KUI SUL ON PEAVALU

Mis on peavalu?

Peavalu on pea- või kaelapiirkonna valutundlike osade peamiselt veresoonte, närvide ärritusel tekkiv või lülisamba kaelaosa muutustest tingitud valu.

Peavalu on äärmiselt sage häire. Erinevat tüüpi peavalu esineb 93% inimestel, kuni 69% meestel ja kuni 99%-l naistel. Kuni 7 aastastest lastest on kaevanud peavalu üle 40%. Levinuimad on pingetüüpi peavalu ja migreen. Ainult 5% peavalu all kannatavatel inimestest on peavalu põhjuseks tõsine neuroloogiline häire (näiteks ajukasvaja).

Sõltuvalt peavalu tekkimise põhjustest, võivad sellega kaasneda ka muud nähud nagu näiteks iiveldus, oksendamine, nägemishäired jms.

Dr Oolo: 90% migreenidest ja peavaludest on ravitavad


Pingepeavalu

Pingepeavalu on kõige sagedasem peavalu vorm. See tekib seoses koljulihaste püsiva pingega, mis ei teki konkreetsest haigusest vaid hoopis vastusena stressile.

Pingepeavalu võib vallandada stress, väsimus, arvutitöö või muul põhjusel sundasendi tagajärjel tekkinud lihaspinge. Lihaspinge mitte vaimse pinge järgi, sai pingepeavalu ka oma nüüdisaegse nimetuse. Kui pinged kestavad, siis peavalu tõenäoliselt kordub. Sagedamini meelekohtades, aga ka teistes pea piirkondades ning koguni terves peas esinev valu on suruv ja pigistav nagu liiga kitsas müts. Kerge või mõõdukas ning talutav valu võib kesta poolest tunnist terve nädalani.

Migreen

Migreen võib tekkida peapiirkonna arterite laienemisest ja valu vahendavate kehaomaste ühendite hulga suurenemisest veresoonte ümbruses.

Migreen erineb pingetüüpi peavalust – sagedamini on see pulseeriv, „tuksuv”, enamasti valutab üks peapool. Tihti kaasuvad valuga kaebused: iiveldus, oksendamine, valgus- ja mürakartus. Migreenihoo ajal ei talu inimene ka kergemat füüsilist koormust ning eelistab pigem lamada vaikses ja pimedas ruumis, peites end sageli teki alla. Kui migreenihoogu ei ravita, siis kestab see vähemalt 3 tundi, aga reeglina mitte üle 3 ööpäeva.

Peavalu ravi

migreen


Dr Oolo kinnitusel on 90% ulatuses migreenid ja peavalud ravitavad.

Kui Teie kaebus on seotud peavaludega, palume kaasa võtta röntgenpilt kaelast.

Uuringute järgi on lülisamba manipulatsioonid andnud kohest ja kauakestvat leevendust peavaludele ja pingepeavaludele, mis on põhjustatud kaelalülide nihkumisest ja pitsumisest närvijuurele.

(2001, Duke University Evidence-Based Practice Center in Durham, NC)


Osteopaatia

Trigeenika

Kiropraktika

Regeneratsiooniteraapia

Kliiniku vastuvõtuajad:


Tööpäeviti
esmaspäevast reedeni 10:00 – 17:00

Broneeri aeg:

Kirjuta meile → Helista meile →

Dr Oolo vastuvõtt


Dr.Oolo ja patsiendi vaheline suhtluskeel on inglise keel. Vajadusel tasuta mitteametlik tõlkeabi.
Võtke kaasa röntgenpildid.

Kliinikus müügil kinkekaardid

Tutvu esmavisiidiga →

Kuidas kohale tulla?


Asume Tallinnas Pärnu mnt 139b, Standardi kaupluse maja II korrusel (Lincona poe vastas). Sissepääs Karamelli tn.

Maja ees 2h parkimiskellaga tasuta parkimine.

Juhised →

Peavalu

Peahoiakust tingitud kaelaprobleemid

Patsientide arvamused

Ülle

KADUS PEARINGLUS

"Omalt poolt võin öelda, et dr Oololt saadud abi on mulle üliväärtuslik. Oma meetodiga vabastas ta mind peavaludest ja pea ringikäimisest." Loe edasi
Patsient

KADUS PEAVALU, PARANES NÄGEMINE

"Suurim muutus on mul seoses dr Oologa nägemise oluline paranemine. Mind on aastaid vaevanud tugevad peavalud, millele on viimasel aastal lisandunud ka oksendamine." Loe edasi

Loe samal teemal

Tuleta meelde, mida sa tegid näiteks kolmapäeval kella nelja paiku. Lugesid töömeile? Koostasid tabelit või…

Peavalu ON ravitav! Peavalu on sõltuvalt valu tüübist erinev. Nii on migreen vaskulaarne peavalu seotud…

Töö võtab suurema osa meie ajast ja töö olemus mõjutab väga tugevalt meie kehaasendit. Õigest…

Kaelavalu peamised põhjused on järgmised: Lihaste tasakaalutus. Pikad tunnid arvuti ees soodustavad kaelalihaste düsbalanssi, kuna…

Kuidas magada kui Sind vaevab seljavalu, põlvevalu, puusavalu või kaelavalu? Kui Sul on kõrvetised, kannavalu…

Kiropraktika ja Valuravi kliinikus tehtavatel protseduuridel on äärmiselt suur roll ka selles, et patsient tähelepanelikult…

MCD-i külmutatud õlgade taastamise protseduur viiakse läbi litsentseeritud kliinikutes ja seda kasutavad osteopaadid, füsioterapeudid, kiropraktikud…

Taaskord on meie Kiropraktika ja Valuravi kliiniku poole pöördunud patsient oma peavalu murega. Lisaks kurtis…

Dr Oolo on väljatöötanud külmunud õla raviks mittekirurgilise protseduuri, mille käigus liigesekapslis tekkinud liited lahutatakse….

Kiropraktik video kokkuvõte Allolevas videos on mitmed patsiendid, kellel on külmunud õlg ehk adhesiivne kapsuliit….

Kiropraktik video kokkuvõte Kiropraktik Dr. Allan Oolo räägib stressitsükkli tagamaadest. Lülisamba subluksatsiooni sümptomid on järgnevad:…

Kiropraktika video kokkuvõte Meie kliinikusse on tulnud eakas proua, kellel on juba ligi 10-aastat esinenud…