Kiropraktika video kokkuvõte

Kiropraktika arst on professionaal, kes tegeleb kogu keha seisundite diagnoosimisega ja keskendub luu- ja lihaskonna mehaaniliste häirete ravile. Traditsiooniline osteopaat on osteopaatia alal koolitatud spetsialist. Ehkki need spetsialistid on suunatud sarnastele kehapiirkondadele, on omandatud kursused ja kraadi erinevad, nagu ka nende ravimeetodid.

Osteopaatia on tervishoiu haru, mis keskendub luu- ja lihaskonna tähtsusele tervisele ja haigustele. Need spetsialistid erinevad allopaatilistest arstidest või “osteopaatilise meditsiini arstidest” (DO), kellel on “osteopaatilise meditsiini” kraad.
Kiropraktiku eriala on paremini tuntud kui osteopaatia. Ehkki nad ravivad sarnaseid vaevusi, keskenduvad osteopaatilised ravimeetodid pikema kangiga manipuleerimisele ja probleemse piirkonna kõigi liigestega manipuleerimisele. Kiropraktilise ravi arstid on spetsiifilisemad ja keskenduvad väiksemale alale konkreetses piirkonnas. Mõlemad ametid kasutavad mõnda tehnikat, mis on õrn, ja mõnda, mis on natuke jõulisem. Patsientide õnneks on mõlema praktiku käsutuses palju erinevaid tehnikaid.

Ravimeetodid ja spetsialiseerumine

Kiropraktikud kasutavad vähemalt 20 tüüpi tehnikaid. Need hõlmavad lülisamba ja teiste liigeste manipuleerimist, mida nimetatakse “jäsemete kohandamiseks”, aktivaatori tehnikad (milles kiropraktik kasutab käeshoitavat instrumenti), Cox Flexion-Distraction (mis on suunatud surutud selgroole ja leevendab seljavalu), Thompsoni tehnika ( reguleerimismeetod, mille puhul analüüsitavate jalgade pikkus rihma tüübi kindlakstegemiseks kasutab „langetustabelit“), Gonstead (vaadeldakse närvi pigistamist põhjustava selgroo vale asetust), Sacro-Occipital tehnika (käsitleb lülisamba), mille eesmärk on selgroolülide ja vaagna väärarengute korrigeerimine. Teised valu leevendamise viisid on füsioterapeutilised viisid, nagu ultraheli, krüoteraapia (jääkotid), elektrostimulatsioon ja laser, harjutused, toitumis- ja toitumissoovitused, stressi leevendavad ja lõõgastavad tehnikad, haiguste ennetamise nõuanded ning paljude kõrgelt väljaõppinud kiropraktikute jaoks nõelravi.

Euroopas ja rahvamaade riikides toetuvad osteopaadid mittekirurgilisele, mittefarmatseutilisele lähenemisviisile ja neid peetakse kooskõlas kiropraktikute ja füsioterapeutidega. Osteopaatiline ravi kasutab tavaliselt mitmesuguseid otseseid ja kaudseid tehnikaid koos toitumis-, kehahoiaku- ja muude treeningrežiimidega. Samuti võib patsientidele pakkuda nõustamist, mis aitab neil haigusest või valust taastuda. Osteopaatiat saab kasutada alaseljavalude, pingepeavalude ja mõnel juhul ka astma, keskkõrvapõletike, menstruaalvalude jms ravimiseks. Osteopaadid võivad spetsialiseeruda kolju- või vistseraalsele osteopaatiale.

 

 

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

2022 © Copyright - Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik | Wordpress hooldus