Mart Poom

TRIGEENIKA AITAS SELJA- JA ÕLAPROBLEEMIDE PUHUL

"Dr Oolo on kindlasti tugev spetsialist omal erialal: trigeenikas. Dr Oolo on mind aidanud selja- ja õlaprobleemide puhul.
Lisaks manuaalteraapiale olen kasutanud tema kliinikus spetsiaalset seljapinki diskiprobleemide leevendamiseks. Trigeenikas on kiropraktika elemente ja palju muud. Oluline on taastada lihaste ja liigeste normaalne liikuvus ja ka amplituudi suurendamine. Tähtis on see, et lihased ja liigesed hakkaksid uuesti õigesti liikuma. See parandab sooritusvõimet ja kaitseb vigastuste eest.
Käisin tema juures siis, kui mul aega oli ja kui Eestisse tulin. Kasutan Eestis ka teiste spetsialistide abi nagu Lauri Rannama ja Indrek Tustit.
Allan on väga positiivne inimene ja see on tähtis, et arst oleks innustav, et patsient saaks arstilt usku paranemisse ja positiivset energiat."
Rivo Vesik

MUL ON AINULT POSITIIVSED KOGEMUSED

"Mind dr Oolo küll aitas. Ta tegi mu kahe - kolme nädalaga nii korda, et sain olümpial mängida. Mõlemad hüppeliigesed olid siis välja väänatud ja käia ei saanud. Käisin paar korda tema juures ära ja oli parem. Hind oli küll väga krõbe, kuid olulisem, et ta aitas. Kui vajad abi - ju pole siis midagi teha. Vasaku põlvega on mul ka läbi aja probleeme olnud. Oolo tegi ka mu põlvele ravi ja see muutus tõepoolest paremaks. Mul on dr Oologa ainult positiivsed kogemused, ta on üldse tore mees."
Aleksander Tammert

VAATAN KOOSTÖÖLE VÄGA POSITIIVSELT TAGASI

"Minul oli dr Oologa natuke erinev kogemus kui tavainimesel, sest tema tegi Eesti Olümpiakoondise juures vabatahtliku tööd. Me saime tema abi kasutada nii palju, kui vaja läks. Suurte koormuste juures treenides läheb ikka inimestel vahel midagi nö rikki. Ma usun, et oma kogemustelt ja oskustelt talle Eestimaal vastaseid ei olnud, sest ta sai veidi „rikkis“ keha taas tööle ja paikapanek õnnestus väga hästi. Rikkisoleku all pean silmas tugiaparaadi probleeme, kui näiteks tunned, et seljas ja kaelas on midagi paigast ära.
Teine asi, mida Oolo hästi tegi, on lihaste mõjutamine trigeenika abil. Selle sihiks on, et lihased hakkaksid veelgi paremini tööle. Trigeenika mulle toimis ja sobis. Mina olin temaga väga rahul. Ta käis mööda võistlusi ka kaasas. Eesti-sisestel võistlusel sain väikse viimase lihvi tema juures ja ka olümpial. 2004. aastal oli ta täielikult sportlaste kasutada ja saime tema teenuseid. Mu enesetunne oli Ateena kettaringis väga hea. Keha oli häälestatud ning tugiapiraat ja lihaskond heas konditsioonis ja siin oli ta suureks abiks.
Vaatan koostööle dr Oologa väga positiivselt tagasi. Meie saime tasuta teenust. Hinnaklass on seal päris kõrge ja krõbe. Kui inimene suure numbri välja käib ja tunneb kasutegurit minimaalselt – ehk võtab mõne nina krimpsutama küll. Paraku need ongi kaks täiesti erinevat teemat: üks on tippsport, kus ta aitab tuunida niigi töökorras atleete supertulemuste poole ja teine asi on, kui tema juures käivad tõepoolest haiged inimesed, kes ehk ei saa isegi sirgelt kõndida. Sel juhul käib nn tuunimine küllap lihtsalt paremuse poole. Seal ei saagi alati enam keha korda. Nii võib inimesel tekkida tunne, et miks mina nii vägevat abi ei saanud. Mõni ehk tunneb hiljem isegi valu, aga eks see sõltub ju sellest, mis konditsioonis keegi ta kabinetti jõuab ja mida üldse veel teha saab. Ta võtab vastu kõiki inimesi seinast seina. Tean, et see ei ole odav lõbu, kuid arvan, et tippspetsialist ei peagi oma eluaeg õpitud tööd odavalt tegema.
Mina olen dr Oologa vägagi rahul olnud ja minult saab ta ainult positiivset tagasisidet. Mulle meeldib, et ta töötab, käed küljes, ja tunned, kuidas keha ragiseb ja on kohe abi. Selja ja kaela teemadega olen nii kiirelt abi saanud, tema meetoditega võib kohe leevendus tulla."
Martin Padar

TÄNU TRIGEENIKALE TUNDSIN VÕISTLUSTELE SÕITES VÄGA HEAD ENESETUNNET

"Esimest korda puutusin dr Oologa kokku 2004. aastal, kui ta oli Ateena OM-i raames arst-füsioterapeudina meie olümpiakoondisega kaasas. I. Pertelsoni ja A. Tammerti soovitusel puutusin temaga tookord kokku läbi profülaktilise seljalihaste testimisseansi, kus ta töötas läbi ka mu lülisamba. Kogemus oli huviäratav – mis sest, et olin tookord vigastustevaba. Kuigi ma tookord otseselt mingi vigastuse küüsis polnud, sain antud meetodite ja tulemite näol kinnitust enda füüsise nõrgematest -tugevamatest külgedest ja võimalikest kalduvustest. Aastaid hiljem, 2012 Londoni OM-i eel, sattusin 4 nädalat enne olümpiastarti juhtunud tricepsi rebendiga taas Oolo juurde, kuid seekord muret kurtma. Käisin 3 nädala jooksul 12 korda oma murettegeva vasaku käe tricepsiga dr Oolo toonases Kadrioru kabinet -residentsis ning tundsin Londonisse OM-ile lennates, tänu tema trigenics-ravile väga head enesetunnet. Tunnistan, et Barcelona laagrist naastes oli olukord üsna halb, kuid Londonis kohapeal enne võistlust maadeldes sain rakendada täit plahvatuslikkust ja valu sisse enam ei löönud. Siiani pole see koht enam tunda andnud. Ma polegi saanud mahti Allan Austin Oolot tema ravi ja muu psühholoogilise toetuse eest korralikult tänada ja mul on hea meel, et saan seda siin neil veergudel neid sõnu kirjutades teha."