Rattasõit on hea, sest:
suurendab jalgade ja reite lihastoonust ning puusa- ja põlveliigeste liikuvust; suurendab vastupidavust ja parandab tasakaalu; aitab vähendada kehakaalu, põletades ligi 300 kilokalorit tunnis; treenib südant ja vähendab südamehaiguste riski ligi 50%; ettepoole kaldu kehahoiak vähendab survet lülisambale. Soovitan rattasõitu kõigile oma patsientidele, kellel on alaseljaprobleemid.
Levinumad traumad
Enamik rattasõidutraumasid on kukkumisest põhjustatud põlve-, pea-, kaela- ja seljavigastused. Halvast kehahoiakust sõidu ajal tulenevad ka kaela- ja seljavalud.
Nii nagu ratas vajab tuunimist, peab rattur ka ennast kehaliselt ette valmistama. Selleks tulevad appi erinevad ravimeetodid nagu osteopaatia, kiropraktika ja massaaž, mis parandavad lihaste verevarustust.
Arst-osteopaadid on koolitatud korrigeerima luustiku ja lihasnärvide neuro-mehaanilisi häireid, leevendades ja ennetades lihasvigastusi, nii et sul on võimalik nautida rattasõitu kevadest sügiseni.
Kiropraktikud keskenduvad lülisamba biomehaanikale. On soovitatav lasta kevadel oma lülisammas üle kontrollida, ennetamaks rattasõidust tulenevaid selja- ja kaelaprobleeme.
Kuidas vähendada rattasõidust tulenevaid traumasid?
Mu esimene töökoht oli 13aastaselt rauakaupluses jalgrataste tagavaraosade osakonnas. Ma ei unusta kunagi, kui palju erinevaid detaile tuli korda teha, et jalgratas oleks sõidukorras ja ohutu!