On oluline teada, kes võivad end nimetada kvalifitseeritud kiropraktik arstiks ja kes tohib reklaamida ja osutada kiropraktilist terviseteenust.
Manuaalmeditsiin koondab enda alla kõik arstid, kes tegelevad manuaalteraapia raviviisidega. Kiropraktik arst (DC) on üldarsti kvalifikatsiooniga ja kasutab oma töös patsientidega väga spetsiifilisi manuaalteraapia tehnikaid, mida õpitakse kiropraktika kolledžis.
Kiropraktika arsti kraad DC, annab õiguse kasutada liidet dr.
Kuigi kiropraktika arstidel on õigus kasutada eesliidet “Dr”, koos kraadinimetusega “DC”, ei ole kiropraktik arstide kraadinimetus samatähenduslik meditsiinidoktori kraadiga ja nad ei või osutada kliinilise meditsiini teenuseid.

Kiropraktik arstide ja kiropraktikute tegevusstandardid on sätestatud 2005. aastal Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) poolt, koostöös Maailma Kiropraktikute Föderatsiooni (WFC) ja Euroopa Kiropraktikute Liiduga (ECU). WHO poolt on sätestatud nii haridus kui ka eksamitasemed, mida kiropraktika arstid peavad läbima.

Õppeprogramm on sama, mis üldarstidel. Kiropraktikale spetsialiseerudes õpitakse süvenenumalt MRI, röntgendiagnostikat ja manuaalteraapia tehnikaid. Kiropraktik arstidel on õigus ja oskus haigusseisundeid diagnoosida ja vajaduse korral saata patsient edasi eriarsti juurde.
Nii Ameerika Ühendriikides kui Kanadas pöördutakse närvi, lihas või luustikuga seotud terviseprobleemide korral esmalt kiropraktik arsti vastuvõtule. Kiropraktikud on keskendunud kaela ja seljaprobleemidele ja ennekõike mitte kirurgilisele ja looduspõhisele ravile.
Diagnoosimisoskus on kiropraktik arsti koolituses väga oluline, sest mõningatel juhtudel viitab seljavalu teistele haigusseisunditele nagu tuberkuloos, kopsuvähk ja sapiteede haigused. Enne kaelamanipulatsioonide sooritamist peab arst olema võimeline diagnoosima, kas patsiendil on probleeme arterite ja ajuvereringe häiretega.
Mis puudutab peavalusid, migreene ja kroonilisi peavalusid, siis need on dr. Oolo isikliku praktika kinnitusel 90 protsendi ulatuses kiropraktiliste võtetega täielikult ravitavad.

Kiropraktika kohta on levinud vääarvarvamus, kus tegemist on kondiväänamisega, millega peavad alati kaasnema raksatused. Kiropraktilised lülisamba manipulatsioonid võivad toimuda kas ilma või siis koos heliga, mis pole midagi muud, kui liigeste vahelise rõhu äkiline muutus, nii nagu tõmbaks veinipudelilt korgi pealt.
Siinkohal, tuleb tähelepanu juhtida olulisele asjaolule, kes tohivad ja kes ei tohi teha kaela ja lülisamba manipulatsioone.
Kuna Eestis puuduvad kiropraktikat reguleerivad seadused siis on igal patsiendil oluline teada, kellel ei ole lubatud sooritada kaela ja lülisamba manipulatsioone. Füsioterapeut ei tohi end nimetada kiropraktikuks ja osutada kiropraktilisi terviseteenuseid.
Kui kliinik reklaamib kiropraktika teenust, kuid füsioterapeut ei oma WHO standarditele vastavat kvalifikatsiooni, siis on tegemist mitte kvaliteetse raviteenuse osutamisega vaid kasumi teenimisega.

Isehakanud kiropraktiku poolt sooritatud lülisamba manipulatsioon võib põhjustada insulti, luumurdusid, selgroolülide väljasopistusi ja närvikahjustusi.
Dr. Oolo juures on käinud vastuvõtul patsiente, kes on eelnevalt saanud kiropraktilist ravi endid kiropraktikuteks nimetanud füsioterapeutidelt või manuaalterapeutidelt, tulemuseks veel suuremad tervisekahjustused. Nendele juhtumitele viidates tuleb olla väga ettevaatlik igaühe suhtes, kes reklaamib kiropraktilist raviteenust.
Tasub uurida, kas arsti diplomid on õigusjärgsed. On oluline teada ka seda, et Venemaal pole ühtegi WHO standardite järgi kvalifitseetitud kiropraktilist õppeasutust.

 

 

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

2022 © Copyright - Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik | Wordpress hooldus