Kiropraktika video kokkuvõte

Viies müüt: lülisambamanipulatsioon on ebamugav

Lülisamba manipulatsiooni teostamiseks on praegusel ajal võimalik valida paljude erinevate tehnikate hulgast sobiv – alates klassikalistest dünaamilistest tõugetest kuni kerge jõu kasutamiseni; ravimisel võib abiks olla laud või kiropraktilised instrumendid. Tänapäeva kiropraktikud teostavad ohutuid ja tõhusaid protseduure, mis sobivad patsiendi vanuse, tervisliku seisundi ja mugavusnõuetega.

Enamasti ei põhjusta lülisamba manipulatsioon üldse mingit valu. Tegelikult tunneb patsient suurt leevendust. Mõnel puhul võib tunduda, et keegi vajutab korraks „sinikale”.

Ajal, mil keha kohaneb manipulatsiooniga, võite kogeda veel mõningast ebamugavustunnet, mis sarnaneb kergele lihaste valulikkusele peale treeningprogrammi sooritamist. Aja möödudes, kui närvisüsteem kohaneb manipulatsiooni mõjudega, tunneb enamik inimesi püsivat kergendustunnet. See on üks põhjustest, miks paljud inimesed valivad kiropraktika oma tervislike eluviiside nurgakiviks.

Kuues müüt: kiropraktilise ravi tulemustel on vaid platseeboefekt

See on nende kriitikute käepärane väide, kes vaatavad veenvatele tõenditele läbi sõrmede ja esitavad kõike vastupidiselt.

Platseeboefekt põhineb sugestioonil. Kuid kiropraktilisi tulemusi on saadud vastsündinute, väikelaste, autolt löögi saanud lemmikloomade ja teiste nendesarnaste ravimisel, kelle puhul sugestioon on võimatu!

Peale selle toimuvad kiropraktilise ravi tagajärjel muutused patsiendi lülisambas, mida tõestab enne ja pärast ravi tehtud röntgenipiltide võrdlemine. Teised testid näitavad liikuvuse ja painduvuse paranemist.

Ei ole kahtlust, et sugestioon on paranemise oluline liitlane, kuid ainult sellega ei saa seletada miljonite patsientide tervenemist, kes on kiropraktilisest ravist abi saanud.

Seitsmes müüt: kiropraktikud ei ole „päris” arstid

Niisiis, kas kiropraktik on „päris” arst? Kindlasti! Tõeline arst, kellel on täita unikaalne missioon. Mitte ükski teine arst ei suuda teile pakkuda seda, mida suudab teie kiropraktika arst.

Inimesed on hakanud arsti pidama kellekski, kes kirjutab välja ravimeid ja eemaldab haigeid organeid. Kurb küll, kuid paljud mõtlevad, et see on kas parim või ainus toimiva tervishoiu meetod. Kaasaegne agressiivne meditsiinisüsteem on praegu ise suures osas haigestumiste ja suremuse põhjustajaks. Inimesed peaksid teadma, et meditsiin ei tähenda vaid ravimeid ja operatsioone, et on veel palju teisi võimalusi.

Kiropraktika arstid õpivad samas mahus inimtervisega seotud põhiteadusi kui mistahes teised arstid. Kiropraktikud erinevad vaid oma elufilosoofia ja terviseteaduste rakendamise poolest, aitamaks inimestel võimalikult head tervislikku seisundit saavutada. Kiropraktikud on lülisamba ravimise eksperdid, kes keskenduvad konservatiivsele raviviisile ja tervendamisele, mille käigus ei kasutata arstimeid. Paljudes riikides kuulub kiropraktik viiest ühe professionaalse tervishoiutöötaja hulka, kellel on seaduslik luba ametinimetusele „arst”.

Kahjuks ei ole Iirimaal ametinimetus „kiropraktik” kehtivate seadustega veel kaitstud. Tagamaks inimestele kvaliteetset ja turvalist ravi, peavad Iirimaa Kiropraktika Seltsi liikmed olema lõpetanud akrediteeritud kursused, mis vastavad rangetele nõuetele, ja omandama seejärel ametialase kõrghariduse.

Kaheksas müüt: minu tervisemure puhul see ei aita, sest…

Paljud inimesed lõpetavad selle lause väidetega, et nad on „liiga vanad”, et neil on „geneetiline eelsoodumus”, või neile on öeldud,et „teil tuleb õppida sellega elama” ja et „spetsialist ütles – enam ei anna midagi teha”. Ainult kiropraktik võib teile öelda, kuidas just tema teie seisundit parendada saab. Pidage meeles, et närvisüsteem kontrollib iga üksikut rakku, kudet ja organit inimese kehas. Vertebraalne subluksatsioon sekkub närvide talitlusse. Närvide talitluse muutmine muudab ka kudede tööd. Seega on hea tervise huvides tähtsaim säilitada normaalne närvide talitlus. Ühtegi teist meditsiinitöötajat ei ole koolitatud selleks, et ta võiks kiropraktilise ravi osas otsuseid vastu võtta. Te ei palu ju ka torumehel oma autot parandada! Kui te tahate kiropraktika olemust tundma õppida, rääkige kiropraktika arstiga. Võtke mõne lähemal asuva EMMKS-i liikmega ühendust, saamaks teada, kuidas kiropraktik võib teil aidata täisväärtuslikult elada!

Üheksas müüt: mul ei ole kiropraktikasse usku

Närvisüsteem aitab kontrollida iga rakku teie kehas. Närviimpulsid kulgevad ajust piki selgroogu kuni iga organi ja koeni. Impulsid, mis ajusse tagasi suunduvad, kinnitavad keha korralikku funktsioneerimist. Liikuvad selgroolülid võivad seda „infovahetust” häirida, ärritades endaga külgnevaid närve.

Halb tervis võib tuleneda sellest, kui kahjustatud närvisüsteem keha talitlust kontrollib. Kiropraktiline ravi aitab närvisüsteemil taas korralikult tööle hakata, kui kiropraktik vähendab ebaõige lülisamba funktsioneerimise tagajärjel tekkinud häireid.

Kümnes müüt: puudub teaduslik tõendusmaterjal, et see toimib

Aastate jooksul on tehtud sadu uurimusi, mis kõik tõestavad selle väite paikapidavust: kiropraktika abil on paranenud miljonite inimeste tervis üle kogu maailma. Viimase viie aasta uurimused on tõestanud immuunsüsteemi tugevnemist, vanemaealiste inimeste enesetunde paranemist ja kiirenenud ajutegevust. Teadustööd on olemas, tuleb vaid pilk peale heita.

(alustuseks võiks tutvuda meie uurimuste ja kirjanduse sektsiooniga)

Edasiste küsimuste korral võtke ühendust Kiropraktika ja Valuravi kliinikuga!

 

 

 

Tutvu lähemalt Kiropraktika ja valuravi kliinikuga raviteenustega

Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik on spetsialiseerunud mittekirurgilisele valuravile ja traumajärgsele taastusravile.
Pakume manuaalteraapia kompleksravi – osteopaatia ja kiropraktika.
Teostame külmunud õla raviprotseduure, mis põhinevad mittekirurgilisel meetodil.
Teostame dr Oolo poolt välja töötatud trigeenika meetodil põhinevat valuravi
Mittekirurgiline lülisamba regeneratsiooniteraapia.

Raviteenused

2022 © Copyright - Trigenics Valuravi & Kiropraktika Kliinik | Wordpress hooldus