Külli Õiglane

ÕIGE DIAGNOOSIGA SAAVUTATI RAVITULEMUS, TÜTAR SAI JÄLLE TREPIST KÄIA JA OLI VALUST VABA

"16.10.2013 sai minu 16-aastane tütar kehalise kasvatuse tunnis kaugushüpet tehes jalatrauma. Jalga maha panna ei saanud, see oli põlvest paindumatu ning valutas nii öösel kui päeval. Käisime traumapunktis ja jalg pandi kipsi ning soovitati võtta valuvaigisteid. Tehti röntgen ja ultraheli, kuid uuringud ei näidanud midagi sellist, mis oleks võinud tekitada nii tugevat valu. Nädala pärast traumatoloogi juurde tagasi minnes ei olnud valu lakanud. Jalg võeti kipsist lahti ning arst seadis lapse valu kahtluse alla, öeldes et jalg ei saa valutada. Avaldasin arvamust, et siis küll pole mõtet edasi rääkida, kui arst patsiendi valu kahtluse alla seab. Tehti MRT, kus samuti valu põhjust ei leitud, ning tütrele kirjutati välja tugevamad valuvaigistid ning lausa rahustid. Käisime kolme nädala jooksul 5 traumatoloogi, 2 ortopeedi, 1 neuroloogi ja 1 osteopaadi juures, kuid keegi jalavalu tõelist põhjust ei avastanud. Kui küsisin, kas valu ei või tulla seljast, siis eitati minu arvamust.
Suures mures lapse tervise pärast istusin arvuti taha ja uurisin reielihase spasmi põhjust ning jõudsin Robbie Williamsit suvel ravinud dr Allan Ooloni. Ta võttis meid vastu ja süüvis tütre jalatraumasse väga põhjalikult ning diagnoosis selle, et üks jalg oli teisest tunduvalt lühem. Üle ühe õla tagasivaatamine oli raskendatud ning selg nimmepiirkonnast kõverdunud.
Pärast ravi taastus jalgade pikkus ja tütar sai jälle kõndida ning oli valust vaba. Meie jaoks oli see ime, mis sündis meie silme all ning me oleme väga tänulikud dr Allan Oolole selle eest, et ta ravis tütre terveks. Kui koju tulime, siis sai tütar üle pika aja jälle kodutrepist üles minna ning jätkata ka õpinguid koolis.
Elus on asju, mida on võimatu sõnades kirjeldada, sest tänutunne on suurem kui sõnad!."