Lülisamba regeneratsiooniteraapia

ehk lülisamba dekompressiooniteraapia on kaela- ja seljavaeguste puhul kasutatav mittekirurgiline ravimeetod

Lülisamba regeneratsiooniteraapia ehk lülisamba dekompressiooniteraapia on USA-s aastakümneid kestnud uurimistöö tulemusel väljatöötatud uus ja efektiivne ravimeetod, mida kasutatakse lülivaheketaste haigusseisundite mittekirurgiliseks raviks. Dekompressiooniteraapiat peetakse tänapäeval üheks ohutuimaks ja efektiivsemaks raviviisiks erinevate meetodikate seas.

Oleme lülisamba regeneratsiooniteraapiaga saavutanud oma kliinikus saavutanud palju positiivseid kogemusi ning häid ravitulemusi.

For info on Non-Surgical Spinal Decompression in English, please see our Canadian Clinic’s page 

Millal lülisamba regeneratsiooniteraapia aitab?

Seda mittekirurgilist meetodit kasutatakse erinevate kaela- ja seljavaevuste puhul nagu:

 • väljasopistunud lülivahekettad,
 • ishias,
 • diskide degeneratsioon,
 • spinaalstenoos
 • ja fassettliigese sündroom

Regeneratsiooniteraapia sobivus:

Täpse otsuse ning sobiva raviplaani saame teha pärast Teie lülisambahaiguse olemuse komplekset hindamist.

Võtke palun kaasa lülisamba röntgen ja/või MRT uuringute tulemused (plaadil, mälupulgal või muul andmekandjal).

Lugege rohkem seljavalu ja selle põhjuste kohta SIIN

Dr Oolo vastuvõtule saate broneerida:

Kirjuta meile →

+372 621 4797 →

Lugege palun kindlasti läbi, millega peab esmasel visiidil arvestama.

Tutvu esmavisiidiga →

Regeneratsiooniteraapia üldine raviskeem

Lülisamba regeneratsiooniteraapia ehk dekompressiooniteraapia kaela- ja seljavaeguste mittekirurgiline ravi

I nädal:

Sel perioodil tekivad kudedes esimesed füsioloogilised muutused: 

 • Paraneb kudede elastsus 
 • Suureneb liigeste liikuvus 
 • Paraneb verevarustus 
 • Lülikehade õige asend taastub 
 • Lülivaheketaste ehk diskide vedelikusisaldus taastub

II nädal:

 • Lihasspasmid leevenduvad
 • Lülisamba painduvus paraneb
 • Verevarustus suureneb
 • Lülivahed suurenevad
 • Liited vabanevad
 • Armkoed muutuvad elastseks
 • Väheneb surve närvijuurtele
 • Diskides tekib alarõhk (vaakum)
 • Väljavõlvunud diskide kõhreseinad tõmbuvad tagasi
 • Diskidesse lisandub diskivedelikku

III ja IV nädal:

 • Diski sees algab TÜÜP IV kollageenrakkude teke. 
 • Regeneratsiooniteraapia tõttu tekitatud diski sees olev negatiivne rõhk aitab migreeruda rakkudel diskiseina pragudesse ja armidesse. 
 • Kahjustatud diskiseina fiibrid taastatakse, suureneb diskiseina tugevus ja diski kõrgus.

V ja VI nädal :

Ravikuuri lõpuosa eesmärgiks on säilitada maksimaalne lülikehade vaheline kaugus ja diski vedelikusisaldus kuni paranemine on lõpule jõudnud.

Meeles peab pidama, et diskide ainevahetus ei ole piisavalt hea ning neil on kalduvus minetada oma elastsus ja kõrgus.

Ka diski paranemisprotsess on aeglane ja see on ravikuuri pikkuse põhjuseks.

Lülisamba regeneratsiooniteraapia ehk dekompressiooniteraapia kaela- ja seljavaeguste mittekirurgiline ravi

Pea meeles!:

Lülisamba regeneratsioniteraapia ei ole seljavenitus, distraktsioon ja lülivahede pikendamine.

Lülisamba regeneratsiooniteraapia ravipaketi määrab terapeut vastavalt haigusseisundi raskusastmele.

Tõeline tulemusefekt ja eesmärk on saavutatav vaid raviskeemi täpsel järgmisel, ravikuuri katkestamine või protseduuri vahelejätmine ei võimalda vajalike füsioloogiliste muuutuste toimimist vajalikul määral.

Lülisamba regeneratsiooniteraapia versus lõikus.

[rev_slider alias=”slider9″]

[/rev_slider]

Patsientide arvamused

Riho Ints

DR OOLO JA LÜLISAMBA REGENERATSIOONITERAAPIA - SOOVITAN - SIRGE SELJA JA KAHE KÄEGA

"Vähene liikumine ja pikad istumise tunnid, tulenevalt minu töö ja hobide iseloomust paadusid tõsiste alaselja valudega. Kevadel tehtud uuringute tulemusel neuroloogi ja kirurgide poolt oli loota, et alaselg paraneb ja valud kaovad ka ilma lõikuseta, sest otsest kontakti närvi pesasse ei tuvastatud.
Sügiseks muutusid valud nii ägedaks, et ei saanud enam liikuda ja tuli mitmel korral külastada EMO, kus reeglina uue rohukarbiga koju tagasi suunati. Kannatas reaalselt olla ainult selili, kuid ka siis olid talumatud valud jalas ja puusas.
Juhuste kokkulangemisel otsustasin külastada Dr Oolo Trigenics Valuravi ja Kiropraktika Kliinikut ning pean tõdema, et sildid laes „Expect Miracles” ei olegi illusioon või luul. Tegu ei ole posimise või mõne muu nõela vibutamisega, millesse mul absoluutselt usku ei ole, vaid hoopis tükis loogiliselt seletatava lülisamba lülide ja lülivaheketaste avamisega „Lülisamba regeneratsiooniteraapiaga”.
Dr Oolo jättis väga sümpaatse ja professionaalse mulje, tema termin „We gonna make you right” tundub minu puhul toimivat. Otse loomulikult ei ole tegemist autoremondi töökojaga, millest uue varuosaga väljusin, vaid protseduuriga, mille enesele teadvustamine, et midagi tuleb  elus muuta ja omapoolne panus ravi edusse võiks öelda on „fifty-fifty”. Tollel momendil oli minu jaoks kõige olulisem vabaneda tohututest valudest, et neid muudatusi saaks hakata üldse ellu viima.
Tunne, et suuremast vaevast vabanemiseks läks aega nädal- paar ning natukene rohkem kui kuuga olin tagasi tööl.
See aga ei olnud ravi lõpp, alles siis sai üle vaadatud kõik oma prioriteedid ja tehtud muudatused igapäevastes tegemistes. Väiksema intensiivsusega jätkasin Trigenics Valuravi ja Kiropraktika Kliiniku külastamist 5 kuu jooksul, milles tundsin ennast koduselt, õhkkond oli sõbralik ja hubane. Pisut rohkem kui pool aastat hiljem võiksin öelda, et enesetunne on suurepärane.
Alaseljavalud, mis kiirgasid tugevalt jalga ja olid pärssinud tunduvalt minu liikumist ebamugavast tuikest kuni voodihaigeks olemiseni, on taandunud. Sõpradega oma muresid lahates on tore naljatleda, et kui hea on ikka terve olla.
Pool aastat tagasi olid looduses uitamised või jooksmised mõeldamatud. Erinevaid viise alaseljavaludest vabanemiseks on kindlasti rohkem kui tosin, sarnase diagnoosiga probleemile soovitan sirge selja ja kahe käega lülisamba dekopressiooni Dr Oolo kliinikus."
Marje

KADUS PEAVALU JA PEARINGLUS

Elus on palju juhuslikku, millest algab suur muudatus…… Olin juba paar aastat iga päeva alustanud peavaluga, mis aeg-ajalt ägenes iiveldusteni, olin mõne korra ka haiglas.
Sellel kevadel- suvel muutus seis päris tõsiseks – valu ei kadunudki. Soovitati valuvaigisteid, soojendusi. Pead pöörata enam ei saanud ja õlavöötme-kaelalihased olid spasmis.
Juhuslikult leidsin spordiajakirjast "Jooksja" Trigenicsi valuravikliiniku tutvustuse. Intuitsioon suunas otsusele – sinna ma lähen.
Kuna minu amet – töö on sundasend kaelale ja õlgadele – kahtlustasin ka ise kaelast algavaid probleeme. Pärast dr Oolo konsultatsiooni-uuringut oligi kindel, et peab just kaelaga tegelema hakkama, kus olid vead. Esimese manuaalprotseduuri järgselt alates järgmisest päevast oli peavalu kadunud ja pea pööramine vaba.
Olin väga õnnelik, sest ei suutnud uskuda imet! Siitpeale käisin ära kõik dekompressiooni seansid, kindla usuga, et saan abi ja lausa terveks! Olin nagu külaskäikudel "Jumala majas"! Protseduuride lõppedes kinnitas dr Oolo, et ravi õnnestus hästi.
Minu elukvaliteet muutus, energiat ja tahet tuli juurde, jätkub jõudu jälle kõigest huvituda. Loodan, et nii jääb.
Tänu ei mahu sõnadesse vaid jääb südamesse."
Patsient

KADUS PEAVALU, PARANES NÄGEMINE

"Suurim muutus on mul seoses dr Oologa nägemise oluline paranemine. Mind on aastaid vaevanud tugevad peavalud, millele on viimasel aastal lisandunud ka oksendamine. Peavalud olid eriti tugevad nädalavahetusel ja puhkuse ajal. Nädalasest reisist olin vähemalt kaks päeva alati haige ja oksendasin. See muutus nii endale kui kaasreisijatele juba koormavaks. Sain aru, et pean midagi ette võtma.
Minu perearst ei osanud enam aidata ja suunas mind närviarsti vastuvõtule. Närviarst teostas pea kompuuterdiagnostika ja õnneks midagi ei leidnud.
Peavalud jätkusid ja 2014. aasta kevadel avastasin endalegi ootamatult, et minu vasaku silma nägemine on oluliselt halvenenud. Pöördusin silmaarsti poole ja minu kahtlus sai kinnituse. Tellisin uued prillid. Peavalu jäi aga ikka alles.
Hea tuttav soovitas pöörduda kiropraktiku poole. Otsustasin registreerida dr Oolo vastuvõtule. Peale pikka ootamist oli esimene konsultatsioon 11. augustil 2014 ja lisaks närviarsti tehtud uuringule oli juurde vaja kaela röntgenipilti. Pilt käes, läksin 15. augustil dr Oolo vastuvõtule. Vastuvõtu eel oli väike pabin. Kartsin, et see teeb valu ja kas ma suudan üldse autoga koju sõita. Protsessi käigus aga valus ei olnud. Avastasin aga, et ei oska hingata ja pead pöörata samal ajal. Natuke isegi piinlik oli: aru saan, aga ei suuda pead pöörata ja hingata. Oma keha oli justkui võõras.
Ütlen ausalt: olin alguses ikka tohutu skeptik. Kuidas saab mind aidata kiropraktik, kui tavameditsiin ütleb, et kõik on korras ja peavalu on juba 10 aastat lihtsalt osa mõttetegevusest või eluviisist? Valust vabanemise viimases lootuses otsustasin aga kõik ära proovida.
Käesolevaks hetkeks on möödunud 1 kuu ja peavalu pole tagasi tulnud. Aga esmane, mida kogesin kohe vastuvõtu lõpus, oli nägemine. Minu vasaku silma nägemine muutus oluliselt paremaks ja nägin ilma prillideta arsti assistendi rinnasildil olevat nime ja seinal oleva tunnistuse teksti. Lisaks nägemisele avardus ka vasakule vaateväli, mis esimestel päevadel lausa häiris. Tänaseks olen harjunud, et näen. Uued prillid ootavad hetkel karbis, et vasak klaas ära vahetada. Võtsin kasutusele vanad prillid. Minul on kõik väga positiivne. Pean jätkama kaela venitamist, aga see on juba profülaktika."
Keiti

SKOLIOOSIST TINGITUD SELJAVALU VÄHENES

"Mina jäin dr Oolo raviga väga rahule, kuna tulemus oli parem, kui julgesin loota. Olen vähemalt 10 aastat kannatanud skolioosist tingitud alaseljavalude käes. Perearsti sõnul ei saanud midagi teha. Dr Oolo ütles aga kohe, et korda ta seda teha ei saa, aga valu saab vähemaks võtta. Tundus uskumatu, aga pärast 4-kuist ravi sain tõepoolest püsti seista ja kõndida ilma valu tundmata. Dr Oolo ise jättis väga kompetentse mulje ja oli näha, et ta võtab oma tööd südamega."
Mart Poom

TRIGEENIKA AITAS SELJA- JA ÕLAPROBLEEMIDE PUHUL

"Dr Oolo on kindlasti tugev spetsialist omal erialal: trigeenikas. Dr Oolo on mind aidanud selja- ja õlaprobleemide puhul.
Lisaks manuaalteraapiale olen kasutanud tema kliinikus spetsiaalset seljapinki diskiprobleemide leevendamiseks. Trigeenikas on kiropraktika elemente ja palju muud. Oluline on taastada lihaste ja liigeste normaalne liikuvus ja ka amplituudi suurendamine. Tähtis on see, et lihased ja liigesed hakkaksid uuesti õigesti liikuma. See parandab sooritusvõimet ja kaitseb vigastuste eest.
Käisin tema juures siis, kui mul aega oli ja kui Eestisse tulin. Kasutan Eestis ka teiste spetsialistide abi nagu Lauri Rannama ja Indrek Tustit.
Allan on väga positiivne inimene ja see on tähtis, et arst oleks innustav, et patsient saaks arstilt usku paranemisse ja positiivset energiat."

Loe regeneratsiooniteraapia teemal:

Lülisamba dekompressiooniravi – alternatiiv operatsioonile Kas teile sobib dekompressiooniteraapia, tehakse kindlaks röntgeni- ja/või magnetresonantstomograafilise uuringuga. Kui sobib, koostab dr Oolo teile individuaalse raviskeemi. Kui see teraapia ei sobi, soovitab dr Oolo muid ravivõimalusi. Tüüpiline dekompressioonravi koosneb 20 protseduurist ja kestab 6 nädalat.  1. nädalal paranevad kudede elastsus ja verevarustus, suureneb liigeste liikuvus, taastub lülivaheketaste vedelikusisaldus…

Kaelavalu peamised põhjused on järgmised: Lihaste tasakaalutus. Pikad tunnid arvuti ees soodustavad kaelalihaste düsbalanssi, kuna ühed lihased on pidevas pinges ja teised lõdvestunud. See piirab kaela ja pea liikumist, võib ärritada seljaajunärve ja põhjustada nende pitsumist. Kokkusurutud närvid saadavad aga omakorda valusignaale pähe, ülaselga või isegi käsivarde, põhjustades neis piirkondades valu. 90% kõigist peavaludest peetaksegi just…

Kiropraktik video kokkuvõte Kiropraktika Eestis: selja dekompressiooravi http://kiropraktik.ee Meie käsutuses on kaela ja alaseljavalude raviks kasutatav kaasaegne lülisamba dekompressioonravi aparaat, mis pakub alternatiivset ravivõimalust kirurgilisele sekkumisele levinumate kaela- ja seljavaevuste puhul, nagu väljasopistunud lülivahekettad, ishias, diskide degeneratsioon, spinaalstenoos ja fassettliigese sündroom. Lülisamba dekompressioonteraapia on tõestanud end valutu ja efektiivse vahendina kahjustatud lülivaheketaste rehabilitatsiooniks. Tänapäeval peetakse…

2022 © Copyright - Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik | Wordpress hooldus