Günekoloogilised probleemid ja kiropraktika
Kiropraktilise praktika näitel pole kokkusattumuseks, kus PMS sündroomi all kannatavaid naisi vaevavad ka selja ja kaelavalud. Kiropraktiline ravi korrigeerib lukustunud lülisamba, mis on üks günekoloogiliste vaevuste põhjustajaks.Terve lülisammas on inimese energiakanaliks. Hoolitsedes oma selgroo tervise eest, tasakaalustate oma energia liikumist ja hoiate immuunsussüsteemi tugeva. Lülides ja kudedes tekkinud energiablokeeringud põhjustavad füüsilise ja emotsionaalse väsimuse. Kiropraktik loob silla füüsilise keha ja energia vaba liikumise vahel.
Tasub meeles pidada, et kaela ja seljamanipulatsioone tohivad teha vaid kiropraktik arstid. Tallinnas on võimalik leida lahendus günekoloogilstele probleemidele Trigenics Valuravi Kliinikust.
Vitamiinid ABC naise organismis
Premenstruaalse sündroomiga naisi aitab B vitamiinide kompleks. Vahel annab organism ise märku vitamiinivajadusest ja tekivad isud näiteks apelsini, sidruni või küüslaugu järele.
B1 toetab meie energiavarusid ja närvisüsteemi. B1 vitamiini saame spinatist, rohelistest hernestest, tomatist, arbuusist ja päevalilleseemnetest.
B2 on oluline silmade ning naha tervisele ja annab energiat. Naturaalselt leidub B2 vitamiini spinatis, brokolis ja seentes.
B3 on oluline roll maksal glükoosi ja süsivesikute ainevahetuses. B3 vaegus põhjustab veresuhkru taseme muutusi vereringes. B3 vitamiini leidub kõige rohkem järgmistes puuviljades: avokaado, nektariin, mango ja banaan.
B5 hoolitseb neerupealsete tervise eest B5 vaegus põhjustab närvilisust, väsimust ja mõningatel naistel ka depressiooni. B5 vitamiini saame päevalilleseemnetest, seentest, päikesekuivatatud tomatitest, avokaadost.
B6 on oluline ensüüm dopamiini, trüptofaani ja serotoniini tootmises Vitamiin B6 vaegus tõstab närvilisuse, ärevuse ja depressiooni. B6 vitamiinivajaduse päevase annuse saab kätte: küüslaugust, mustsõstramahlast, banaanidest.
B12 osaleb uute rakkude sünteesis, aitab lagundada rasvhappeid ja aminohappeid, toetab närvisüsteemi tööd. Seda vitamiini saame näiteks spirulinast.
E on antioksüdant Vitamiin E ei aita mitte ainult tugevdada immuunsusüsteemi vaid samuti vähendab sümptomeid, mis kaasnevad PMSga nagu rindade valulikkus, menstruatsioonivalud ja tujumuutused. E vitamiinivajaduse päevase annuse saab kätte: päevalilleseemnetes, mandlites, oliiviõlis
C võitleb organismi kogunenud toksiinidega.PMS sündroomiga naistel on C vitamiini tase organismis menstruatsiooni eel väga madal , mis omakorda mõutab PMS sümptomeid. C vitamiinivajaduse päevase annuse saab kätte: valgest peakapsast, apelsinidest, mandariinidest või sidrunitest, värskest apelsinimahlast.
A Reguleerib närvisüsteemi. A vitamiini vaegus põhjustab pingeid , närvilisust ja ärevust
Parimateks A-vitamiini allikateks on karotenoidid – kollased ja oranžid puu- ja köögiviljad (porgand, paprika, tomat, apelsin, papaia)apelsin, papaia).
Kevade ootuses talvest väsinud
Pärast pikka talve ootame kevadet ja suve ning soovime, et meil rohkem energiat oleks, samas kurdame hoopis väsimust. Naiste puhul on peamised väsimuse põhjused, rasedus, menstruatsioon, sünnitus ja menopaus. Kui on väikesed lapsed, siis on ka ööd sageli katkestatud unetsükliga.
Kui energia ei ole tasakaalus tekibki väsimus. Energiat on liiga palju välja antud ja energiavarusid pole taastatud.
Üks energia varasalv on hea ja sügav uni. Oluline pole une pikkus vaid une sügavuse faas. Hommikul ärgates pead olema värske ja puhanud.
Hea une nipid:
- Väsimuse ja unetuse korral proovi kaks nädalat mitte tarbida stimuleerivaid jooke nagu kohv, kakao, tee ja muud kofeiini sisaldavad joogid, samuti suhkrurikkad karastusjoogid jm.
- Ära söö vahetult enne magamaminekut 2-3 tundi, vaid joo pigem rahustavat taimeteed.
- Närvisüsteemile mõjub toniseerivalt : rosmariin, Siberi ženšenn; Panax Ginseng;
- Kuna talvekuudel on gripiepideemiate aeg, siis tuleks kevade ootuses tugevdada oma immuunsusüsteemi. Headeks immuunsüsteemi tugevdajateks on näiteks: leedrilill ja leedrimarjad, mürr, küüslauk, tüümian, greibiseemne ekstrakt ning oliivilehe ekstrakt.
Väsimuse vastu aitavad värsked toorsalatid! Üks paljudest variantidest: Riivi porgand, lisa seller, juurseller, õunaviilud, päevalille- või kõrvitsaseemned ja vala üle kastmega, kuhu on segatud oliiviõli, õunaäädikat või sidrunimahla.
Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega
Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.