Väärarvamused kiropraktika kohta.

Esimene müüt: kiropraktika on efektiivne üksnes seljavalu puhul

Mõned kiropraktikud on keskendunud vaid seljavaludega patsientide ravimisele. Vertebraalne subluksatsioon süvendab sageli valu veelgi ja saadaolevad uuringud näitavad, et kiropraktika on üks kõige efektiivsemaid raviviise, aitamaks seljavaluga inimesi.

Kuid kiropraktika ei ole vaid valuleevendaja, selle kasutegur on palju suurem. Vertebraalse subluksatsiooni laiaulatuslikud kahjulikud mõjud avalduvad mitmesuguste terviseprobleemide ja haigustena.

Enamik kiropraktikuid keskenduvad oma töös inimese kui terviku heaolule ja tervisele, kõrvaldades kõik kehas esinevad subluksatsioonid, mitte ainult need, mis on seotud lülisambaga.

Suurema osa subluksatsioonidega ei kaasne muid sümptomeid kui valuaistingud, mida annab edasi protsentuaalselt väike kogus närve. Subluksatsioonide korrigeerimine on siiski väga tähtis, kuna nende olemasolu kujutab ohtu teie tervisele.

Kiropraktikul võib olla igaühe tervisele ülisuur positiivne mõju, alates vastsündinutest ja lõpetades vanuritega. Närvide toime vähendamine laseb kehal oma kaasasündinud võimel paraneda täiel määral mõjule pääseda, ja siin ei loe ei vanus, tervislik seisund ega haigustunnuste olemasolu või nende puudumine.

Teine müüt: lülisambamanipulatsioon on ebamugav

Lülisamba manipulatsiooni teostamiseks on praegusel ajal võimalik valida paljude erinevate tehnikate hulgast sobiv – alates klassikalistest dünaamilistest tõugetest kuni kerge jõu kasutamiseni; ravimisel võib abiks olla laud või kiropraktilised instrumendid. Tänapäeva kiropraktikud teostavad ohutuid ja tõhusaid protseduure, mis sobivad patsiendi vanuse, tervisliku seisundi ja mugavusnõuetega.

Enamasti ei põhjusta lülisamba manipulatsioon üldse mingit valu. Tegelikult tunneb patsient suurt leevendust. Mõnel puhul võib tunduda, et keegi vajutab korraks „sinikale”.

Ajal, mil keha kohaneb manipulatsiooniga, võite kogeda veel mõningast ebamugavustunnet, mis sarnaneb kergele lihaste valulikkusele peale treeningprogrammi sooritamist. Aja möödudes, kui närvisüsteem kohaneb manipulatsiooni mõjudega, tunneb enamik inimesi püsivat kergendustunnet. See on üks põhjustest, miks paljud inimesed valivad kiropraktika oma tervislike eluviiside nurgakiviks.

Kolmas müüt: kiropraktilise ravi tulemustel on vaid platseeboefekt

See on nende kriitikute käepärane väide, kes vaatavad veenvatele tõenditele läbi sõrmede ja esitavad kõike vastupidiselt.

Platseeboefekt põhineb sugestioonil. Kuid kiropraktilisi tulemusi on saadud vastsündinute, väikelaste, autolt löögi saanud lemmikloomade ja teiste nendesarnaste ravimisel, kelle puhul sugestioon on võimatu!

Peale selle toimuvad kiropraktilise ravi tagajärjel muutused patsiendi lülisambas, mida tõestab enne ja pärast ravi tehtud röntgenipiltide võrdlemine. Teised testid näitavad liikuvuse ja painduvuse paranemist.

Ei ole kahtlust, et sugestioon on paranemise oluline liitlane, kuid ainult sellega ei saa seletada miljonite patsientide tervenemist, kes on kiropraktilisest ravist abi saanud.

Neljas müüt: kiropraktikud ei ole „päris” arstid

Niisiis, kas kiropraktik on „päris” arst? Kindlasti! Tõeline arst, kellel on täita unikaalne missioon. Mitte ükski teine arst ei suuda teile pakkuda seda, mida suudab teie kiropraktika arst.

Inimesed on hakanud arsti pidama kellekski, kes kirjutab välja ravimeid ja eemaldab haigeid organeid. Kurb küll, kuid paljud mõtlevad, et see on kas parim või ainus toimiva tervishoiu meetod. Kaasaegne agressiivne meditsiinisüsteem on praegu ise suures osas haigestumiste ja suremuse põhjustajaks. Inimesed peaksid teadma, et meditsiin ei tähenda vaid ravimeid ja operatsioone, et on veel palju teisi võimalusi.

Kiropraktika arstid õpivad samas mahus inimtervisega seotud põhiteadusi kui mistahes teised arstid. Kiropraktikud erinevad vaid oma elufilosoofia ja terviseteaduste rakendamise poolest, aitamaks inimestel võimalikult head tervislikku seisundit saavutada. Kiropraktikud on lülisamba ravimise eksperdid, kes keskenduvad konservatiivsele raviviisile ja tervendamisele, mille käigus ei kasutata arstimeid. Paljudes riikides kuulub kiropraktik viiest ühe professionaalse tervishoiutöötaja hulka, kellel on seaduslik luba ametinimetusele „arst”.

Kahjuks ei ole Iirimaal ametinimetus „kiropraktik” kehtivate seadustega veel kaitstud. Tagamaks inimestele kvaliteetset ja turvalist ravi, peavad Iirimaa Kiropraktika Seltsi liikmed olema lõpetanud akrediteeritud kursused, mis vastavad rangetele nõuetele, ja omandama seejärel ametialase kõrghariduse.

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

2022 © Copyright - Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik | Wordpress hooldus