Dr Eret Jaanson

MANUAALTERAAPIA ÜKS VÕIMALIK TEE PARANEMISENI

"Tunnistan, et Allan Oolo nime kuulsin esmakordselt alles Robby Williamsi kontserdi ajal. Tänaseks olen tutvunud tema tööga kliinikus ja Allan Oolo puhul meeldib mulle tema tervikpildi vaatamise oskus ning see, et ta kasutab erinevaid metoodikaid. Mulle on sümpaatne tema tõsine suhtumine töösse ja siiras soov patsiente aidata . Perearstina pean olema oma patsientidele teejuhiks praktiliselt kõigi tervisemurede korral, minu juurde jõuab väga erinevate muredega inimesi sealhulgas väga suur hulk inimesi luu-liigeskonna kaebustega. Esimene kogemus dr Oolole suunatud noore naispatsiendiga oli mul sellel kevadel, kui tuli otsustada, kas teostada kirurgiline ravi radikulopaatia (seljanärvi pitsumine) tõttu või saab aidata inimest mitteoperatiivselt. Tegemist oli tõsise närvikahjustusega kus patsiendi parem labajalg ei töötanud. Tänaseks on patsient tänu dr Oolo kompleksravile praktiliselt tervenenud. Eestis on perearstil tänu nii inim- kui rahalise ressursi piiratuse tõttu väga keerukas leida patsiendi jaoks parimat tervenemise teed, taastusravi sealhulgas manualateraapia protseduurid on patsiendile tasulised, ka dr Oolo puhul võib jääda patsiendi jaoks kättesaamatuks teenuse hind. Kuid mõeldes enda jaoks läbi prioriteedid, mida peame elus oluliseks, kas olla töövõimetu ja elada valu ja liikumispiiratusega või teha väljaminek oma tervise ja kvaliteetse elu heaks, teha koostööd tarkade spetsialistidega, panustada ise, siis selles osas on meil Eesti patsiendil veel pikk arengutee ees. Tuleb varasemast mõttemallist, et meditsiin on tausta ja ilma patsiendi omavastusteta, lihtsalt edasi liikuda. Dr Oolo ravimetoodikaga tutvumise järgselt tean, et võin suunata ühe võimaliku teena oma patsiente tema juurde ravile."
Külli Õiglane

ÕIGE DIAGNOOSIGA SAAVUTATI RAVITULEMUS, TÜTAR SAI JÄLLE TREPIST KÄIA JA OLI VALUST VABA

"16.10.2013 sai minu 16-aastane tütar kehalise kasvatuse tunnis kaugushüpet tehes jalatrauma. Jalga maha panna ei saanud, see oli põlvest paindumatu ning valutas nii öösel kui päeval. Käisime traumapunktis ja jalg pandi kipsi ning soovitati võtta valuvaigisteid. Tehti röntgen ja ultraheli, kuid uuringud ei näidanud midagi sellist, mis oleks võinud tekitada nii tugevat valu. Nädala pärast traumatoloogi juurde tagasi minnes ei olnud valu lakanud. Jalg võeti kipsist lahti ning arst seadis lapse valu kahtluse alla, öeldes et jalg ei saa valutada. Avaldasin arvamust, et siis küll pole mõtet edasi rääkida, kui arst patsiendi valu kahtluse alla seab. Tehti MRT, kus samuti valu põhjust ei leitud, ning tütrele kirjutati välja tugevamad valuvaigistid ning lausa rahustid. Käisime kolme nädala jooksul 5 traumatoloogi, 2 ortopeedi, 1 neuroloogi ja 1 osteopaadi juures, kuid keegi jalavalu tõelist põhjust ei avastanud. Kui küsisin, kas valu ei või tulla seljast, siis eitati minu arvamust.
Suures mures lapse tervise pärast istusin arvuti taha ja uurisin reielihase spasmi põhjust ning jõudsin Robbie Williamsit suvel ravinud dr Allan Ooloni. Ta võttis meid vastu ja süüvis tütre jalatraumasse väga põhjalikult ning diagnoosis selle, et üks jalg oli teisest tunduvalt lühem. Üle ühe õla tagasivaatamine oli raskendatud ning selg nimmepiirkonnast kõverdunud.
Pärast ravi taastus jalgade pikkus ja tütar sai jälle kõndida ning oli valust vaba. Meie jaoks oli see ime, mis sündis meie silme all ning me oleme väga tänulikud dr Allan Oolole selle eest, et ta ravis tütre terveks. Kui koju tulime, siis sai tütar üle pika aja jälle kodutrepist üles minna ning jätkata ka õpinguid koolis.
Elus on asju, mida on võimatu sõnades kirjeldada, sest tänutunne on suurem kui sõnad!."
Rivo Vesik

MUL ON AINULT POSITIIVSED KOGEMUSED

"Mind dr Oolo küll aitas. Ta tegi mu kahe - kolme nädalaga nii korda, et sain olümpial mängida. Mõlemad hüppeliigesed olid siis välja väänatud ja käia ei saanud. Käisin paar korda tema juures ära ja oli parem. Hind oli küll väga krõbe, kuid olulisem, et ta aitas. Kui vajad abi - ju pole siis midagi teha. Vasaku põlvega on mul ka läbi aja probleeme olnud. Oolo tegi ka mu põlvele ravi ja see muutus tõepoolest paremaks. Mul on dr Oologa ainult positiivsed kogemused, ta on üldse tore mees."