Koolitatud kiropraktik on akadeemilise haridusega arst

Selja- ja liigesevalu on meie, põhjamaiste niiskes merekliimas elavate rahvaste seas niivõrd tavaline nähtus, et enamasti ei pöörata sellele tähelepanugi. Kord radikuliiti või muud närvipõletikku põdenud inimene lepib pahatihti asjaoluga, et nüüdsest peale on ta kaaslaseks eluaegne haigus.
Kui ränk radikuliit ei lase enam pead keerata või seljavalu voodist tõusta, püüab hädasolija närvivalule leevandust saada keemia abil (kes ei tunneks iboprofeeni ja ussimürgisalvi) või raskematel juhtudel, tuleb sekkuda kirurgil. Kahjuks ei pruugi sel viisil alati lahendust tulla.
Kiropraktika, mis on selgroo- ja närvihaiguste puhul väga levinud arstiabi ning kasutatavuselt maailmas teisel kohal (Ameerikas kasutab seda 70-80 protsenti elanikkonnast) on Eestis väga vähe või peaaegu mitte üldse tuntud valdkond.
Eestis kiropraktikuid ei koolitata ning siinamail ei ole võimalik arstiabi saada ainsaltki akadeemilise haridusega kiropraktikult. Veel hullem, paljud, kuuldes sõna manuaalteraapia (kätega ravimnine), seostavad ala ennatlikult posimise, sensitiivide jm. taolisega.

 

KANADA TUNTUIM KIROPRAKTIK ON EESTI PÄRITOLUGA

Õnneks on ikka nii, et igal pool leidub üks eestlane. Kanadas laialt tuntud arst-kiropraktik dr. Allan Oolo vanavanemad puhkavad Eestimaa mullas. Dr Oolo on õppinud Lääne- Ontario Ülikoolis, lõpetanud Kanada Memoriaal Kiropraktika Kolledži ning tema tegevusest mitme kiropraktilise assotsiatsiooni, ülikooli külalislektorite ning konsultantide reas saaks lausa omaette peatüki. Kokkuvõttes on arst lõpetanud oma alal maailmas parimaks peetava institutsioonid. Tema kliinik Kanadas on pidevalt rahvast tulvil, lisaks on ta ravinud paljusid staare ning spordikuulsusi. Ja ikkagi on see vaid tema tegevuse üks tahk, kuna lisaks kõigele on Allan Oolo hinge ja tegudega eesti arengu juures.

 

PALJA SILMAGA DIAGNOOSI EI PANDA

„Palja silmaga arst- kiropraktik diagnoosi ei pane ega hakka ka ravima,” ütles dr. Allan Oolo. Lülisambast või liigesevalu põhjustanud kohtadest tehakse röntgenülesvõtted. Kõrvaltvaatajale näivad kiropraktiku venitamist ja vajutamist meenutavad võtted harjumatuna. Tegelikult käib selgroolülide nihutamine ainult spetsiaalsete, kätteõpitud võtete abil, mis eeldab vägagi põhjalikke teadmisi ning kogemusi arstiteadusest, rohkematki veel kui pelgalt kõrgharidust.
Mitmed dr. Oolo vastuvõtule ootavad patsiendid kõnelevad ooteruumis sellest, kuidas nad ei ole abi saanud rohtudest ega kirurgiast.

„Mõne patsiendi puhul on muutus näha juba mõne ravikorra järel,” kõneleb Allan Oolo. Selgrookõverduse puhul paindub lülisammas kiropraktiliste võtete kasutamisel normaalasendisse, selg muutub silmnähtavalt sirgemaks. Lülide nihutamisel tekkiv kuumalaine annab märku sellest, et veri pääseb lülide vahele ning närvid hakkavad taas funktsioneerima. Kiropraktilised võtted ei ole patsiendile valusad. Lapsedki on meelsasti nõus kiropraktiku vastuvõtule tulema.

 

 

 

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

2022 © Copyright - Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik | Wordpress hooldus