KUI SUL ON SELJAVALU

Mis põhjustab seljavalu?

Selg on luude, liigeste, sidemete ja lihaste keeruline kooslus ning seljavalu võivad põhjustada paljud erinevad asjad nagu väljavenitatud liigeste sidemed, rebestatud lihased, nihkunud selgroo lülivahekettad (diskid), pidev sundasend või liigesepõletik. Lisaks eeltoodule kaasneb raskekujuline seljavalu artriidi, halva rühi, ülekaalulisuse või psüühilise stressiga.

Seljavalu otsesteks põhjustajateks võivad olla ka erinevad siseorganite haigused – neerukivid, neeruinfektsioonid, trombid või osteoporoos (luuhõrenemine). Mõnikord võib ka kõige lihtsamal liigutusel olla valutekitavad tagajärjed – näiteks pliiatsi ülesvõtmine põrandalt.

Leiame just Sinule sobiva valuravi!


Kliinik on avatud tööpäeviti:


Esmaspäevast reedeni 10:00 – 17:00

Broneeri aeg:

Kirjuta meile → Helista meile →

Dr Oolo vastuvõtt


Võtke kaasa röntgenpildid. Dr.Oolo ja patsiendi vaheline suhtluskeel on inglise keel. Vajadusel tasuta tõlkeabi. Kliinikus müügil kinkekaardid
Tutvu esmavisiidiga →

Kuidas kohale tulla?


Asume Tallinnas Pärnu mnt 139b, Standardi kaupluse maja II korrusel. Maja ees 2h parkimiskellaga tasuta parkimine.
Juhised →

 

Seljavalu peamised põhjused

Sundasend ja vale asend

Seljavalu väga sagedaseks põhjuseks on sundasend – näiteks istudes tundide kaupa asendis, kus põlved on kõverdatud, tuharalihased muutuvad nõrgaks, kõht vajub ette, selg on kõver ja õlad kössis. Selle tulemusena lihaskond läheb tasakaalust välja ja siit-sealt hakkab valu­tama. Peamiselt hakkab kauaaegse samas ja vales asendis istumise tagajärjel valutama alaselg ning sinna tekivad valupunktid, mis piiravad lihase normaalset funktsioneerimist. Valu võib olla pidev ja kiirguda ka mujale.

See tekitab olukorra, kus inimene püüab leida asendit, et valu ja pinget vähendada, kuid see omakorda võimendab probleem veelgi. Tekib surnud ring.

Seljavalu võivad põhjustada erinevad sundasendid, sealhulgas ka ühes ja samas asendis magamine.

Vale istumisasend, mille korral õlad on ette vajunud ning trapetslihas ülepinges võib tekitada ka valu turjas. Samuti vale asend raskete asjade tõstmisel võib põhjustada seljavalu.

Muutused selgroolülides

Kui lülisambale langeb liigne koormus (lihaskond ei ole tasakaalus, lihased ei ole toonuses jms), sest ta peab keha õiges asendis hoidma, siis tekivadki ajapikku lülisambas püsivad muutused, mis tekitavad valu.

Pideva raske füüsilise töö korral võib raskeid asju valesti tõstes kergesti lülivahekettad ära nihestada, mistõttu suruvad lülivahekettad närvidele ja põhjustavad tugevat valu, raskemal juhul isegi jalgade halvatust. Sama võib toimuda sporditrauma, õnnetusjuhtumi vms tulemusena.

diskihaigusedvalu
 

Milline ravi sobib?

Teile sobiva ravivõimaluse leidmiseks saame teha otsuse pärast Teie lülisamba probleemi põhjalikku hindamist.

Palun võtke kaasa lülisamba röntgen ja/või MRT uuringute tulemused.

Seljavalude leevendamiseks pakume vastavalt haigusseisundile kiropraktilist ja osteopaatilist kombineeritud ravi, füsioteraapiat ning lülisamba regeneratsiooniteraapiat.

Seljavalu ravi

Osteopaatia

Kiropraktika

Füsioteraapia

Regeneratsioon

Seljavalu

Degeneratiivne diskihaigus

Patsientide arvamused

Priit Rebane

TÄNU ÕNNESTUNUD RAVILE KADUS SKEPTITSISM MANUAALTERAAPIA SPETSIALISTIDE SUHTES

"Dr Oolo suutis mu selja 3-4 kuuga korda saada. Oluline oli nii tema põhjalik diagnoos ehk õige arusaam probleemi põhjusest, kui seejärel teostatud kiropraktiline korrigeerimine..." Loe edasi

Loe samal teemal

Tuleta meelde, mida sa tegid näiteks kolmapäeval kella nelja paiku. Lugesid töömeile? Koostasid tabelit või…

Töö võtab suurema osa meie ajast ja töö olemus mõjutab väga tugevalt meie kehaasendit. Õigest…

Miks selg valutab? 80 protsendil inimestest on olnud või on probleeme alaseljaga, tõdeb kiropraktik Allan…

Lülisamba dekompressiooniravi – alternatiiv operatsioonile Kas teile sobib dekompressiooniteraapia, tehakse kindlaks röntgeni- ja/või magnetresonantstomograafilise uuringuga….

Ajakiri Naisteleht. 2014 Võta sinagi end just täna kätte ja võimle oma selg valuvabaks! Kiropraktik…

Kaelavalu peamised põhjused on järgmised: Lihaste tasakaalutus. Pikad tunnid arvuti ees soodustavad kaelalihaste düsbalanssi, kuna…

Kuidas magada kui Sind vaevab seljavalu, põlvevalu, puusavalu või kaelavalu? Kui Sul on kõrvetised, kannavalu…

Talvised seljatraumad Kuigi talvekuid jääb järjest vähemaks, lund siiski jätkub. Mitte keegi ei taha kevadet…

Kiropraktika ja Valuravi kliinikus tehtavatel protseduuridel on äärmiselt suur roll ka selles, et patsient tähelepanelikult…

MCD-i külmutatud õlgade taastamise protseduur viiakse läbi litsentseeritud kliinikutes ja seda kasutavad osteopaadid, füsioterapeudid, kiropraktikud…

Kiropraktik video kokkuvõte Kiropraktik Dr. Allan Oolo räägib stressitsükkli tagamaadest. Lülisamba subluksatsiooni sümptomid on järgnevad:…