Kiropraktika video kokkuvõte

Susanna kannatas üle 8-kuu külmunud õla käes. Meie Kiropraktika ja Valuravi kliinikusse sõitis ta Saksamaalt, kuna oli meie kohta lugenud palju head tagasisidet ja näinud tagasiside andvaid videosid patsientidest, kes on meie kliinikust abi saanud.
Videos on näha Susanna käe liikuvust enne esimest protseduuri ning ka vahetult peale protseduuri. Tulemus on tõesti suurepärane!

Õlg on ainuke liiges, mis niimoodi „külmub“

Haiguse esinemissagedus  on 2–5% rahvastikust, sealjuures sagedamini naistel vanuses 40- 60 eluaastat.Õla liikuvuse piiratus on enamasti ühepoolne ja algab hiilimisi. (1) Patsiendid märkavad, et ei saa rinnahoidjat kinni, ei saa panna rahakotti pükste tagataskusse või ei saa selga sügada.

Kui varasemalt arvati, et tegemist on liigeskahjustusega, siis nüüd on uuringutega tõestatud, et see on enamasti müofastsiaalne probleem ja eelkõige saab abi taastusarsti või füsioterapeudi juurest.

Meditsiiniline diagnoos on adhesiivne kapsuliit.

See tähendab, et õlaliigest ümbritsev liigeskapsel on tihenenud ja takistab liikumist. Sel juhul tekib fibroos ja kontraktuur kõõlustes ja liigeskapslis, nagu pigistav võru õlaliigese ümber.

Tegemist ei ole mehhaanilise muutusega, see ei teki ülekoormusest vaid pigem alakoormusest, liigese vähesest liikumisest.

Eristatakse primaarset külmunud õlga, kus haiguse tekkeks ei ole leitud mingit põhjust ja sekundaarset külmunud õlga, kus haigus tekib mingi muu meditsiinilise probleemi nagu operatsiooni või trauma järgselt või diabeedi haigetel.

 

Külmunud õlg on eristatud kolme erinevasse faasi:

Valufaas –  Valu on tavaliselt õla piirkonnas „tugev, laialdane, ei allu ravimitele“, sageli kiirgub ka kätte. Ei saa öösiti magada, ei leia käele valuvaba asendit, ei saa valutava õla küljel magada. Katsudes on valu õla eespinnal kaarnajätke piirkonnas.
Külmunud faas –  Üldine valu taandub, kuid iga liigutus on valulik, eriti käe küljelt üles viimine. Liikuvus on piiratud ka käe tõstmisel eest üles ja käe taha viimisel.
Paranemisfaas (loodetavasti) –  Osaliselt või täielikult taastub liikuvus, mõnedel õnnelikel inimestel ka siis, kui nad midagi ei tee.

 

 

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

2022 © Copyright - Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik | Wordpress hooldus