Joyce–Anne Soots

Holistilise meditsiini spetsialist

Oma teekonnal ja aroomiteraapia õppimise ajal avastasin üsna kiiresti kui oluline on proaktiivus isiku terviseküsimustes. Ma mõistan, et enamus inimesi ei mõtle sellele enne, kuni nad haigestuvad või neil tekivad tervisehädad.

Samas on palju inimesi, kes üldiselt ei tunne end hästi – nende energiatase on madal, nad on letargilised, kannatavad depressiooni ja/või erinevate unehäirete (nagu näiteks unetus vms) all.

Paljud inimesed tunnevad, et abi saamiseks on ainus võimalus ravimite poole pöördumine. Kui tavameditsiinist võibki abi olla, siis teame ka seda, et sellest võib ka saada kõrvaltoimete allakäiguspiraal, mille sisse lülitudes võib inimese tervis muutuda halvemaks kuna tekkivate kõrvalmõjude ravimiseks on vajalikud täiendavad ravimid. See juhtub seetõttu, et tavameditsiin ravib enamusel juhtudel sümptomeid otsimata probleemide algseid juuri.

Aroomiteraapia koos tervikliku toitumise süsteemiga võib olla väga hea alguspunkt, kuna see on samaaegselt suunatud nii kehale, vaimule kui ka hingele. See tähendab, et käsitletakse keha ühe tervikuna, tegeledes sellega seestpoolt väljapoole.

Ennetavad meetodid ja tervena püsimine peaksid olema iga inimese isikliku tähtsusnimekirja tipus. Kui oleme noored ja terved, siis eeldame, et ei ole vajadust midagi meie tegemistes muuta. Olgu need siis kas meie söödav toit, meie harjumused või mõtted, mida mõtleme. Loomulikult ei ole see õige, sest kõik meid ümbritsevas keskkonnas mõjutab meid. Me kõik tundume olevat automaatpiloodil ja mitte keegi tegelikult ei juhi meie lennukit. Teisisõnu me kõik vajame julgustust, et võtta vastutus ja kontroll oma tervise üle. Me peame muutuma proaktiivseteks ning otsima uusi lähenemisviise oma elulaadidele.

Holistilise teraapiaga (õige toitumine, eeterlikud õlid) on mul olnud palju kogemusi. Samuti olen jaganud oma teadmisi, et aidata teisi.

Kui teil on huvi oma tervisele proaktiivselt läheneda, probleeme ennetada ning tervislike eluviiside vastu, palun ühendust võtta.

Mis on eeterlike õlidega manuaalteraapia?

Selle teraapia eesmärgiks ei ole tegeleda haigusega – selle eesmärgiks on ennetada haigusi ning viia keha homöostaasi.

Ennetus on alati parim ning eeterlikke õlisid kasutatakse tänapäeval rohkem kui kunagi varem inimkonna ajaloo jooksul valdavalt selleks, et aidata ravida haigust.

Terapeut võtab enne raviplaani loomist arvesse inimese haiguslugu, emotsionaalset seisundit, üldist tervist ja elustiili. Tegeletakse inimese kui tervikuna, mitte ainult haiguse sümptomitega.

Homöostaas on organismi füsioloogiline tasakaal ehk organismi sisekeskkonna oluliste näitajate püsimine teatud normi piires. Sisekeskkonnaks loetakse kõigepealt rakuvälist vedelikku, mille stabiilsus tagab rakkude püsiva talitlemise, hoolimata väliskeskkonna tingimuste muutumisest.

Homöostaasi hoidmine on üheaegselt organismi bioloogilise eksistentsi vahend ja eesmärk. Homöostaasi tagamisega tegeleb hulk füsioloogilisi protsesse, sh bioloogilise motivatsiooniga seotud psüühilised protsessid (janu, näljatunne). Enamik kehalisi haigusi põhjustab suuremaid või väiksemaid nihkeid organismi homöostaasis. Kui organism on võimeline homöostaasi taastama, suudab ta haigustest paraneda ilma kõrvalise sekkumiseta.

Allikas: https://www.kliinik.ee/

Tänapäeva elustiili tõttu on järjest enam neid inimesi, kes kannatavad stressi mõjude käes. Müra, õhusaaste, finantsilised probleemid, ebakindlus tuleviku ees, kõik need annavad oma osa stressisituatsioonile, millest ei ole justkui väljapääsu.

Stress tekitab lihaspinget: süda töötab kiiremini, väärtuslikku energiat “põletatakse” mittevajalikult, me muutume väsinuks ja mõnikord depressiivseks ning meie vastupanuvõime infeksioonidele ja haigustele väheneb drastiliselt.

Kuna stressi põhjused on püsivad, saame ainult toime tulla stressi mõjuga läbi ravi, eriti läbi selliste, mis on loodud selle jaoks, et leevendada pinget, taastada elujõudu ja vähendada koormust südamele, närvidele jne.

Eeterlikud õlid on saadud taimedest ning need on valitud nende spetsiaalsete terapeutiliste omaduste poolest, mis on stimuleerivad, värskendavad ja rahustavad.

Eeterlikud õlid on nii mitmekülgsed, et nende loomulikel aroomiteraapilistel kasuteguritel on ka palju teisi kasutusviise. Neid saab kasutada abivahendina väga paljude erinevate, ka vananemisest tingitud, tervisehädade, seisundite ja kehas esinevate probleemide korral. Tegelikult on olemas eeterlik õli praktiliselt kõige jaoks.

Kui Sul on veel küsimusi, siis võta meiega ühendust või  broneeri aeg terapeudi esmavisiidiks ja konsultatsiooniks.

Kasutame ainult kõrge kvaliteediga, puhtaid, geneetiliselt muundamata eeterlikke õlisid firmalt “Young Living“.

Eeterlike õlidega manuaalteraapia kasulikkus tervisele:

 1. Leevendab stressi
 2. Mõjub antidepressandina
 3. Parandab mälu
 4. Tõstab energiataset
 5. Kiirendab paranemist
 6. Vähendab peavalu
 7. Parandab und
 8. Tugevdab immuunsüsteemi
 9. Leevendab valu
 10. Parandab seedimist, leevendab kõhukinnisust ja puhitust
 11. Tasakaalustab energiat
 12. Parandab naha olukorda

 

 

Taasta oma sisemine tasakaal, vähenda stressi või toeta uinumist!

 

 

 

Uitnärv ehk X peaajunärv ehk kümnes peaajunärv (ladina keeles nervus vagus [X], nervus vagus)

Peaaju pikim – uitnärv – mõjutab sisemist tasakaalu, stressitaset, hingamist, rääkimist, südamelöökide sagedust ja tugevust, higistamist ning mida kõike veel.

Uitnärv on peamiseks sidekanaliks, mille kaudu ajust informatsioon siseelunditesse liigub.  See närv vonkleb, oma nimele kohaselt, ajust kõige kaugemate soolteni, puudutades oma teekonnal nii südant, kopse kui enamikke ülejäänud siseorganeid. See sidekanal on kahesuunaline – st, et ajust ei tule mitte ainult ühesuunalised käsklused, vaid elundid saadavad oma seisundi kohta ajusse teavet. Sellele kahesuunalisele infoliikumisele on pühendatud umbes üheksa kümnendikku uitnärvi kõigist kiududest.

Uitnärvi saastumine  on üks suuremaid riske meie tervisele.

Mürkained kogunevad ajju suus elavatest mikroobidest, mis aga füsioloogiliselt sinna ei kuulu. Nagu näiteks: krooniliselt põletikulised kurgumandlid või põskkoopad, hambajuure  või igeme põletikud tekitavad mürkaineid, jõuavad vereringega ajju. Seepärast tuleb kaela külgedel asuvate lümfikanalite kaudu saasteained eemaldada.

Kui lümfivedeliku liikumine on takistatud, siis need saasteained kogunevad närvidesse ning liiguvad sealt edasi aju suunas. Seega, on oluline, et kehas vedelikud (erit lümfivedelik) liiguksid – see on kriitilise tähtsusega aju vabastamisel saasteainetest.

Näiteks, saame me kasutada naturaalseid ja puhtaid eeterlikke õlisid, et toetada uinumist ja magamist, mis võimaldab uitnärvil anda ajule signaale, selle kohta, et närv vajab paranemist ning lümfidreaaž on vajalik.

Lähemalt saate lugeda inglise keeles näiteks SIIN

Allikas http://www.sunscientific.com

Eeterlike õlidega manuaalteraapia

Konsultatsiooni kestus 40 kuni 60 minutit
Hinna sees :

 • Konsultatsioon, vajaduste väljaselgitamine.
 • Personaalne teraapia seanss
 • Kasutusele võetavad õlid otsustatakse koos kliendiga tema spetsiifilistest vajadustest lähtuvalt konsultatsiooni ajal
 • Konsultatsioonile eelneb terviseküsimustike täitmine.

Järgnevate kordade maksumus sõltub konkreetse inimese vajadusest.
Kliiniku olemasolevatele klientidele esmavisiit soodsam.