Ettepoole hoidev peahoiak ehk nutikael

Tänapäeva töökeskkond soodustab ettepoole hoidvat peahoiakut ja sellest tulenevaid kehalisi vaevuseid. Halb, korrigeerimata kehahoiak soodustab mitmeid kehalisi vaevusi nagu näiteks – peavalud, seljavalud, kroonilised lihasvalud, hingamisprobleemid ja vererõhuprobleemid.

 

 

Liigne nutiseadme kasutamine võib ette kallutatud pea asendi tõttu, mis ei ole pea tavapärane asend, kahjustada selgroogu. Pidev pea ettekallutamine avaldab survet lülisamba kaelaosale ning on peamine kaela- ja seljavalude tekke põhjus.


 

Koolilaste rasked seljakotid põhjustavad lülisambale, diskidele ja õlalihastele avaldatud survest tingituna ebanormaalse kehahoiaku.


 

Vale istumisasend arvuti taga, kus arvutiekraan on silmade kõrgusest madalamal, mis tingib allapoole ja ettekallutatud peahoiaku.


 

Traumad, põrutustest ning kukkumisest tekkinud kaela- ja lülisambatraumad



Valuennetus ja lahendused

Kasuta nutiseadet mõistlikult
Nutiseadet kasutades tuleks oma kehaasendit jälgida, et hoiduda selgroo ja kaela asjatust koormamisest, mida pikaajaline samas (ja vales) asendis viibimine võib teha. Hoia nutiseadet silmade kõrgusel. Piira nutiseadme kasutamise aega. Võimalusel eelista nutiseadmele arvutit, seda eriti pikemaajalisel kasutamisel. Tee pause ja võimle (vt allpool harjutused).


Kiropraktiline läbivaatus

Kiropraktiline läbivaatus röntgenpiltide põhjal annab ülevaate kaelalülide asetsemisest lülisamba suhtes. Vastavalt haigusseisundi raskusastmele määratakse ravi.


Loo ergonoomiline töökeskkond

Silmad peavad jääma 5-7,5 cm alla poole monitori ülemisest äärest. Tooli seljatugi peab toetama alumist seljaosa. Tooli kõrgust peab saama reguleerida. Jalad toetugu põrandale.


 Harjutused

Tööl. Arvutiga töötades tee pause iga 30 minuti järel. Siruta selga. Seisa seina vastas ja suru selg ja pea vastu seina ning õlad taha.
Kodus. Lama kõhuli ja pane käed seljataga kokku ning suru abaluud nii taha kui võimalik. Hoia ja lõdvesta.


Jälgi, et kooliranitsa raskus oleks maksimum 15% lapse kehakaalust ja laps kannab oma koolikotti korrektselt. Täpsemalt loe siit!


2022 © Copyright - Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik | Wordpress hooldus