blogipilt

JOOKSMINE- TEE SEDA ÕIGESTI!

Jooksmine on hea võimalus püsida vormis ja tunda sportimisest rõõmu.

RunCover
Jooksmine parandab:
Kopsude ja südame tööd
Energia ja stressi taset
Tugevust ja toonust jalgade ja puusa lihastes
Luutihedust (vähendab osteoporoosi riski)
Enne treeningprogrammiga alustamist  konsulteerige tervishoiutöötaja või kiropraktik arstiga, veendumaks, et jooksmine on Teile sobilik sportlik tegevus. Treeningut alustage aeglaselt, et keha saaks piisavalt soojeneda ning treeningu lõpus tuleb kindlasti teha lihast lõdvestavaid harjutusi. Järgnevad viis harjutust on suunatud nendele lihasgruppidele, mida kasutate jooksmisel.
Pea meeles:
Alati alustage treeningut lihaste soojendamisest
Igat lihast soojendavat harjutust hoida 30 sekundit
Lihast soojendades vältige äkilisi liigutusi
Kui olete kahjustanud lihast või kannatate valu, mis kestab rohkem kui tavaline treeningjärgne valu, siis jahutage valulikku piirkonda, vältimaks põletikku ja paistetust, seejärel konsulteerige kiropraktik arstiga.
Run1
Sirutage käed ning asetage need vastu objekti, millele saate toetuda. Seiske mugavalt, jalalabad (varbad) suunatud toetava objekti suunas. Asetage üks jalg teisest 12 cm taha poole, hoides põlve sirgena ja kanna maas. Painutage kõverdatud jalga selliselt, et puusad liiguvad edasi ning toetuge välja sirutatud kätele.
Run2
Võtke sama algasend nagu esimeses harjutuses. Nihutage üks jalg teise taha selliselt, et teise jala varbad on ees oleva jala kanna taga. Hoidke mõlemad jalad maas, varbad käte suunas. Kõrverdage põlved, liigutage end puusast alla.
Run3
Asetage üks käsi vastu objekti millele saate toetuda. Kõverdage jalga põlvest selja suunas nii, et saate teise käega jala labast kinni võtta. Hoidke oma ülakeha sirgena ning põlved ühel joonel. Võimalusel venitage jalga selliselt, et kand puudutab õrnalt teie tuharaid. Korrake sama harjutust ka teisel jalal.
Run4
Asetage üks jalg põlve kõrgusele objektile, asetage käed puusa. Hoidke kõrgemale asetatud jalg põlvest sirge, varbad suunaga ette. Painutage keha puusast ette. Hoidke alaselg ja pea ühel joonel ning painutage rindkere põlve suunas.
Run5
Võtke eelmise harjutuse algpositsioon. Käed puusas, kõverdage kõrgmal olev jalg põlvest ja painutage ette, viies keharaskuse üle kõverdatud jalale. Jalg millel seisate hoidke sirgena.
 
Allikas: http://www.chiropracticcanada.ca/

2022 © Copyright - Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik | Wordpress hooldus