Töö võtab suurema osa meie ajast ja töö olemus mõjutab väga tugevalt meie kehaasendit. Õigest kehaasendist omakorda tuleneb meie hea enesetunne või on vale sundasendi tõttu pinges kehaasend hoopis tõsisemate hädade põhjustaja.
Kui tööpäev on läbi ja on aeg puhkuseks, pole Su keha sugugi puhkuseks valmis, pigem on kael kange, alaselg väsinud, jalalihastes krambid. Miks? Viimase kaheksa tunni jooksul töötasid koos sinuga su luustik ja lihased, mis püüdsid toime tulla pikaajalise sundasendiga. Pikaajaline sundasend tekitab lülisambale palju probleeme.
Sa oled end vales asendis haigeks istunud, arvestamata, et täiskasvanud inimese pea raskus on ligikaudu 4 kg. Mida rohkem pea on vales sundasendis ehk ettepoole kallutatud, seda suurem on koormus selgroolülidele (C5-6-7) ja kaelale. Närvipitsitustest tekivad peavalud.

Pikaajaline sundasend võib põhjustada selgroo diski degeneratsiooni ja artriiti, enneaegselt võib välja kujuneda ettepoole hoidev keha- ja peahoiak, mida iseloomustavad, längus õlad, keha keskteljest ettepoole hoidev pea. Valest kehahoiakust tekivad järgmised terviseprobleemid: Sagedased pinge ja migreeni peavalud Lihaskrambid, närvipitsitused, mis põhjustavad omakorda valusid õlas ja käsivarres. Ettepoole hoidva peahoiakuga kehaasend vähendab hingamislihaste toonust, tekivad hingamisraskused, kopsumaht võib väheneda ligikaudu 30 % mis märkimisväärselt vähendab hapnikumahtu organismis, mis omakorda põhjustab enneaegset vananemist, vähiriski ja lühemat eluiga.

Alustame õigest tööasendist, kui tegemist on istuva tööga.

Kasutame alati seljatoega tooli, toestamaks ala ja ülaselga. Istu toolile nii, et alaselg toetuks vastu seljatuge. Korrigeeri tooli istumiskõrgust, et jalad toetuksid täistallaga maha ja põlved oleksid puusadega samal kõrgusel või pisut madalamal. Kui tooli seljatugi on reguleeritav siis kalluta seda 100°-110° Jälgi , et nii alaselg kui ka ülaselg oleksid toestatud.Jälgi, et klaviatuur ja arvuti oleks sinu istumisasendi suhtes otse keskel ja kõik töövahendid käeulatuses. Jälgi töötades oma kaelalihaste pinget ja püüa kaela hoida neutraalses lõdvestunud asendis. Rühi korrigeerimine aitab ära hoida: Kaelalülide degeneratsiooni ja kaelaartriiti Õla-ja käsivarre valusid, kaela- ja peavalusid. Üldine enesetunne paraneb.

Soovitused:

1. Korrigeeritud õige istumine ja 10 minutilised vaheajad sundasendis töötamisel

2. Kaela ja ülaselja, seljalihaseid tugevdavad harjutused

4. Kiropraktilised ja osteopaatilised tehnikad lülisamba korrigeerimiseks. Vähendamaks lihaspinget ja närvipitsitustest tulenevaid kaela, õla ja alaselja valusid. Kiropraktiline ravi aitab väga tõhusalt migreeni ja pingepeavalude puhul.

5. Selja ja kaela dekompressioon. Kui soovid konsultatsiooni, olemasolevate või võimalike rühihäirete korrigeerimiseks või esinevad Sul juba ülalpool toodud sümptomid, palun helista: Tel: +372 621 4797

2022 © Copyright - Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik | Wordpress hooldus