Kaelavalu peamised põhjused on järgmised:

  1. Lihaste tasakaalutus.
    Pikad tunnid arvuti ees soodustavad kaelalihaste düsbalanssi, kuna ühed lihased on pidevas pinges ja teised lõdvestunud. See piirab kaela ja pea liikumist, võib ärritada seljaajunärve ja põhjustada nende pitsumist. Kokkusurutud närvid saadavad aga omakorda valusignaale pähe, ülaselga või isegi käsivarde, põhjustades neis piirkondades valu. 90% kõigist peavaludest peetaksegi just pingepeavaludeks. Käte tuimus, eriti magamise ajal, on teine tavaline kaebus, mida kaelanärvide kokkupitsumine põhjustab. Lisaks võib esineda pearinglust, nägemise hägustumist, väsimust, kohinat kõrvus, hingamis- või neelamisraskusi.
  2. Lihaspinge – tekib pikkadel autosõitudel või istudes, voodis lugedes või isegi hammaste krigistamisel magamise ajal.
  3. Ülekoormatud liigesed – lihaste düsbalanss soodustab valesid liigutusi ning piirab kaelalülide liikumist, see aga toob kaasa liigeste kiirema kulumise.
  4. Kokkusurutud närvid – seljaajust lähtub 31 paari seljaajunärve. Kui need on halva kehahoiaku tõttu kokku pitsitatud, tekib valu.
  5. Vigastused – üks tüüpilisemaid kaelavigastuste põhjusi on autokokkupõrked, kui äkilise liikumise tagajärjel saavad kahjustada lülivahekettad.Kaela võib vigastada ka näiteks sportides, last tõstes ning äkilisel peapööramisel.
  6. Mõningad vigastused võimenduvad alles mõne päeva või nädala pärast, kui keha kaotab adrenaliini, mis vaigistab valu.
    Paraku ei pruugi valu taandumine tähendada alati probleemi lahenemist. Kaelavaevuste korral võib olla ka nii, et keha on asunud kaelalülide asendit kompenseerima, nii et see võtab närvidelt pinge. Keha aga ei suuda lõpmatult kompenseerimisega tegeleda ning sümptomid võivad vigastatud piirkonnas taastuda või ilmneda mujal.
  7.  Haigused – näiteks meningiit,reumatoidartriit, isegi eri vähitüübid võivad tekitada kaelavalu.

 

Mis leevendab ja ravib?

Apteekides on saadaval palju leevendust pakkuvaid tooteid: kuuma- ja külmaplaastrid, valuvaigistavad
plaastrid, anesteesiakreemid jne, mis toovad ajutist leevendust, kuid ei lahenda probleemi. Efektiivset ja püsivat abi suudavad hädalisele anda aga osteopaadid ja kiropraktikud, kes oskavad hinnata lihaste tasakaalu ja luude asendit ning vajadusel teha teraapilisi manipulatsioone ja tasakaalustada lihaseid. Lülisamba normaalse kumeruse taastamiseks võib taastusravi kesta isegi kuni kolm aastat. Selleks kasutatakse mitmesuguseid ravimeetodeid.

  1. Lülisamba dekompressioon – valutu ja efektiivne moodus kahjustatud lülivaheketaste taastusraviks, lülisamba liikuvuse taastamiseks. Aitab vabastada lülisamba, kaelalihased ja seljaaju närvid pingest. Paljud kaela- ja alaseljahädalised on pääsenud selle abil operatsioonist.
  2. Trigeenika – interaktiivne ravimeetod, kus patsient töötab kaasa nii mõtte, hingamise kui ka kehaga. Trigeenika harjutused hõlmavad nõrkade lihaste tugevdamist ning lühenenud lihaste venitamist. Seda kasutatakse lihaste tasakaalustamiseks ja n-ö aju ümberõppeks, et lihastele õigeid käske anda. See aitab vähendada vigastuste riski.
  3. Kombineeritud lähenemine – kiirema tulemuse saavutamiseks kombineeritakse sageli eri meetodeid: osteopaatia, kiropraktika, lülivaheketaste stimuleerimine, trigeenika, laserteraapia, ultraheli, dekompressioon ja füsioteraapiaharjutused

 

Kuidas vältida kaelavalu?

  1. Istudes jälgi alati, et Sinu alaselg oleks toetatud, jalad kindlalt põrandal ja õlad lõdvestunult.
  2. Väldi pikka istumist. Tõuse aeg-ajalt ja vaheta regulaarselt asendit. Tee lühikesi pause ning venita kaelalihaseid.
  3. Säti arvuti ekraan õigele kõrgusele, ära vaata alla.
  4. Telefoniga rääkides ära hoia telefoni pea ja õla vahel, kasuta pigem valjuhääldit või hands freed.
  5. Magamiseks vali padi, mis hoiab kaera kumeruse õigena. Selili võib magada ka ilma padjata. Vältida võiksid kõhuli magamist, sest siis on kael pöördes.

 

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

2022 © Copyright - Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik | Wordpress hooldus