Trigeenika

 

Mis on trigeenika?

Dr Oolo väljatöötatud Trigeenika (ingl k Trigenics®) lähtub põhimõttest, et kolm on parem kui üks. Trigeenika nimeosad „tri” ja „genees” vihjavad sellele, et protseduuri käigus tekitatakse kehas uus seisund, mis saavutatakse kolme ravivõtte samaaegsel kombineerimisel.

Meie liigutusi kontrollivad ja reguleerivad aju ning närvisüsteem, lähtudes kogu kehast tulevast tagasisidest. Enamus meie neuroloogilisest aktiivsusest on keskendunud lakkamatult liigutuste kontrollimisele ja kui see saab kuidagi häiritud, annavad valuretseptorid sellest kohe märku. Kui võrrelda närvisüsteemi elektrivõrguga, siis võib öelda, et nii kui seal midagi lühisesse läheb, tunneme seda valuna.

Trigeenika

Trigeenika filosoofia on seotud rohkem lihaste liikumisega. Lihaste neuroloogilise kontrolliga saab programmeerida süsteeme, suurendada jõudu, kiirust ja vähendada valu. Kui musklid on stressis või vigastatud, siis närvid lõpetavad korrektsete signaalide saatmise ajusse. Kui aga aju ei saada enam piisavalt signaale, siis lihas muutub funktsionaalselt nõrgaks. Kui aga lihas saab liiga palju signaale, siis läheb see liiga lühikeseks. Võtmesõnaks on siin: tasakaal.

Kuna enamiku lihasprobleemidest põhjustab lihaste düsbalanss, siis saame sellest jagu konkreetsetele lihastele kindlal moel spetsiifilisi vastupanuga harjutusi tehes. Nõnda stimuleerides ka lihase sensoreid spetsiifilisel moel, mis omakorda taaskäivitab kogu süsteemi ja annab võimaluse n-ö nullist taasalustada.

Trigeenika aitab:

 • … liigesevalude, närvivalude ja peavalude puhul.
 • … mittekirurgiliselt ravida külmunud õlga ehk adhesiivset kapsuliiti.
 • … parandada sportlikke sooritusi ja tõsta lihastoonust.
 • … taastada lihassüsteemi korralikuks tööks vajalikku seisundit ja tasakaalu.
 • Kuidas trigeenika toimib?

 • Stimuleerib lihaste sensoreid – korrigeerib aju ja lihaste vahel kulgevaid signaale. Tegeleb probleemi põhjustaja kõrvaldamisega.
 • On interaktiivne ravimeetod, kus patsient töötab aktiivselt kaasa nii mõtte, hingamise kui kehaga.
 • Vähemalt 80% tõenäosusega piisab ühest ainsast trigeenika protseduurist, et abi saada.
 • Dr Oolo vastuvõtule saate broneerida:

  Kirjuta meile →

  +372 621 4797 →

  Lugege palun kindlasti läbi,
  millega peab esmasel visiidil arvestama.

  Tutvu esmavisiidiga →

  Trigeenika on edukas tänu kolmele komponendile

  1. Vastandharjutuste neuroloogia (resistent movement neurology)

  Vastusurvega harjutused seisnevad teatud liigutuste tegemises patsiendi poolt, millele terapeut/arst või abivahendid vastusurvet avaldavad (abivahendid mõõdavad patsiendi lihasjõudu). Abivahenditena kasutatakse erinevatele keha- ja lihastüüpidele sobivaid koormusi. Need vastusurvega teostatud kindlad liigutused aitavad parandada närvisignaalide jõudmist erinevatest lihastest ajju.

  2. Mehhaaniline närvi sensorite stimulatsioon (mechanical nerve sensor stimulation)

  Lihasnärvide ravi käigus stimuleerib trigeenika ravisüsteemi alal koolitatud arst, terapeut või treener lihasnärve, kas käte või abivahenditega ning mõjutab pehmeid kudesid, et parandada signaalide edastamist liigutusi ja tundlikkust kontrollivate närvisensorite poolt. Selline ravi mõjutab ja tugevdab läbi lihaste, kõõluste ning sidemete ajju ja ajust välja saadetavaid signaale.

  3. Meditatiivse hingamise praktika – kuulates tagasisidet (Bio-feedback breathing)

  Patsient teeb keskendunult hingamisharjutusi ning terapeut/arst selgitab talle samal ajal, kuidas tehtavate liigutuste neuroloogilist mõju suurendada, et ravi veelgi tõhusam ja tulemusrikkam oleks. Seda protseduuri nimetatakse sageli „hingamise biotagasisideks” ja „autogeenseks hingamiseks”.

  Põhjalikumat infromatsiooni Trigeenika kohta inglise keeles leiate aadressilt www.trigenics.com
  Trigeenika

  Patsientide arvamused

  Marje

  KADUS PEAVALU JA PEARINGLUS

  Elus on palju juhuslikku, millest algab suur muudatus…… Olin juba paar aastat iga päeva alustanud peavaluga, mis aeg-ajalt ägenes iiveldusteni, olin mõne korra ka haiglas.
  Sellel kevadel- suvel muutus seis päris tõsiseks – valu ei kadunudki. Soovitati valuvaigisteid, soojendusi. Pead pöörata enam ei saanud ja õlavöötme-kaelalihased olid spasmis.
  Juhuslikult leidsin spordiajakirjast "Jooksja" Trigenicsi valuravikliiniku tutvustuse. Intuitsioon suunas otsusele – sinna ma lähen.
  Kuna minu amet – töö on sundasend kaelale ja õlgadele – kahtlustasin ka ise kaelast algavaid probleeme. Pärast dr Oolo konsultatsiooni-uuringut oligi kindel, et peab just kaelaga tegelema hakkama, kus olid vead. Esimese manuaalprotseduuri järgselt alates järgmisest päevast oli peavalu kadunud ja pea pööramine vaba.
  Olin väga õnnelik, sest ei suutnud uskuda imet! Siitpeale käisin ära kõik dekompressiooni seansid, kindla usuga, et saan abi ja lausa terveks! Olin nagu külaskäikudel "Jumala majas"! Protseduuride lõppedes kinnitas dr Oolo, et ravi õnnestus hästi.
  Minu elukvaliteet muutus, energiat ja tahet tuli juurde, jätkub jõudu jälle kõigest huvituda. Loodan, et nii jääb.
  Tänu ei mahu sõnadesse vaid jääb südamesse."
  Mart Poom

  TRIGEENIKA AITAS SELJA- JA ÕLAPROBLEEMIDE PUHUL

  "Dr Oolo on kindlasti tugev spetsialist omal erialal: trigeenikas. Dr Oolo on mind aidanud selja- ja õlaprobleemide puhul.
  Lisaks manuaalteraapiale olen kasutanud tema kliinikus spetsiaalset seljapinki diskiprobleemide leevendamiseks. Trigeenikas on kiropraktika elemente ja palju muud. Oluline on taastada lihaste ja liigeste normaalne liikuvus ja ka amplituudi suurendamine. Tähtis on see, et lihased ja liigesed hakkaksid uuesti õigesti liikuma. See parandab sooritusvõimet ja kaitseb vigastuste eest.
  Käisin tema juures siis, kui mul aega oli ja kui Eestisse tulin. Kasutan Eestis ka teiste spetsialistide abi nagu Lauri Rannama ja Indrek Tustit.
  Allan on väga positiivne inimene ja see on tähtis, et arst oleks innustav, et patsient saaks arstilt usku paranemisse ja positiivset energiat."
  Martin Padar

  TÄNU TRIGEENIKALE TUNDSIN VÕISTLUSTELE SÕITES VÄGA HEAD ENESETUNNET

  "Esimest korda puutusin dr Oologa kokku 2004. aastal, kui ta oli Ateena OM-i raames arst-füsioterapeudina meie olümpiakoondisega kaasas. I. Pertelsoni ja A. Tammerti soovitusel puutusin temaga tookord kokku läbi profülaktilise seljalihaste testimisseansi, kus ta töötas läbi ka mu lülisamba. Kogemus oli huviäratav – mis sest, et olin tookord vigastustevaba. Kuigi ma tookord otseselt mingi vigastuse küüsis polnud, sain antud meetodite ja tulemite näol kinnitust enda füüsise nõrgematest -tugevamatest külgedest ja võimalikest kalduvustest. Aastaid hiljem, 2012 Londoni OM-i eel, sattusin 4 nädalat enne olümpiastarti juhtunud tricepsi rebendiga taas Oolo juurde, kuid seekord muret kurtma. Käisin 3 nädala jooksul 12 korda oma murettegeva vasaku käe tricepsiga dr Oolo toonases Kadrioru kabinet -residentsis ning tundsin Londonisse OM-ile lennates, tänu tema trigenics-ravile väga head enesetunnet. Tunnistan, et Barcelona laagrist naastes oli olukord üsna halb, kuid Londonis kohapeal enne võistlust maadeldes sain rakendada täit plahvatuslikkust ja valu sisse enam ei löönud. Siiani pole see koht enam tunda andnud. Ma polegi saanud mahti Allan Austin Oolot tema ravi ja muu psühholoogilise toetuse eest korralikult tänada ja mul on hea meel, et saan seda siin neil veergudel neid sõnu kirjutades teha."
  Patsient

  Väga võimsad võtted kiropraktikas! See on terve keha tervendus, mis paneb energiad liikuma 🙂

  Eluaegsed peavalud aga nüüd juba 5 kuud elan tableti- ja valuvabalt 🙂 Olen öelnud ka tuttavatele, et külastaks Teie kliinikut, et kogeda imet ja alustada uut elu….. 🙂 Eelnevalt käisin perearsti juures, kus öeldi, et midagi pole teha - peab leppima, ealine muutus (minu vanus 36). Kliinikus on väga lõõgastav õhkkond ja ilusad-kuulsad inimesed annavad ka glamuurse noodi 🙂

  Loe trigeenika teemal :

  Ajakiri Sportland Hotellituppa sisenes kummargil ja valudes Robbie Williams, kes, nagu ta ise hiljem oma kontserdil ütles, „nägi välja nagu katkine kauboi”. Ma olin just saabunud Kanadast ja tormasin lennujaamast otse hotelli, et talle abi osutada, lootes, et ta saab siiski järgmisel õhtul kontserdi anda. Meedia teatel ei olnud veel paar tundi enne Eestis toimuma…

  Ajakiri Jooksja. 2014. Autor: Regina Herodes Kui juba tuntud osteopaat, kiropraktik ja trigeenika looja dr Allan Austin Oolo kutsub kaasmaalasi üles sprinti jooksma, siis tasub teemasse süveneda ning tutvuda tema argumentidega. Eriti põnevaks teeb soovituse see, et Oolo on muuhulgas maailmatasemel põlvede ja õlgade spetsialist. Suurte isiksustega käib läbi ajaloo kaasas sarnane muster: kus ere…

  TRIGEENIKA LOOJALT HARRASTAJALE: Allan Oolo: Kõik mis peatab liikumise, peatab elamise 03. detsember 2014  Avaldatud: Delfi Sport Autor: Regina Herodes Allan Austin Oolo on värvikas isiksus, Kanadas sündinud Eesti päritolu „liikumisarst“, kes on maailmas tuntud kui trigeenika looja. Trigeenika, Allani elutöö ja ravimeetod, on inspireeritud teaduse tippsaavutustest, erinevate koolkondade pärlitest ja leidudest ning isiklikest kogemustest…