Mis on osteopaatia/ osteopaatiline ravi?
Osteopaatia aluseks on 1874. aastal Ameerika sõjaväearsti ja inseneri Andrew Taylor Stilli rakendatud ravipõhimõte, mille ta nimetas osteopaatiaks (kreeka keeles osteon – luu, pathos – haigus, kannatus).
Dr Stilli järgi on inimkeha üks tervik: toimimishäire ühes piirkonnas kahjustab teisi piirkondi.
Ta oli veendunud, et enamikku haigusi võib leevendada või ravida ilma medikamentideta. Võtmeks on anatoomiliste kõrvalekallete leidmine ning vaba närvienergia ja kehavedelike voolu takistavate häirete korrigeerimine kehas. Dr Still pidas paljude haigusseisundite põhjuseks tugi-liikumisaparaadi häireid. Ta avaldas osteopaatia põhitõed teoses “Osteopaatia filosoofia”, kus selgitas, et osteopaatiline kahjustus selgroolülide vahel põhjustab veresoonte ja närvide pitsumist. Pitsitusseisundi eemaldamisel osteopaatiliste võtetega antakse organismile võimalus end ise tervendada. Ameerikast levis õpetus Euroopasse – esmalt Inglismaale, sealt edasi Prantsusmaale, seejärel teistesse Euroopa riikidesse
Osteopaatia põhitõed:
1. Keha on tervik.
2. Struktuur ja funktsioon on vastastikuses sõltuvuses.
3. Kehal on omadus ennast kaitsta ja parandada.
4. Kui normaalne kohanemisvõime on häiritud või välised mõjurid takistavad keha eneseregulatsiooni, võib areneda haigus.
5. Kehavedelike vaba voolamine on tervise säilitamise aluseks.
6. Närvid mängivad olulist rolli kehavedelike voolamise kontrollimisel.
7. Osteopaatiliste manipulatsioonide ülesanne on kõrvaldada mehaaniline surve pehmetele kudedele (närvidele) ja luua võimalus närviregulatsiooniks, kehavedelike ringluseks, seega tervenemiseks.
Kiropraktika võtted on kõige kiiremad ja järsemad, osteopaatia omad kõige delikaatsemad, detailsemad ja kõige rohkem inimkeha keerukust ja seoseid arvestavad.
Peamine ravieesmärk nii kiropraktikas kui osteopaatias on ühine: valuravi. Kiropraktikud keskenduvad peamiselt lülisambast tulenevatele häiretele. Osteopaadid ravivad ka funkstionaalseid häireid, mis puudutavad hingamisteid ja seedetrakti.
Kõige tavapärasemad näidustused, miks patsiendid meie Kiropraktika ja Valuravi kliiniku poole pöörduvad on järgmised:
Lülisamba kaelaosa häired:
kaela-peavalu (migreen), pearinglus, lõualiigese valu, õla-käe valud (periartriit, periartroos, fibromüalgia, karpaalkanali sündroom), meeleelundite vaevused (kuulmise, nägemise nõrgenemine).
Lülisamba rinnaosa häired:
keskselja valu, valu rinnakus, roietevaheline närvivalu, siseelundite vaevused (kardioneuroos- valu südame piirkonnas, rütmihäired).
Lülisamba nimmeosa häired:
alaselja valu, ishias, puusa-põlve-pöia piirkonna valu (tuimus, külmatunne), pirnlihase sündroom, õndraluu valulikkus, siseelundite vaevused (menstruatsioonihäired, kõhukinnisus).
(Spordi) ülekoormussündroomid – nn tennisisti ja golfimängija küünarnukk; muud samalaadsed kõõluste kinnituskohtade probleemid.
Vastunäidustusi osteopaatilisele ravile on vähe, kuid olulisemad neist on: äge põletik, destruktsioon (tuumor, metastaas), tugevalt väljendunud osteoporoos, märkimisväärne degeneratsioon, deformatsioon, hüpermobiilsus.
Paljudes riikides saavad osteopaadid üldarsti hariduse ja ravivad patsiente võrdväärselt traditsioonilise meditsiini arstidega. Ameerika Ühendriikides on osteopaadid saanud kirurgilise väljaõppe ja USAs on ligikaudu 20 osteopaatia haiglat, kus pakutakse erinevaid terviseteenuseid.
Euroopa suurim osteopaatia kliinik asub Suurbritannias Londonis (The British School of Osteopathy Clinic)
Osteopaadid ja kiropraktikud diagnoosivad nii visuaalse kui käelise läbivaatuse abil. Kiropraktikud toetuvad peamiselt diagnoosimisel röntgenpiltidele. Osteopaatias eelistatakse vähendata kahjuliku röntgenkiirguse mõju inimorganismile ja röntgenuuringutel põhinevat diagnoosimist kaustatakse ainult neil juhtudel kui seda vajab patsiendi kliiniline seisund.
Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega
Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.