Osteopaatiline lähenemine

Osteopaadid saavad aru sellest, kuidas keha süsteemid on omavahel seotud ja kuidas need üksteist mõjutavad. Erilist tähelepanu pühendavad nad muskuloskeletaarsele süsteemile, mis peegeldab ja mõjutab teiste kehasüsteemide seisundit.

Osteopaatia ennetusravis

Osteopaatilise meditsiini arstid aitavad patsientidel arendada sellist suhtumist ja elustiili, mis ei aita üksnes haigustega võidelda, vaid aitavad ka neid ära hoida.

Dr.Oolo vastuvõtt

Vastuvõtuaja saate broneerida helistades
telefonil 621 4797.
Lugege kindlasti läbi, millega peab esmasel visiidil arvestama.
Tutvu esmavisiidiga →

Osteopaatia 8 põhialust

Osteopaths-treat1. Keha on jagamatu tervik.
2. Struktuur ja funktsioneerimine on vastastikuses seoses.
3. Kehal on iseregulatsioonimehhanism.
4. Kehal on loomuomane võime end kaitsta ja tervendada.
5. Kui normaalne kohanemisvõime on häiritud võib järgneda haigestumine.
6. Tervise säilitamise seisukohalt on oluline kehamahlade liikumine.
7. Närvidel on kehamahlade liikumise kontrollimisel otsustav osa.
8. Haiguse teatud somaatilised põhjused mitte ainult ei avaldu haigusnähtudes, vaid on ka teguriteks, mis soodustavad haiguse püsimist.

Oleme midagi enamat kui lihtsalt kehaosade kogum. Seetõttu käsitlevadki osteopaatilise meditsiini arstid (D.O.) inimest tervikuna, selle asemel, et ravida eraldi sümptomeid.
Osteopaatia arstid saavad aru sellest, kuidas keha süsteemid on omavahel seotud ja kuidas nad üksteist mõjutavad. Erilist tähelepanu pühendavad nad muskuloskeletaarsele süsteemile, mis peegeldab ja mõjutab teiste kehasüsteemide seisundit. See luude ja lihaste süsteem moodustab umbes kaks kolmandikku kehamassist ja selle olulise struktuuri hoolikas hindamine on osteopaatia patsiendi läbivaatuse tavapärane osa.
Osteopaatilise meditsiini arstid aitavad patsientidel arendada sellist suhtumist ja elustiili, mis ei aita üksnes haigustega võidelda, vaid aitavad ka neid ära hoida.

Eesti osteopaatia arstid ei kirjuta välja ravimeid ega tee lõikusi. Eestis tegutsevad osteopaadid on tegelikult osteopaatilise manuaalmeditsiini arstid (OMM), mõnikord nimetatakse seda ka osteopaatiliseks manuaalteraapiaks (OMT). See on diagnoosimine käte abil ja teraapiatehnika, mille abil on võimalik haigusi või vigastusi korrigeerida või ära hoida. OMM on organismi mittetungiv raviviis, mida võib kasutada koos muuude ravimeetodite või lõikusega või mõnikord ka nende asemel.

D.O.  hõlmab endas holistilist lähenemist tervishoiule – tervislikele eluviisidele suunamist, mis ühendavad keha, meele ja vaimu. Tähelepanuta ei jää mitte ükski patsiendi elu puudutav – et pakkuda tõeliselt patsiendikeskset hooldust, arvestatakse nii perekonna, töö, vaba aja, väärtuste, toitumise, treenituse, stresi kui elusündmustega. Nad rõhutavad ennetuse tähtsust, suhet keha ülesehituse ja funktsioonide vahel ning keha enesetervenduslike väärtuste stimuleerimise tähtsust.

Loe samal teemal

Kuidas magada kui Sind vaevab seljavalu, põlvevalu, puusavalu, kaelavalu. Sul on kõrvetised, kannavalu või uneapnoe SELJAVALU 1. Lama selili, aseta padi põlveõnnalde alla või rulli keeratud käterätik nimmelülide alla, mis toetab lülisamba normaalset kumerust. Seljavalu puhul on see parim magamisasend 2. Lama külili ja aseta lisatoetuseks padi põlvede vahele. See magamisasend sobib samuti puusavalu või põlvevalu puhul…

Mis vahe on kiropraktikul ja osteopaadil? Sellele küsimusele ei ole lihtne vastata. Osteopaatia ajalugu Osteopaatia “avastati” 1872. aastal Ameerika arsti dr Andrew Taylor Still’i poolt. Osteopaatia kui ravimeetodi avastamisele jõuti läbi isikliku peretragöödia, kus tema naine ja kolm last surid vale ravi tagajärjel seljaaju meningiiti. Dr Still’i varasemaid esimesi õpilasi oli hilisem kiropraktika ravimeetodi (1895)…