KUI SUL ON ÕLAVALU
Külmunud õla (adhesiivne kapsuliit) mittekirurgiline ravi
Meie kliinikus on võimalik mittekirurgilisel meetodil ravida külmunud õlga (adhesiivne kapsuliit, külmunud õla sündroom). Dr Oolo on väljatöötanud külmunud õla raviks mittekirurgilise protseduuri (ingl k Trigenics MCD procedure), mille käigus liigesekapslis tekkinud liited lahutatakse ilma lõikuse ja üldnarkoosita. Edukas tulemus saavutatakse juba esimese protseduuri käigus – õlaliigese liikuvus taastatakse. Järgneb taastusravi harjutustega, millega muuhulgas tugevdatakse ka vahepeal nõrgenenud käelihased.
Leiame valule ravi!
Kliinik vastuvõtuajad tööpäeviti on:
Esmaspäevast reedeni | 10:00 – 17:00 |
Broneeri aeg:
Kirjuta meile → Helista meile →Dr Oolo vastuvõtt
Võtke kaasa röntgenpildid. Dr.Oolo ja patsiendi vaheline suhtluskeel on inglise keel. Võimalus saada tasuta tõlkeabi. Kliinikus müügil kinkekaardidTutvu esmavisiidiga →
Kuidas kohale tulla?
Asume Tallinnas Pärnu mnt 139b, Standardi kaupluse maja II korrusel. Maja ees võimalik 2h tasuta parkida (parkimiskellaga).Juhised →
Mis on külmunud õlg (adhesiivne kapsuliit)? Kuidas seda ravida?
Adhesiivne kapsuliit, külmunud õlg, külmunud õla sündroom või õlaliigese jäikus – nii nimetatakse haigust, mille puhul tekib õlaliigese kapsli liiteline paksenemine ja sellest tulenev õlaliigese liikuvuse piiratus (takistab eelkõige haigestunud käe liigutamist õlast nagu käe tõstmist jms).
Adhesiivse kapsuliidi ehk külmunud õla (inglise k frozen shoulder) esmaseks tunnuseks on õlaliigese liikuvuse piiratus ja valu. Iseloomulik on öövalu, mille tõttu on magamine raskendatud. Valu piirab ka igapäevast tegevust ning õla vähenenud liikuvus häirib tööga toimetulekut.
Haigust esineb 2–5% rahvastikust, sealjuures sagedamini naistel vanuses 40-60 eluaastat. Mõlema õlaliigese samaaegset haigestumist esineb erinevate allikate andmetel 6–34% juhtudest.
Adhesiivne kapsuliit võib tekkida ilma eelneva olulise põhjuseta, trauma tagajärjel või mõneaegsel käe normaalse liikuvuse puudumisel (näiteks: kipsis, valu tõttu).
Tekib valu õlapiirkonnas, mis tavaliselt tugevneb öösiti eriti lamades haigel küljel.
Haiguse edenedes muutub õlaliigese liikuvus järjest piiratumaks kuni jäikuseni. Muutused kudedes võivad olla niivõrd suured, et liikuvus iseenesest ei taastugi.
Iga liiges on ümbritsetud liigeskapsli ehk liigeskihnuga, mis tavaliselt on elastsed ja venivad, võimaldades liigesel liikuda kogu ulatuses. Kui õla ees-alaosas liigesekihn liitub ja järk-järgult paksenedes muutub vähem elastseks, siis lõpuks hakkab see takistama liigese liikuvust ja käsi muutub õlaliigesest jäigaks.
[rev_slider alias=”slide_FS”]
[/rev_slider]
Õlavalu ravi
Dr Oolo on väljatöötanud külmunud õla raviks mittekirurgilise protseduuri (ingl k Trigenics MCD procedure), mille käigus liigesekapslis tekkinud liited lahutatakse. Vajaliku tulemuse saavutamiseks ja kohese liikuvuse taastamiseks on patsiendi aktiivne koostöö protseduuri ajal vajalik ning samuti kasutatakse kogu protseduuri vältel ka spetsiaalset Trigeenika ravimeetodit.
Sellise mittekirurgilise operatsiooni tulemusel on patsient võimeline käe üles pea kõrvale tõstma ja ka selja taha sirutama (mis enne protseduuri oli võimatu) koheselt pärast protseduuri. Kogu protseduur, sealhulgas ka MCD mittekirurgiline operatsioon, operatsioonieelne ettevalmistus ning operatsioonijärgne rehabilitatsioon, kestab kokku ligikaudu 2-3 tundi. Protseduurile järgneb taastusravi harjutustega.
Adhesiivse kapsuliidi korral on diagnoosi täpsustamiseks vajalikud röntgenogrammid õlapiirkonnast ja kaelast. Täpsema info saate meie administraatorilt.
Detailsemat infot inglise keeles on võimalik leida siit: TRIGENICS FROZEN SHOULDER CLINIC