

Alustame õigest tööasendist, kui tegemist on istuva tööga.

Kasutame alati seljatoega tooli, toestamaks ala ja ülaselga. Istu toolile nii, et alaselg toetuks vastu seljatuge. Korrigeeri tooli istumiskõrgust, et jalad toetuksid täistallaga maha ja põlved oleksid puusadega samal kõrgusel või pisut madalamal. Kui tooli seljatugi on reguleeritav siis kalluta seda 100°-110° Jälgi , et nii alaselg kui ka ülaselg oleksid toestatud.Jälgi, et klaviatuur ja arvuti oleks sinu istumisasendi suhtes otse keskel ja kõik töövahendid käeulatuses. Jälgi töötades oma kaelalihaste pinget ja püüa kaela hoida neutraalses lõdvestunud asendis. Rühi korrigeerimine aitab ära hoida: Kaelalülide degeneratsiooni ja kaelaartriiti Õla-ja käsivarre valusid, kaela- ja peavalusid. Üldine enesetunne paraneb.

Soovitused:

1. Korrigeeritud õige istumine ja 10 minutilised vaheajad sundasendis töötamisel

2. Kaela ja ülaselja, seljalihaseid tugevdavad harjutused

4. Kiropraktilised ja osteopaatilised tehnikad lülisamba korrigeerimiseks. Vähendamaks lihaspinget ja närvipitsitustest tulenevaid kaela, õla ja alaselja valusid. Kiropraktiline ravi aitab väga tõhusalt migreeni ja pingepeavalude puhul.

5. Selja ja kaela dekompressioon. Kui soovid konsultatsiooni, olemasolevate või võimalike rühihäirete korrigeerimiseks või esinevad Sul juba ülalpool toodud sümptomid, palun helista: Tel: +372 621 4797

Kiropraktika video kokkuvõte

Susanna kannatas üle 8-kuu külmunud õla käes. Meie Kiropraktika ja Valuravi kliinikusse sõitis ta Saksamaalt, kuna oli meie kohta lugenud palju head tagasisidet ja näinud tagasiside andvaid videosid patsientidest, kes on meie kliinikust abi saanud.
Videos on näha Susanna käe liikuvust enne esimest protseduuri ning ka vahetult peale protseduuri. Tulemus on tõesti suurepärane!

Õlg on ainuke liiges, mis niimoodi „külmub“

Haiguse esinemissagedus  on 2–5% rahvastikust, sealjuures sagedamini naistel vanuses 40- 60 eluaastat.Õla liikuvuse piiratus on enamasti ühepoolne ja algab hiilimisi. (1) Patsiendid märkavad, et ei saa rinnahoidjat kinni, ei saa panna rahakotti pükste tagataskusse või ei saa selga sügada.

Kui varasemalt arvati, et tegemist on liigeskahjustusega, siis nüüd on uuringutega tõestatud, et see on enamasti müofastsiaalne probleem ja eelkõige saab abi taastusarsti või füsioterapeudi juurest.

Meditsiiniline diagnoos on adhesiivne kapsuliit.

See tähendab, et õlaliigest ümbritsev liigeskapsel on tihenenud ja takistab liikumist. Sel juhul tekib fibroos ja kontraktuur kõõlustes ja liigeskapslis, nagu pigistav võru õlaliigese ümber.

Tegemist ei ole mehhaanilise muutusega, see ei teki ülekoormusest vaid pigem alakoormusest, liigese vähesest liikumisest.

Eristatakse primaarset külmunud õlga, kus haiguse tekkeks ei ole leitud mingit põhjust ja sekundaarset külmunud õlga, kus haigus tekib mingi muu meditsiinilise probleemi nagu operatsiooni või trauma järgselt või diabeedi haigetel.

Külmunud õlg on eristatud kolme erinevasse faasi:

Valufaas –  Valu on tavaliselt õla piirkonnas „tugev, laialdane, ei allu ravimitele“, sageli kiirgub ka kätte. Ei saa öösiti magada, ei leia käele valuvaba asendit, ei saa valutava õla küljel magada. Katsudes on valu õla eespinnal kaarnajätke piirkonnas.
Külmunud faas –  Üldine valu taandub, kuid iga liigutus on valulik, eriti käe küljelt üles viimine. Liikuvus on piiratud ka käe tõstmisel eest üles ja käe taha viimisel.
Paranemisfaas (loodetavasti) –  Osaliselt või täielikult taastub liikuvus, mõnedel õnnelikel inimestel ka siis, kui nad midagi ei tee.

 

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

Mis on kiropraktika?

„Kiropraktika tegeleb esmajoones selgroo ja närvisüsteemiga, kuigi tegelikult kuulub selle valdkonda kogu keha – ka jäesemetega seotud probleemid.
Kiropraktikud ei ütle, et haigusi põhjustavad närvisüsteemi talitlust tõkestavad tegurid. Ütleme hoopis, et kudede võime tervist nõrgendavaist tegureist jagu saada on nõrgem, kui miski takistab organismis funktsioneeriva ühtse kanali tööd.
Aju kontrollib kogu inimorganismi tegevust. Ainus, mida ma saan garanteerida on see, et aju on võimeline olema ühenduses ülejäänud organismiga parimal tasandil, mis võimalik.
Ravi aluseks on eriline, kõrget tundlikkust nõudev protseduur – manipulatiivteraapia. Sinna hulka kuulub selgroolülide ettevaatlik nihutamine nii, et närvid hakkavad jälle normaalselt funktsioneerima.
Mõnikord on efekt kohene, samas võib vaja minna pikaajalist ravi, selgitab eesti päritoluga dr. Oolo.
Kiropraktik veenab: raviprotsess pole põrmugi valus. Arst kasutavat vaid käsi. Põhja- Ameerikas on laialt levinud ka mõningad erilised instrumendid. Suurem osa ravist on siiski manuaalne.

Põhja- Ameerikas väga levinud

Kiropraktika on Põhja- Ameerikas tähtsuselt teine ravimeetod: 70-80 % elanikonnast kasutab kiropraktiku abi. Dr. Oolo kõneleb, et on kokku puutunud patisentidega, kellele soovitatud kirurgiline ravi on tervislikku seisnudit halvendanud.
„Ainult kiropraktika suudab tulemuslikult ravida närvisignaalide edasikandumisega seotud vaegusi, mis on tingitud selgroolülide ebaõigest asendist.”

Haiguste ennetamine on võti

„Isegi lapsi tuuakse läbivaatusele. Olulisim on ju haigusi ennetav kontroll. Kui tahad vältida haigestumist tulevikus, tuleb lapsega tegelda juba imikueas; mitte oodata, kuni haiguste sümptomid tulevad ilmsiks 20-30 aasta vanuses.”
Dr. Oolo tõdeb: tavaliselt makstakse arstile siis, kui ta haige terveks ravib.Tegelikult peaks olema vastupidi.
Doktor tugineb näitele vanast Hiinast: „ Hiinas oli vanal ajal selline süsteem: arst vastutas ühe ringkonna inimeste tervise eest. Talle maksti tohutuid summasid, kui inimesed olid terved.- Mida rohkem terveid, seda suurem tasu.
Iga haigestunu arvelt kotas arst palgas.

Kui vana on kiropraktika meetod?

Dr. Oolo sõnul kandub manipulatiivteraapia 5000 aasta taha. Tolleaegseist hiina käsikirjadest võib leida kõikvõimalikke sellealaseid jooniseid.
Ka Indias tunti seda menetlust juba tuhandeid aastaid tagasi.
Moodsa meditsiini isa Hippokrates kiitis seda teraapiavormi väga.

Kas kiropraktikuks õppimine erineb tavliselt arstiharidusest?

Dr. Oolo kinnitab, et Põhja- Ameerikas tuleb kiropraktikuil sama palju õppida kui teistel arstidel.
Kõigepealt ülikoolis kolm aastat täppis- ja loodusteadusi. Siis võib kirjutada kiropraktika kolledžisse astumiseks avalduse. Tavaliselt valmistutakse koletžisse astumiskes veel aasta.
Kolledžis tuleb õppida neli aastat. Kitsale erialale spetsialiseerutakse kolmandal õppeaastal.
Kiropraktika- arsti õppeainete hulka kuulub manipulatiivteraapia, röntgendiagnostika, siseelundite talitlus, farmakoloogia jm.

Mis probleemid vaevavad muusikuid?

Kuulsusi raviv tohter nendib: „Muusikute ravimine nõuab erilist stiili: nende temperament erineb tavainimese omast täielikult. Pead seda temperamenti mõistma, nende muusikute slängi tundma; seda kõnelema.
Mina oskan seda ja see aitab mul luua inimlikuma suhte kui pelgalt doktori- patsiendi vahelise.
Kitarristidel tekivad kaela- ja õlavaevused.
Kui ravisin Paul Stanleyt ansamblist Kiss, siis pani mind imestama, et ta kael oli omadega täitsa läbi. Seepeale kutsus ta mind kontserdile; vaatasin tema esinemist lava tagant. Stanley keerutas mikrofoni vähemalt kümme korda ümber kaela ning keksis kogu aeg nagu 18-astane. Siis sain aru, mis probleemid muusikuil tekivad.”

Sportlastega on hoopis isemoodi lugu,

väidab Allan Oolo, kel oma sõnutsi on mõne sportlase ja muusikuga väga tugev sõprussuhe.
Sportlastest on doktor ravinud kuulsaid hokimehi (Shane Corson, Dary Smith), jalgpallureid, tennisestaare.
Ta tasakaalustavat manukulatuuri; võimaldavat mõlema kehapoole harmoonilist koostööd. „Tegelen palju lihastega; testin neid.”

Kuidas suhtuvad kiropraktikasse Eesti arstid?

Nagu tohter kinnitab, on Eestis arstide huvi tohutult suur, kuna siin pole kiropraktikaga iialgi tegeldud. „Olen kuulnud primitiivseist manualteraapia vormest Eestis. Arvan, et taolise ravimenetluse kasutamisel on vajalik pofessionaalne kool; primitiivsel tasemel ravi võib teha väga haiget.”

Loomulikult on kõiksugused uued, senitundmatud ravimeetodid teretulnud, kuid nende valik ja usk neisse jäägu ikka inimese enda otsustada. Tulemused ja inimeste usaldus sõltuvad nii ravi tõhususest kui arsti professionaalsusest.

Günekoloogilised probleemid ja kiropraktika 

Kiropraktilise praktika näitel  pole kokkusattumuseks, kus PMS sündroomi  all kannatavaid naisi vaevavad ka  selja ja kaelavalud. Kiropraktiline ravi korrigeerib lukustunud lülisamba, mis on üks  günekoloogiliste vaevuste põhjustajaks.Terve lülisammas on inimese energiakanaliks. Hoolitsedes oma selgroo tervise eest,  tasakaalustate oma energia liikumist ja hoiate immuunsussüsteemi tugeva. Lülides ja kudedes tekkinud energiablokeeringud põhjustavad   füüsilise ja emotsionaalse väsimuse. Kiropraktik loob silla füüsilise keha ja energia vaba liikumise vahel.

Tasub meeles pidada, et kaela ja seljamanipulatsioone tohivad teha vaid kiropraktik arstid. Tallinnas on võimalik  leida lahendus günekoloogilstele probleemidele Trigenics Valuravi Kliinikust.                                                                                    

Vitamiinid ABC naise organismis

Premenstruaalse sündroomiga naisi aitab B vitamiinide kompleks. Vahel annab organism ise märku vitamiinivajadusest  ja  tekivad isud näiteks apelsini, sidruni või küüslaugu järele.

B1 toetab meie energiavarusid ja närvisüsteemi. B1 vitamiini saame spinatist, rohelistest hernestest, tomatist, arbuusist ja päevalilleseemnetest.

B2 on oluline silmade ning naha tervisele ja annab energiat. Naturaalselt leidub B2 vitamiini spinatis, brokolis ja seentes.

B3 on oluline roll maksal glükoosi ja süsivesikute ainevahetuses. B3 vaegus põhjustab veresuhkru taseme muutusi vereringes. B3 vitamiini leidub kõige rohkem järgmistes puuviljades: avokaado, nektariin, mango ja banaan.

B5  hoolitseb neerupealsete tervise eest B5  vaegus põhjustab närvilisust, väsimust ja mõningatel naistel ka depressiooni.  B5 vitamiini saame päevalilleseemnetest, seentest, päikesekuivatatud tomatitest, avokaadost.

B6 on oluline ensüüm dopamiini, trüptofaani ja serotoniini tootmises Vitamiin B6 vaegus tõstab närvilisuse, ärevuse ja depressiooni. B6 vitamiinivajaduse päevase annuse saab kätte:  küüslaugust, mustsõstramahlast, banaanidest.

B12 osaleb uute rakkude sünteesis, aitab lagundada rasvhappeid ja aminohappeid, toetab närvisüsteemi tööd. Seda vitamiini saame näiteks spirulinast.

E on antioksüdant Vitamiin E ei aita mitte ainult  tugevdada immuunsusüsteemi vaid samuti vähendab sümptomeid, mis  kaasnevad PMSga nagu  rindade valulikkus, menstruatsioonivalud ja tujumuutused. E vitamiinivajaduse päevase annuse saab kätte: päevalilleseemnetes, mandlites, oliiviõlis

C võitleb organismi kogunenud  toksiinidega.PMS sündroomiga naistel on C vitamiini tase organismis menstruatsiooni eel väga madal , mis omakorda mõutab PMS sümptomeid. C   vitamiinivajaduse päevase annuse saab kätte: valgest peakapsast, apelsinidest, mandariinidest või sidrunitest, värskest apelsinimahlast.

A  Reguleerib närvisüsteemi. A  vitamiini vaegus põhjustab pingeid , närvilisust ja ärevust

Parimateks A-vitamiini allikateks on karotenoidid – kollased ja oranžid puu- ja köögiviljad (porgand, paprika, tomat, apelsin, papaia)apelsin, papaia).

Kevade ootuses talvest väsinud

Pärast pikka talve ootame kevadet ja suve ning soovime, et meil rohkem energiat oleks, samas kurdame hoopis väsimust. Naiste puhul on peamised väsimuse põhjused, rasedus, menstruatsioon, sünnitus ja menopaus. Kui on väikesed lapsed, siis  on ka ööd sageli katkestatud unetsükliga.

Kui energia ei ole tasakaalus tekibki väsimus. Energiat on liiga palju välja antud ja energiavarusid pole taastatud.

Üks energia varasalv on hea ja sügav uni. Oluline pole une pikkus vaid une sügavuse faas.  Hommikul ärgates pead olema värske ja puhanud.

Hea une nipid:

  • Väsimuse ja unetuse korral proovi  kaks nädalat mitte tarbida stimuleerivaid jooke nagu kohv, kakao,  tee ja muud kofeiini sisaldavad joogid, samuti suhkrurikkad karastusjoogid jm.
  • Ära söö vahetult enne magamaminekut 2-3 tundi, vaid joo pigem rahustavat taimeteed.
  • Närvisüsteemile mõjub toniseerivalt : rosmariin, Siberi  ženšenn; Panax Ginseng;
  • Kuna talvekuudel on gripiepideemiate aeg, siis tuleks kevade ootuses tugevdada oma immuunsusüsteemi. Headeks immuunsüsteemi tugevdajateks on näiteks: leedrilill ja leedrimarjad, mürr, küüslauk, tüümian, greibiseemne ekstrakt ning oliivilehe ekstrakt.

Väsimuse vastu aitavad värsked toorsalatid! Üks paljudest variantidest: Riivi porgand, lisa seller, juurseller,  õunaviilud, päevalille- või kõrvitsaseemned ja vala üle kastmega, kuhu on segatud  oliiviõli, õunaäädikat või sidrunimahla.

 

 

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

Miks selg valutab?

80 protsendil inimestest on olnud või on probleeme alaseljaga, tõdeb kiropraktik Allan Oolo. Miks? Sest me istume rohkem kui kunagi varem. Juba ainuüksi töö juures istuvad inimesed 40 tundi nädalas, paljud isegi rohkem. Ja siis me istume autoga koju sõites, kodus teleri ees, sõbrannaga kohvikus.
Üks sagedasemaid põhjusi, miks selg hakkab valutama, peitub nõrkades seljalihastes, mis ei jaksa toetada lülisammast piisavalt. Seljalihased peaksid saama liikumisega regulaarselt koormust – see tagab vere- ja hapnikuvoolu lihastes ning aitab ära hoida ainevahetuse jääkainete kuhjumist.
Istuv asend surub vaagnaliigeseid kokku ning ka selgroolülid on selles asendis pidevat kokku pitsutud. Kui seljalihased on nõrgad ja neis olevad närviretseptorid ei suuda jagada optimaalselt närvisignaale, võivad seljalihased minna üle- või alapingesse. Kui seljalihased on ühelt poolt pinges ja lühenenud ning teiselt ülesirutatud, tekib kehas düsbalanass, mis häirib selgroolülide liikumist ning asendit üksteise suhtes. See ärritab kudesid ja närve ning survestab seljaaju närve. See omakorda vähendab lihasvõimsust ning tagajärjeks võib olla valu, selgroolülide nihkumine ning lülisamba muutused.

Dünaamiline duo (ingl dynamic duo) – nii kutsub kiropraktik ja fitnessiinstruktor Allan Austin Oolo kaht enda välja töötatud alaselga tugevdavat harjutust. “Kui neid harjutusi teha regulaarselt, on seljavalu igaveseks unustatud,” lubab Oolo.

Seljalihased peaksid saama liikumisega regulaarselt koormust.

Tähtsad lihased

Nimme ruutlihas – üks tähtsamaid lihaseid, mis toetab lülisammast ja vaagnat. See süvalihas on seotud ülemiste ribide, selgroo keskmiste lülide ja vaagna alumise osaga. Kõikide teiste vaagnat ja lülisammast toetavate lihaste korrektne töö sõltub selle lihase tugevusest. Paljudel inimestel on need lihased mõlemal kehapoolel nõrgad. Osal on nõrk ainult üks pool, teine pool aga pinges ja lühenenud. Nii on tekkinud kehas ohtlik düsbalanss, mis võib varem või hiljem viia vigastuste tekkeni.

Selja sirgestajad – lihasgrupp, mis hoiab lülisammast püsti, kui inimene seisab. Need lihased toovad lülisamba tagasi püstiasendisse, kui see on ettepoole painutatud.Lihased saavad alguse vaagnaluu ülemisest osast ning ulatuvad kuni keskseljani. Uuringute järgi on lülisamba vigastused seotud otseselt nende lihaste nõrkusega.

NB! Hinga õigesti! Nina kaudu sisse, tunnetades samal ajal, kuidas su kõht tõuseb (rinnakorv ei liigu!) ning suu kaudu välja, tunnetades tuulevihinat läbi hammaste. Jala tõste tee välja hingates!

Miks need harjutused on efektiivsed?

Kiropraktik Allan Austin Oolo annab kaks harjutust kahele põhilisele lihasgrupile, mis vastutavad lülisamba õige toestuse ning liigutuste eest. Need on selja sirgestajalihased (erector spinae) ja nimme ruutlihas (quadratus lumborum).
Harjutusi tuleb sooritada seistes. Miks? “Inimene on loodud liikuma: kõndima, jooksma. Ja seda teeme püstiasendis. Seisev asend on inimesele loomuomane,” selgitab spetsialist.
“Paljusid selga tugevdavaid harjutusi tehakse selili või kõhuli lamades, külili või käpuli. Sellistes asendites tehtud harjutused panevad tööle teised lihased kui sirgelt kahe jalaga maa peal seistes.” Seistes on võimalik aktiveerida õigesti neid lihaseid, mis on seotud lülisamba alumiste lülide ja vaagnaga. “Seismine kahel jalal nõuab ajult seljalihastele käsu saatmiseks miljoneid närvisignaale rohkem, et säilitada tasakaalu ja toestust,” selgitab Oolo.
Need signaalid aktiveerivad nende lihastega põimunud närvilõpmeid, mis kontrollivad liikumist ja lihaste pinget. “Need närvilõpmed aga ei aktiveeru korralikult, kui inimene on pikali või looma sarnaselt käpuli,” teab Oolo.

On oluline teada, kes võivad end nimetada kvalifitseeritud kiropraktik arstiks ja kes tohib reklaamida ja osutada kiropraktilist terviseteenust.
Manuaalmeditsiin koondab enda alla kõik arstid, kes tegelevad manuaalteraapia raviviisidega. Kiropraktik arst (DC) on üldarsti kvalifikatsiooniga ja kasutab oma töös patsientidega väga spetsiifilisi manuaalteraapia tehnikaid, mida õpitakse kiropraktika kolledžis.
Kiropraktika arsti kraad DC, annab õiguse kasutada liidet dr.
Kuigi kiropraktika arstidel on õigus kasutada eesliidet “Dr”, koos kraadinimetusega “DC”, ei ole kiropraktik arstide kraadinimetus samatähenduslik meditsiinidoktori kraadiga ja nad ei või osutada kliinilise meditsiini teenuseid.

Kiropraktik arstide ja kiropraktikute tegevusstandardid on sätestatud 2005. aastal Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) poolt, koostöös Maailma Kiropraktikute Föderatsiooni (WFC) ja Euroopa Kiropraktikute Liiduga (ECU). WHO poolt on sätestatud nii haridus kui ka eksamitasemed, mida kiropraktika arstid peavad läbima.

Õppeprogramm on sama, mis üldarstidel. Kiropraktikale spetsialiseerudes õpitakse süvenenumalt MRI, röntgendiagnostikat ja manuaalteraapia tehnikaid. Kiropraktik arstidel on õigus ja oskus haigusseisundeid diagnoosida ja vajaduse korral saata patsient edasi eriarsti juurde.
Nii Ameerika Ühendriikides kui Kanadas pöördutakse närvi, lihas või luustikuga seotud terviseprobleemide korral esmalt kiropraktik arsti vastuvõtule. Kiropraktikud on keskendunud kaela ja seljaprobleemidele ja ennekõike mitte kirurgilisele ja looduspõhisele ravile.
Diagnoosimisoskus on kiropraktik arsti koolituses väga oluline, sest mõningatel juhtudel viitab seljavalu teistele haigusseisunditele nagu tuberkuloos, kopsuvähk ja sapiteede haigused. Enne kaelamanipulatsioonide sooritamist peab arst olema võimeline diagnoosima, kas patsiendil on probleeme arterite ja ajuvereringe häiretega.
Mis puudutab peavalusid, migreene ja kroonilisi peavalusid, siis need on dr. Oolo isikliku praktika kinnitusel 90 protsendi ulatuses kiropraktiliste võtetega täielikult ravitavad.

Kiropraktika kohta on levinud vääarvarvamus, kus tegemist on kondiväänamisega, millega peavad alati kaasnema raksatused. Kiropraktilised lülisamba manipulatsioonid võivad toimuda kas ilma või siis koos heliga, mis pole midagi muud, kui liigeste vahelise rõhu äkiline muutus, nii nagu tõmbaks veinipudelilt korgi pealt.
Siinkohal, tuleb tähelepanu juhtida olulisele asjaolule, kes tohivad ja kes ei tohi teha kaela ja lülisamba manipulatsioone.
Kuna Eestis puuduvad kiropraktikat reguleerivad seadused siis on igal patsiendil oluline teada, kellel ei ole lubatud sooritada kaela ja lülisamba manipulatsioone. Füsioterapeut ei tohi end nimetada kiropraktikuks ja osutada kiropraktilisi terviseteenuseid.
Kui kliinik reklaamib kiropraktika teenust, kuid füsioterapeut ei oma WHO standarditele vastavat kvalifikatsiooni, siis on tegemist mitte kvaliteetse raviteenuse osutamisega vaid kasumi teenimisega.

Isehakanud kiropraktiku poolt sooritatud lülisamba manipulatsioon võib põhjustada insulti, luumurdusid, selgroolülide väljasopistusi ja närvikahjustusi.
Dr. Oolo juures on käinud vastuvõtul patsiente, kes on eelnevalt saanud kiropraktilist ravi endid kiropraktikuteks nimetanud füsioterapeutidelt või manuaalterapeutidelt, tulemuseks veel suuremad tervisekahjustused. Nendele juhtumitele viidates tuleb olla väga ettevaatlik igaühe suhtes, kes reklaamib kiropraktilist raviteenust.
Tasub uurida, kas arsti diplomid on õigusjärgsed. On oluline teada ka seda, et Venemaal pole ühtegi WHO standardite järgi kvalifitseetitud kiropraktilist õppeasutust.

 

 

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

Kiropraktika video kokkuvõte

Alejandro pöördus meie kliiniku poole oma külmunud õla pärast. Külmunud õlg ehk adhesiivne kapsuliit oli segavaks faktoriks tema elus ligi 9.kuud. Valu süvenes ja ei lasknud lõpuks tal teha oma igapäeva toimetusi ja vahepeal oli ka magamine raskendatud. Dr. Allan Oolo teostas patsiendile trigenics raviprotseduuri. Päev peale raviprotseduuri käis patsient taas ennast kliinikus näitamas, kuidas tema käe liikuvus on taastunud ja tulemused olid taaskord hämmastavad.

Trigenics

Trigenics on 1994a Kanada kiropraktiku Allan Oolo arendatud  efektiivne ning unikaalne neuroloogiline ravisüsteem, milles on ühendatud kaasaegsed teadmised funktsionaalsest neuroloogiast manuaalteraapia võtetega.

Trigenicsi kolm põhikomponenti on:

  1. surve avaldamine trigerpunktile
  2. lihase aktiveerimine läbi surve avaldamise – trigenist laseb patsiendil teha kindlaid liigutusi avaldades samaaegselt vastusurvet
  3. patsiendi hingamisharjutused (autogeenne hingamine)

Nende kolme komponendi üheaegne rakendamine annab kumulatiivse efekti, teostatud protseduuriga kaasneb väga kiire valu leevenemine, lihased tugevnevad ja kiireneb paranemine.

Näidustused ja kasu

TRIGENICS aitab leevendada valu, suurendada liigeste liikuvust, lõdvestada lihaseid, vähendada fibrooskoe tekkimist, leevendab närvide kokkusurumisest tulenevat valu. Lisaks:

  • Põletikuvastane – vähendab lihaselist põletikku ning erinevalt teistest ravimeetoditest saab rakendada kohe pärast vigastuse teket
  • Vähendab stressi – läbi autogeense (diafragmaalse) hingamise
  • Aitab pikendada, lõdvestada liiga pinges lihaseid  ning efektiivselt tugevdada liiga nõrku lihaseid
  • Meridiaani energia stimuleerimine – trigenist avaldab survet Hiina meditsiinis tuntud ravipunktidele, läbi mille stimuleeritakse meridiaani kanaleid

Trigenics on teistest ravimeetoditest efektiivsem, tema mõju saabub kiiremini ning kestab kauem!

Kellele Trigenics sobib?

Trigenics sobib beebidest vanuriteni, kellel on:

+ akuuted või kroonilised traumad

+ selja- ja kaelavalud, ishias

+ tendiniidid e kõõlusepõletikud

+ lihasrebendid, sporditraumad

+ “frozen shoulder” e nn “külmunud õlg”

+ lihasvalud, fibromüalgia

+ astma

+ peavalud

+ “kroonilise väsimuse sündroom”…

Trigenicsit on kasutanud enamus Eesti tippsportlastest, lisaks mitmed olümpiavõitjad ja maailmameistrid üle maailma.

 

 

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

Lülisamba dekompressiooniravi – alternatiiv operatsioonile

Kas teile sobib dekompressiooniteraapia, tehakse kindlaks röntgeni- ja/või magnetresonantstomograafilise uuringuga. Kui sobib, koostab dr Oolo teile individuaalse raviskeemi. Kui see teraapia ei sobi, soovitab dr Oolo muid ravivõimalusi.
Tüüpiline dekompressioonravi koosneb 20 protseduurist ja kestab 6 nädalat.  1. nädalal paranevad kudede elastsus ja verevarustus, suureneb liigeste liikuvus, taastub lülivaheketaste vedelikusisaldus jne. 2. nädalal vähenevad valu ja surve närvijuurtele, leevenevad lihasspasmid, paraneb lülisamba painduvus,suurenevad lülivahed jne.
3. ja 4. nädalal leiavad aset esimesed füsioloogilised muutused, lülivaheketaste sees algab IV tüübi kollageenrakkude teke, taastuvad kahjustunud lülivahekettaseinad, kaebused vähenevad või kaovad.
5. ja 6. nädalal hoitakse lülide maksimumkaugust ja lülivaheketaste vedelikuvarustust.  Protseduuri videot näeb aadressil youtube.com, kui kirjutate otsingussse selgroo diski dekompresioon Eestis.
Dekompressioonravi on omal kohal isegi siis, kui seljas on juba muutuseid, aga valu pole veel olnud. «Istuvat tööd tegevad inimesed, kes on siia tulnud, et valu ennetada, tunnevad end pärast palju kergemini ja paremini,» ütleb dr Oolo. «Väheke preventsiooni toob palju kasu – kes ennetab haigust, see ei vajagi ravi.» Kõige paremad ravitulemused dr.Oolo juures saavutatakse aga siis,kui kombineerida dekompressioonteraapiat trigeenikaga. Trigeenika ongi see, mida Eve kirjeldas kätega ravimise – keeramise ja väänamisena. Täpsemalt on see dr Oolo loodud süsteem, kus lääne- ja idamaa kätega ravimise meetodid on ühendatud teaduse viimase sõna järgi neuroloogilise raviga.

Ajakiri Tiiu.2013

«See tunne ei lähe elu lõpuni meelest, kuidas auto rullus. Lõpmatuseni,» ütleb Eve Piilmann (47). Autoõnnetusest sai Eve kaasa kaelahäda, mida raamatupidajakutsest  põhjustatud istuv eluviis on süvendanud. Päästerõngaks said raviseansid dr Allan Oolo seljapingil, mis on õigemini arvutiga juhitav dekompressiooniseade.

Oli aasta 2000. Eve  sõitis Tallinna–Peterburi teel, autos ka sõbranna ja kaks last. Talle sõitis tagant 160ga sisse auto, mille juht oli purjus. «Õnn, et ellu jäime,» nendib Eve. «Lapsed said palju luumurde, minu kõige suurem häda oli kahe kaelalüli vigastus. Kaks nädalat olin haiglas ja kaks kuud käisin kaelatoega.
Kaelalülid pitsitasid närve Pärast ravi tundis Eve 2009. aastal uuesti, et kael ei anna enam keerama: «Kui auto tahavaatepeeglisse veel nägin, siis kiiresti pead tagasi pöörata oli juba väga valus.» Eve pöördus kirurg Jaak Tälli poole, kes omakorda soovitas Allan Oolot kui Eesti kõige paremat kaela- ja seljavalude spetsialisti. Dr Oolo juures selgus, et kaelalülid olid õnnetusjärgsete aastatega kokku vajunud, ja need, mis valu tegid, olid sinna vahele jäänud närvid.
Ta ravis mind kätega – keeras ja väänas. Tegin läbi ka ravikuuri dekompressioonipingil, mis venitas kaelalülid lahti. Lülisamba dekompressioon on USAs välja töötatud tõhus meetod lülivaheketaste haigusseisundite raviks. Kuigi võib tunduda, et tegu on kaela või selja venitusega, on see sootuks keerulisem arvutiga juhitav protsess. Evel on dr Oolo juures käsil juba teine ravikuur ja ta leiab, et kaelavalude naasmisel ei pruukinud avariiga enam seost olla, pigem võis süüdi olla raamatupidaja ametist põhjustatud istuv eluviis.
Kaelalülidel on omadus taas kokku vajuda, nii et sama probleem tekib jälle. Just raamatupidajatel, kes on aastakümneid seda tööd teinud, on kael ja õlad nii vales asendis, et varem või hiljem hakkab tunda andma.»
Eve sõnul ei maksa valu kaua kannatada, sest see saab ainult hullemaks minna: «Mida varem  raviga alustada, seda vähem vaeva.» Mees, kellest Eesti arstid ja massöörid lugupidamisega räägivad, on  dr Allan Oolo. Kanada väliseestlasest doktor on manuaalterapeut, osteopaat ja kiropraktik, kes on loonud ka trigeenika ravimeetodi, mida maailmas teistele arstidele õpetab. Dekompressiooniseadme, mis Eve kaelavalud kaotas, võttis dr Oolo kasutusele kuus aastat tagasi oma Kanada kliinikus. Seal on see aidanud sadu inimesi nii kaela- kui ka seljavaludest vabaks saada. Eestis kasutusel olev dekompressiooniseade on ainus omataoline Baltimaade, Soome ja Venemaa peale.

 

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

Ajakiri Naisteleht. 2014

Võta sinagi end just täna kätte ja võimle oma selg valuvabaks!

Kiropraktik dr Allan Oolo õpetab, kuidas ennetada seljavaegusi ja treenida juba valutavat selga.

Kuidas pääseda seljavalust? See küsimus vaevab iga päev tuhandeid inimesi. Kuidas aga oma selga tervena hoida? «Loomulikult oleks tore, kui sellele küsimusele saaks vastata vormis, et söö ära üks imerohi või osta imeseerum ning seljavalud on igaveseks unustatud,» arutleb rahvusvaheliselt tunnustatud kiropraktik Allan Oolo.
«Kuid fakt on see, et need, kes soovivad tervet ja tugevat selga, peavad rohkem liikuma. Ehkki seljavalu põhjused võivad olla erinevad, on üks sagedasemaid põhjuseid siiski nõrgad kõhulihased, loomulikult nõrgad seljalihased ning paigast läinud lihasbalanss.
Viimane tähendab seda, et ühed lihasgrupid on liiga pinges, teised aga hoopis treenimata,» selgitab spetsialist. «Seepärast ongi soovitatav treenida selga üldisele lihastasakaalule mõeldes: tugevdada teadlikult oma korsetilihaseid (selja ja kõhu sisemisi lihaseid), samuti tuleb kindlasti alati jälgida oma rühti ja kehaasendeid,» annab dr Oolo nõu.
Kõigile, kes soovivad tervet ja valuvaba selga, soovitab mees alustada seljaharjutustega juba täna.
«Jah, just täna ja mitte homme, sest teie selg on neid harjutusi väga kaua oodanud ja vahel on lahendus lihtsam, kui me arvata oskame!» julgustab seljatohter. Tänasest Naistelehest leiad neli harjutust, mis sobivad nii kontoriinimesele kui ka looduses jalutajale. Kui vajad seljaharjutuste valikul rohkem abi, võid alati nõu pidada oma ala spetsialistidega ja konsulteerida valdkonna tegijatega.

Harjutus 1:

Tee harjutust seina või puu najal. Seisa nii, et jalalabad moodustavad T-asendi, suuna eesolev jalg otse seina poole, kand vastu tagaoleva jala keskosa (moodustunud on täisnurk). Seisa seinast või puust parasjagu nii kaugele, et võid toetada käe vabalt selle vastu. Hoia ülakeha paigal ja tõsta taga olevat jalga sirgelt otse üles.
Vaata samal ajal üle õla jalakanna poole (kui tõstad vasakut jalga, vaata üle vasaku õla). Langeta jalg ja alusta uuesti. Kui teed harjutust õigesti, tunned pingutust kõhu põiki- ja ristlihastes vaagna alaosas ja ribide all. Kui tunned pingutust tuharas, teed harjutust valesti.
Kui sul on juba seljaprobleemid või valu, võiksid teha 10 kordust ühe kehapoolega ja 10 kordust teise kehapoolega (kokku 20). Need, kes soovivad selga tugevdada, võiksid sooritada vähemalt 20 kordust ühe poolega vähemalt korra päevas. Pea meeles, et harjutuste sooritamise puhul on efekt kordades suurem, kui sa ei unusta õigesti hingata.
Hinga nina kaudu sisse, tunnetades samal ajal, kuidas kõht kerkib. Seejärel hinga suu kaudu välja. Oluline on jälgida, et rindkere ei liiguks!

Harjutus 2:

Seisa nägu seina (või puu) poole, kaks kätt toetumas vastu seina, jalad ja õlad ühel sirgel. Hoides põlvi sirgelt ja vaagnat paigal, tõsta üks jalg üles, pööra samal ajal ülakeha vastassuunas ning vaata üle vastasõla üles tõstetud jala poole (kui tõstad paremat jalga, vaata üle vasaku õla). Korda harjutust teise jalaga. Need, kel on seljaprobleemid või -valu, võiksid teha 10 kordust ühe ja 10 kordust teise kehapoolega (kokku 20). Harjutust on soovitatav teha vähemalt kolm korda päevas. Kellel selg otseselt ei valuta, aga kes tahavad oma selga tugevdada, peaksid tegema vähemalt 20 kordust ühele kehapoolele (ja 20 teisele kehapoolele) vähemalt korra päevas.

Harjutus 3:

Seisa sirgelt näoga seina suunas, siruta käed sirgelt otse ette, justkui püüdes haarata sõrmedega eesolevat seina. Kaasa harjutusse ka õlad, venitades neid veidi ettepoole. Järgmisena tõsta käed üles ja vaata ise lakke. Lõpeta harjutus ja too käed selja tagant uuesti kõrvale. Tee harjutust 10 korda.

Harjutus 4:

Istu sirgelt pöörleval kontoritoolil, mõlemad jalad maas. Kõverda jalad põlvedest 90 kraadi. Tõsta käed ühele küljele, keerates ise keha toolil vastassuunas. Korda harjutust ka teisele poole. Tee harjutusi vähemalt 10 korda mõlemale poole.

 

Kevade ootuses talvest väsinud

Pärast pikka talve ootame kevadet ja suve ning soovime, et meil rohkem energiat oleks, samas kurdame hoopis väsimust. Naiste puhul on peamised väsimuse põhjused, rasedus, menstruatsioon, sünnitus ja menopaus. Kui on väikesed lapsed, siis  on ka ööd sageli katkestatud unetsükliga.

Kui energia ei ole tasakaalus tekibki väsimus. Energiat on liiga palju välja antud ja energiavarusid pole taastatud.

Üks energia varasalv on hea ja sügav uni. Oluline pole une pikkus vaid une sügavuse faas.  Hommikul ärgates pead olema värske ja puhanud.

Hea une nipid:

  • Väsimuse ja unetuse korral proovi  kaks nädalat mitte tarbida stimuleerivaid jooke nagu kohv, kakao,  tee ja muud kofeiini sisaldavad joogid, samuti suhkrurikkad karastusjoogid jm.
  • Ära söö vahetult enne magamaminekut 2-3 tundi, vaid joo pigem rahustavat taimeteed.
  • Närvisüsteemile mõjub toniseerivalt : rosmariin, Siberi  ženšenn; Panax Ginseng;
  • Kuna talvekuudel on gripiepideemiate aeg, siis tuleks kevade ootuses tugevdada oma immuunsusüsteemi. Headeks immuunsüsteemi tugevdajateks on näiteks: leedrilill ja leedrimarjad, mürr, küüslauk, tüümian, greibiseemne ekstrakt ning oliivilehe ekstrakt.

Väsimuse vastu aitavad värsked toorsalatid! Üks paljudest variantidest: Riivi porgand, lisa seller, juurseller,  õunaviilud, päevalille- või kõrvitsaseemned ja vala üle kastmega, kuhu on segatud  oliiviõli, õunaäädikat või sidrunimahla.

Peavalu ON ravitav!

Peavalu on sõltuvalt valu tüübist erinev. Nii on migreen vaskulaarne peavalu seotud veresoonte, just aju pinnal olevatega. Kui need laienevad, tekib ülitugev migreenivalule iseloomulik valuaisting. Kõike seda juhib keemiliselt ajutüves olev kolmiknärvi tuum. Seepärast võib migreeni all kannatavatel inimestel alata valu tihtipeale kuklast ning kulmineeruda otsmiku ja oimu piirkonnas.

Pinge tüüpi peavalu on aga seotud lihastega ning enam just koljut katvate väikeste lihaste pingega.

Pingepeavalude ja peavalude puhul, mis algavad kuklast ja kulmineeruvad otsmiku või oimu piirkonnas on efektiivseks raviks osutunud kiropraktiline  lülisamba manipulatsioon. Teadmiseks, et kaela ja lülisamba manipulatsioone võivad teha ainult litsentseeritud kiropraktik arstid.

Peavalude põhjused 

  • Põhjusi võib olla mitmeid, keskkond, müra, valgustus, stress, toitumine.  Siiski 95% peavaludest  naistel on peamiselt pingepeavalud, migreen ja kobarpeavalud.
  • Peamisteks põhjusteks on tihti vähene füüsiline koormus ja staatiline tööasend, mis põhjustab lihaspinged kaelas ja selja ülaosas, põhjustades omakorda peavalu.

Mida saad iseenda heaks teha?

Iga 30 min järel tuleks teha paus, et teha venitusharjutusi kaela- ja õlapiirkonnale. Peavalusid võib põhjustada ka vedelikukadu organismis, seega joo päeva jooksul piisavalt vett või taimeteesid.

Kuidas kiropraktik Sind aidata saab?

  • Individuaalne koostöö patsiendiga
  • Lihaspingete vähendamiseks organismis viib kiropraktik arst läbi lülisamba manipulatsiooni.
  • Oluline on ka üle vaadata toitumisharjumused ja elustiil.
  • Kiropraktik uurib patsiendi kehahoiakut, selgitab välja pingeasukoha ja soovitab pingeid lõdvestavaid harjutusi.

 

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

Günekoloogilised probleemid ja kiropraktika 

Kiropraktilise praktika näitel  pole kokkusattumuseks, kus PMS sündroomi  all kannatavaid naisi vaevavad ka  selja ja kaelavalud. Kiropraktiline ravi korrigeerib lukustunud lülisamba, mis on üks  günekoloogiliste vaevuste põhjustajaks.Terve lülisammas on inimese energiakanaliks. Hoolitsedes oma selgroo tervise eest,  tasakaalustate oma energia liikumist ja hoiate immuunsussüsteemi tugeva. Lülides ja kudedes tekkinud energiablokeeringud põhjustavad   füüsilise ja emotsionaalse väsimuse. Kiropraktik loob silla füüsilise keha ja energia vaba liikumise vahel.

Tasub meeles pidada, et kaela ja seljamanipulatsioone tohivad teha vaid kiropraktik arstid. Tallinnas on võimalik  leida lahendus günekoloogilistele probleemidele Trigenics Valuravi Kliinikust.

Vitamiinid ABC naise organismis

Premenstruaalse sündroomiga naisi aitab B vitamiinide kompleks. Vahel annab organism ise märku vitamiinivajadusest  ja  tekivad isud näiteks apelsini, sidruni või küüslaugu järele.

B1 toetab meie energiavarusid ja närvisüsteemi. B1 vitamiini saame spinatist, rohelistest hernestest, tomatist, arbuusist ja päevalilleseemnetest.

B2 on oluline silmade ning naha tervisele ja annab energiat. Naturaalselt leidub B2 vitamiini spinatis, brokolis ja seentes.

B3 on oluline roll maksal glükoosi ja süsivesikute ainevahetuses. B3 vaegus põhjustab veresuhkru taseme muutusi vereringes. B3 vitamiini leidub kõige rohkem järgmistes puuviljades: avokaado, nektariin, mango ja banaan.

B5  hoolitseb neerupealsete tervise eest B5  vaegus põhjustab närvilisust, väsimust ja mõningatel naistel ka depressiooni.  B5 vitamiini saame päevalilleseemnetest, seentest, päikesekuivatatud tomatitest, avokaadost.

B6 on oluline ensüüm dopamiini, trüptofaani ja serotoniini tootmises Vitamiin B6 vaegus tõstab närvilisuse, ärevuse ja depressiooni. B6 vitamiinivajaduse päevase annuse saab kätte:  küüslaugust, mustsõstramahlast, banaanidest.

B12 osaleb uute rakkude sünteesis, aitab lagundada rasvhappeid ja aminohappeid, toetab närvisüsteemi tööd. Seda vitamiini saame näiteks spirulinast.

E on antioksüdant Vitamiin E ei aita mitte ainult  tugevdada immuunsusüsteemi vaid samuti vähendab sümptomeid, mis  kaasnevad PMSga nagu  rindade valulikkus, menstruatsioonivalud ja tujumuutused. E vitamiinivajaduse päevase annuse saab kätte: päevalilleseemnetes, mandlites, oliiviõlis

C võitleb organismi kogunenud  toksiinidega.PMS sündroomiga naistel on C vitamiini tase organismis menstruatsiooni eel väga madal , mis omakorda mõutab PMS sümptomeid. C   vitamiinivajaduse päevase annuse saab kätte: valgest peakapsast, apelsinidest, mandariinidest või sidrunitest, värskest apelsinimahlast.

A  Reguleerib närvisüsteemi. A  vitamiini vaegus põhjustab pingeid , närvilisust ja ärevust

Parimateks A-vitamiini allikateks on karotenoidid – kollased ja oranžid puu- ja köögiviljad (porgand, paprika, tomat, apelsin, papaia)apelsin, papaia).

 

 

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

Koolitatud kiropraktik on akadeemilise haridusega arst

Selja- ja liigesevalu on meie, põhjamaiste niiskes merekliimas elavate rahvaste seas niivõrd tavaline nähtus, et enamasti ei pöörata sellele tähelepanugi. Kord radikuliiti või muud närvipõletikku põdenud inimene lepib pahatihti asjaoluga, et nüüdsest peale on ta kaaslaseks eluaegne haigus.
Kui ränk radikuliit ei lase enam pead keerata või seljavalu voodist tõusta, püüab hädasolija närvivalule leevandust saada keemia abil (kes ei tunneks iboprofeeni ja ussimürgisalvi) või raskematel juhtudel, tuleb sekkuda kirurgil. Kahjuks ei pruugi sel viisil alati lahendust tulla.
Kiropraktika, mis on selgroo- ja närvihaiguste puhul väga levinud arstiabi ning kasutatavuselt maailmas teisel kohal (Ameerikas kasutab seda 70-80 protsenti elanikkonnast) on Eestis väga vähe või peaaegu mitte üldse tuntud valdkond.
Eestis kiropraktikuid ei koolitata ning siinamail ei ole võimalik arstiabi saada ainsaltki akadeemilise haridusega kiropraktikult. Veel hullem, paljud, kuuldes sõna manuaalteraapia (kätega ravimnine), seostavad ala ennatlikult posimise, sensitiivide jm. taolisega.

 

KANADA TUNTUIM KIROPRAKTIK ON EESTI PÄRITOLUGA

Õnneks on ikka nii, et igal pool leidub üks eestlane. Kanadas laialt tuntud arst-kiropraktik dr. Allan Oolo vanavanemad puhkavad Eestimaa mullas. Dr Oolo on õppinud Lääne- Ontario Ülikoolis, lõpetanud Kanada Memoriaal Kiropraktika Kolledži ning tema tegevusest mitme kiropraktilise assotsiatsiooni, ülikooli külalislektorite ning konsultantide reas saaks lausa omaette peatüki. Kokkuvõttes on arst lõpetanud oma alal maailmas parimaks peetava institutsioonid. Tema kliinik Kanadas on pidevalt rahvast tulvil, lisaks on ta ravinud paljusid staare ning spordikuulsusi. Ja ikkagi on see vaid tema tegevuse üks tahk, kuna lisaks kõigele on Allan Oolo hinge ja tegudega eesti arengu juures.

 

PALJA SILMAGA DIAGNOOSI EI PANDA

„Palja silmaga arst- kiropraktik diagnoosi ei pane ega hakka ka ravima,” ütles dr. Allan Oolo. Lülisambast või liigesevalu põhjustanud kohtadest tehakse röntgenülesvõtted. Kõrvaltvaatajale näivad kiropraktiku venitamist ja vajutamist meenutavad võtted harjumatuna. Tegelikult käib selgroolülide nihutamine ainult spetsiaalsete, kätteõpitud võtete abil, mis eeldab vägagi põhjalikke teadmisi ning kogemusi arstiteadusest, rohkematki veel kui pelgalt kõrgharidust.
Mitmed dr. Oolo vastuvõtule ootavad patsiendid kõnelevad ooteruumis sellest, kuidas nad ei ole abi saanud rohtudest ega kirurgiast.

„Mõne patsiendi puhul on muutus näha juba mõne ravikorra järel,” kõneleb Allan Oolo. Selgrookõverduse puhul paindub lülisammas kiropraktiliste võtete kasutamisel normaalasendisse, selg muutub silmnähtavalt sirgemaks. Lülide nihutamisel tekkiv kuumalaine annab märku sellest, et veri pääseb lülide vahele ning närvid hakkavad taas funktsioneerima. Kiropraktilised võtted ei ole patsiendile valusad. Lapsedki on meelsasti nõus kiropraktiku vastuvõtule tulema.

 

 

 

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

Kaelavalu peamised põhjused on järgmised:

  1. Lihaste tasakaalutus.
    Pikad tunnid arvuti ees soodustavad kaelalihaste düsbalanssi, kuna ühed lihased on pidevas pinges ja teised lõdvestunud. See piirab kaela ja pea liikumist, võib ärritada seljaajunärve ja põhjustada nende pitsumist. Kokkusurutud närvid saadavad aga omakorda valusignaale pähe, ülaselga või isegi käsivarde, põhjustades neis piirkondades valu. 90% kõigist peavaludest peetaksegi just pingepeavaludeks. Käte tuimus, eriti magamise ajal, on teine tavaline kaebus, mida kaelanärvide kokkupitsumine põhjustab. Lisaks võib esineda pearinglust, nägemise hägustumist, väsimust, kohinat kõrvus, hingamis- või neelamisraskusi.
  2. Lihaspinge – tekib pikkadel autosõitudel või istudes, voodis lugedes või isegi hammaste krigistamisel magamise ajal.
  3. Ülekoormatud liigesed – lihaste düsbalanss soodustab valesid liigutusi ning piirab kaelalülide liikumist, see aga toob kaasa liigeste kiirema kulumise.
  4. Kokkusurutud närvid – seljaajust lähtub 31 paari seljaajunärve. Kui need on halva kehahoiaku tõttu kokku pitsitatud, tekib valu.
  5. Vigastused – üks tüüpilisemaid kaelavigastuste põhjusi on autokokkupõrked, kui äkilise liikumise tagajärjel saavad kahjustada lülivahekettad.Kaela võib vigastada ka näiteks sportides, last tõstes ning äkilisel peapööramisel.
  6. Mõningad vigastused võimenduvad alles mõne päeva või nädala pärast, kui keha kaotab adrenaliini, mis vaigistab valu.
    Paraku ei pruugi valu taandumine tähendada alati probleemi lahenemist. Kaelavaevuste korral võib olla ka nii, et keha on asunud kaelalülide asendit kompenseerima, nii et see võtab närvidelt pinge. Keha aga ei suuda lõpmatult kompenseerimisega tegeleda ning sümptomid võivad vigastatud piirkonnas taastuda või ilmneda mujal.
  7.  Haigused – näiteks meningiit,reumatoidartriit, isegi eri vähitüübid võivad tekitada kaelavalu.

 

Mis leevendab ja ravib?

Apteekides on saadaval palju leevendust pakkuvaid tooteid: kuuma- ja külmaplaastrid, valuvaigistavad
plaastrid, anesteesiakreemid jne, mis toovad ajutist leevendust, kuid ei lahenda probleemi. Efektiivset ja püsivat abi suudavad hädalisele anda aga osteopaadid ja kiropraktikud, kes oskavad hinnata lihaste tasakaalu ja luude asendit ning vajadusel teha teraapilisi manipulatsioone ja tasakaalustada lihaseid. Lülisamba normaalse kumeruse taastamiseks võib taastusravi kesta isegi kuni kolm aastat. Selleks kasutatakse mitmesuguseid ravimeetodeid.

  1. Lülisamba dekompressioon – valutu ja efektiivne moodus kahjustatud lülivaheketaste taastusraviks, lülisamba liikuvuse taastamiseks. Aitab vabastada lülisamba, kaelalihased ja seljaaju närvid pingest. Paljud kaela- ja alaseljahädalised on pääsenud selle abil operatsioonist.
  2. Trigeenika – interaktiivne ravimeetod, kus patsient töötab kaasa nii mõtte, hingamise kui ka kehaga. Trigeenika harjutused hõlmavad nõrkade lihaste tugevdamist ning lühenenud lihaste venitamist. Seda kasutatakse lihaste tasakaalustamiseks ja n-ö aju ümberõppeks, et lihastele õigeid käske anda. See aitab vähendada vigastuste riski.
  3. Kombineeritud lähenemine – kiirema tulemuse saavutamiseks kombineeritakse sageli eri meetodeid: osteopaatia, kiropraktika, lülivaheketaste stimuleerimine, trigeenika, laserteraapia, ultraheli, dekompressioon ja füsioteraapiaharjutused

 

Kuidas vältida kaelavalu?

  1. Istudes jälgi alati, et Sinu alaselg oleks toetatud, jalad kindlalt põrandal ja õlad lõdvestunult.
  2. Väldi pikka istumist. Tõuse aeg-ajalt ja vaheta regulaarselt asendit. Tee lühikesi pause ning venita kaelalihaseid.
  3. Säti arvuti ekraan õigele kõrgusele, ära vaata alla.
  4. Telefoniga rääkides ära hoia telefoni pea ja õla vahel, kasuta pigem valjuhääldit või hands freed.
  5. Magamiseks vali padi, mis hoiab kaera kumeruse õigena. Selili võib magada ka ilma padjata. Vältida võiksid kõhuli magamist, sest siis on kael pöördes.

 

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

Kuidas magada kui Sind vaevab seljavalu, põlvevalu, puusavalu või kaelavalu? Kui Sul on kõrvetised, kannavalu või uneapnoe.

SELJAVALU

1. Lama selili, aseta padi põlveõnnalde alla või rulli keeratud käterätik nimmelülide alla, mis toetab lülisamba normaalset kumerust. Seljavalu puhul on see parim magamisasend

2. Lama külili ja aseta lisatoetuseks padi põlvede vahele. See magamisasend sobib samuti puusavalu või põlvevalu puhul

3. Kõhuli magamine võib tekitada valu seljas ja kaelas. Valu vähendamiseks aseta padi alakõhu alla

KAELAVALU

Kaelavalu puhul väldi kõhuli magamist. Kaelavaluga vältida kõrget peaalust. Padja maksimumkõrgus on õlajoonega ühel kõrgusel

ÕLAVALU

Õlavalu korral väldi magamist valutava õla poolsel küljel. Maga selili või teisel küljel, asetades suure padja rinnaku alla, käe padja peale, võttes sisse kallistusasendi.

UNEAPNOE- NORSKAMINE

Maga külili või kõhuli. Selili magamise vältimiseks kasuta tennispalli, mis on õmmeldud pidzaamapluusi seljale.

REFLUKSHAIGUS – KÕRVETISED

Maga külili. Selili magamisel tõsta peaalust patjadega kõrgemale

KANNAVALU 

Oluline on et jalg oleks vabalt Väldi teki raskust.

 

Mis vahe on kiropraktikul ja osteopaadil? Sellele küsimusele ei ole lihtne vastata.

 

Osteopaatia ajalugu

Osteopaatia “avastati” 1872. aastal Ameerika arsti dr Andrew Taylor Still’i poolt. Osteopaatia kui ravimeetodi avastamisele jõuti läbi isikliku peretragöödia, kus tema naine ja kolm last surid vale ravi tagajärjel seljaaju meningiiti. Dr Still’i varasemaid esimesi õpilasi oli hilisem kiropraktika ravimeetodi (1895) rajaja Daniel David Palmer.

Avaliku teadlikkuse tõstmine

Enamus inimesi teab rohkem kiropraktikast kui ostopaatiast, sest ajalooliselt on kiropraktikud olnud oma ravimeetodite propageerimisel ja artiklite avaldamisel palju aktiivsemad. Osteopaadid on olnud läbi ajaloo osteopaatiliste ravimeetodite propageerimisel palju konservatiivsemad.

Filosoofia

Osteopaatia ja kiropraktika jagavad ühist filosoofiat inimorganism kui jagamatu tervik. Samasugusest filosoofiast lähtuvad võitluskunstid, samuti jooga, tai chi, aikido, mitmed erinevad alternatiivmedistiini ravimeetodid ja tehnikates nagu Rolfing ja Alexanderi tehnika.

Ravi eesmärk

Peamine ravieesmärk nii kiropraktikas kui osteopaatias on ühine: valuravi. Kiropraktikud keskenduvad peamiselt lülisambast tulenevatele häiretele. Osteopaadid ravivad ka funkstionaalseid häireid, mis puudutavad hingamisteid ja seedetrakti.

Osteopaatia kui meditsiinilise eriala tunnustamine

Paljudes riikides saavad osteopaadid üldarsti hariduse ja ravivad patsiente võrdväärselt traditsioonilise meditsiini arstidega. Ameerika Ühendriikides on osteopaadid saanud kirurgilise väljaõppe ja USAs on ligikaudu 20 osteopaatia haiglat, kus pakutakse erinevaid terviseteenuseid.
Euroopa suurim osteopaatia kliinik asub Suurbritannias Londonis (The British School of Osteopathy Clinic)

Diagnoosimine

Osteopaadid ja kiropraktikud diagnoosivad nii visuaalse kui käelise läbivaatuse abil. Kiropraktikud toetuvad peamiselt diagnoosimisel röntgenpiltidele. Osteopaatias eelistatakse vähendata kahjuliku röntgenkiirguse mõju inimorganismile ja röntgenuuringutel põhinevat diagnoosimist kaustatakse ainult neil juhtudel kui seda vajab patsiendi kliiniline seisund.

Ravitehnikad

Kiropraktikas kasutatakse lülisamba korrigeerimiseks erinevaid tehnikaid
Osteopaadid kasutavad lisaks venitamist, pressingut. Kraniaal sakraalne osteopaatiline tehnika põhineb pehme meetodil, kus liigeseid ei panda paika raksatustega.

Osteopaatilise ravi kestus ja järelravi

Ravi kestus ja järelravi sõltub iga praktiseeriva arst-osteopaadi kogemustest ja patsiendi haigusseisundist. Osteopaatiline ravseanss kestab kauem. Osteopaatilist järelravi vajatakse pikemate vaheaegadega, kui üks või kaks korda nädalas.

Kui lõpetuseks peatuda veel ühe erinevuse juures, siis võib see tunduda esmapilgul naljakas, kuid mõnes mõttes tõele vastav.

Kui ma olin osteopaatia tudeng Inglismaal, siis käisin tihti koosviibimistel, kus osalesid nii traditsioonilise kui ka alternatiivmeditsiini esindajad, sealhulgas loodusraviarstid, kiropraktikud ja osteopaadid. Oli lihtne märegata, kes on kes. Loodusraviarstid kandsid lilli ja pärleid, kiropraktikud tulid kohale ülikondades ja lipsustatult ning osteopaadid sobitusid oma riietusstiililt kusagile vahepeale.

Arst osteopaat dr David Tio

Artikkel on refereeritud osteopathy.com veebilehelt 

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

Talvised seljatraumad

Kuigi talvekuid jääb järjest vähemaks, lund siiski jätkub. Mitte keegi ei taha kevadet alustada talviste seljatraumadega. Väga palju seljalihaste traumasid põhjustab talvine lume kühveldamine.

  • On oluline pöörata tähelepanu järgmistele asjaoludele:
  • Ära ülehinda oma jõudu. Lume kühveldamine on raske, aeroobne töö, mis annab lisakoormust nii südametegevusele kui ka seljalihastele!
  • Kui Sul on südameprobleemid või Sa ei tegele aktiivselt spordiga siis tea, et lume kühveldamine paneb südamele lisakoormuse. Eakamad inimesed võiksid konsulteerida perearstiga enne, kui võtavad ette lume kühveldamise ja võimaluse korral tuleks leida abiõudu, kes aitaks teed puhtaks teha.
  • Riietu õigesti. Kihiline, õhku läbi lastev riietus aitab hoida sooja ja aktiivsel liigutamisel ei teki ülekuumenemist. Jalanõud peavad olema libisemiskindla tallaga.
  • Lund on parem kühveldada sagedamini vältimaks suurte ja raskete lumehangede tekkimist.
  • Kuna tegemist on füüsilise liikumisega on soovitav enne lume kühveldamist teha 10 min. kergeid lihaste soojendusharjutusi.
  • Tee pause. Joo vett, et vältida vedeliku kaotust.
  • Kasuta oma kasvule ja füüsisele sobivaid töövahendeid. Ära kasuta liiga suurt, liiga rasket lumelabidat või lumesahka!
  • Lume tõstmise asemel püüa lund rohkem lükata. Juhul kui lund tõstad, tee seda ohutult. Kükita, selg sirge, põlved kõverdatud ja tõstmisel kasuta mitte kummardamist, vaid vii raskus jalgadele. Ohutum on lund tõsta vähehaaval.
  • Ära kunagi viska lund üle õla või hooga pöörates külje peale, see annab seljalihastele väga suure koormuse. Pööra kogu kehaga mitte ainult ülakehaga. Juhul kui alaseljas tekib terav valu, siis võib tegemist olla lihaserebestusega.

 

NÕUANNE :

  • Peale vigastust või traumat on kõige parem kolm päeva oodata ja puhata ning anda kehale võimalus ennast ise parandada.
  • Magada tuleks selili asendis, padi põlvede alla asetatult. Kui siis ei ole  paremaks läinud, on tegemist juba tõsisema vigastusega ja sel juhul tuleks kindlasti vastava arsti või spetsialisti poole pöörduda!
  • Kindlasti ärge asetage vigastatud kohale jääd! Viimase uuringu kohaselt on tõestatud, et traumajärgselt valutavale kohale jää asetamine aeglustab paranemist! Samuti ei ole hea peale vigastust võtta põletikku alandavaid ravimeid nagu näiteks Ibuprofen, kuna need pikendavad paranemisprotsessi. Jää asetamine ja muud paistetust alandavad vahendid takistavad peamise paranemishormooni vabanemist kehas.
  • Kui valu ei anna kolme päeva jooksul järele, siis võta ühendust perearstiga või tule kiropraktiku vastuvõtule! 

    Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

    Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
    Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
    Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
    Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
    Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

    Raviteenused

Page 1 of 71 2 3 7

2022 © Copyright - Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik | Wordpress hooldus