Kevade ootuses talvest väsinud

Pärast pikka talve ootame kevadet ja suve ning soovime, et meil rohkem energiat oleks, samas kurdame hoopis väsimust. Naiste puhul on peamised väsimuse põhjused, rasedus, menstruatsioon, sünnitus ja menopaus. Kui on väikesed lapsed, siis  on ka ööd sageli katkestatud unetsükliga.

Kui energia ei ole tasakaalus tekibki väsimus. Energiat on liiga palju välja antud ja energiavarusid pole taastatud.

Üks energia varasalv on hea ja sügav uni. Oluline pole une pikkus vaid une sügavuse faas.  Hommikul ärgates pead olema värske ja puhanud.

Hea une nipid:

  • Väsimuse ja unetuse korral proovi  kaks nädalat mitte tarbida stimuleerivaid jooke nagu kohv, kakao,  tee ja muud kofeiini sisaldavad joogid, samuti suhkrurikkad karastusjoogid jm.
  • Ära söö vahetult enne magamaminekut 2-3 tundi, vaid joo pigem rahustavat taimeteed.
  • Närvisüsteemile mõjub toniseerivalt : rosmariin, Siberi  ženšenn; Panax Ginseng;
  • Kuna talvekuudel on gripiepideemiate aeg, siis tuleks kevade ootuses tugevdada oma immuunsusüsteemi. Headeks immuunsüsteemi tugevdajateks on näiteks: leedrilill ja leedrimarjad, mürr, küüslauk, tüümian, greibiseemne ekstrakt ning oliivilehe ekstrakt.

Väsimuse vastu aitavad värsked toorsalatid! Üks paljudest variantidest: Riivi porgand, lisa seller, juurseller,  õunaviilud, päevalille- või kõrvitsaseemned ja vala üle kastmega, kuhu on segatud  oliiviõli, õunaäädikat või sidrunimahla.

Peavalu ON ravitav!

Peavalu on sõltuvalt valu tüübist erinev. Nii on migreen vaskulaarne peavalu seotud veresoonte, just aju pinnal olevatega. Kui need laienevad, tekib ülitugev migreenivalule iseloomulik valuaisting. Kõike seda juhib keemiliselt ajutüves olev kolmiknärvi tuum. Seepärast võib migreeni all kannatavatel inimestel alata valu tihtipeale kuklast ning kulmineeruda otsmiku ja oimu piirkonnas.

Pinge tüüpi peavalu on aga seotud lihastega ning enam just koljut katvate väikeste lihaste pingega.

Pingepeavalude ja peavalude puhul, mis algavad kuklast ja kulmineeruvad otsmiku või oimu piirkonnas on efektiivseks raviks osutunud kiropraktiline  lülisamba manipulatsioon. Teadmiseks, et kaela ja lülisamba manipulatsioone võivad teha ainult litsentseeritud kiropraktik arstid.

Peavalude põhjused 

  • Põhjusi võib olla mitmeid, keskkond, müra, valgustus, stress, toitumine.  Siiski 95% peavaludest  naistel on peamiselt pingepeavalud, migreen ja kobarpeavalud.
  • Peamisteks põhjusteks on tihti vähene füüsiline koormus ja staatiline tööasend, mis põhjustab lihaspinged kaelas ja selja ülaosas, põhjustades omakorda peavalu.

Mida saad iseenda heaks teha?

Iga 30 min järel tuleks teha paus, et teha venitusharjutusi kaela- ja õlapiirkonnale. Peavalusid võib põhjustada ka vedelikukadu organismis, seega joo päeva jooksul piisavalt vett või taimeteesid.

Kuidas kiropraktik Sind aidata saab?

  • Individuaalne koostöö patsiendiga
  • Lihaspingete vähendamiseks organismis viib kiropraktik arst läbi lülisamba manipulatsiooni.
  • Oluline on ka üle vaadata toitumisharjumused ja elustiil.
  • Kiropraktik uurib patsiendi kehahoiakut, selgitab välja pingeasukoha ja soovitab pingeid lõdvestavaid harjutusi.

 

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

2022 © Copyright - Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik | Wordpress hooldus